Might and Magic X Legacy


  • starfun
    #912
    A Levdialog.xml kezelés csak azért kell mert ha leszeded a crash után a programot,és újratelepíted akkor a griff nemlesz aktív ( A 2. fejezetre továbbjutáshoz (griffmadár,stb)

    Lépésről lépésre:

    1.: Program meghülyül, már játék közben ha mentenél azt írja ki hogy nemtalál mentett állást. Vagy másnap ha indítanád nemlátja a program a kimentett állást.
    2.: Bezárjuk a játékot anyázunk kicsit,hogy eziscsak velünk esik meg ,közben nemis:)
    3.: Total commander elíndít,beállításokban,általános beállításokban,képernyő fülön engedélyezzük hogy látszanak a rejtett system file-ok
    4.: c:document and settingsallusersorbit401RLD! könyvtárba belépünk, tele lesz savexxx.sav fileokkal és 1 db saves.ini file-al. Save xxx a mentések sorszáma tehát ergó hogy a legnagyobb szám a legutolsó ,de ha az init f4 el megnyitod láthatod hogy a számozások mellé milyen név van társítva.
    5.: az egyszerűség és biztonság kedvéért mentsük el az egész könyvtár tartalmát biztos helyre.
    6.:reinstall M&M X
    7.:Hogy magyar nyelven játszva mentés töltés működjön ezért Might and Magic X Legacy/Might and Magic X Legacy_Data/StreamingAssets/Localisation/hu/loca.xml
    írd át az alábbi 3 részt benne:
    LocaData id="SAVEGAMETYPE_NORMAL" Save /LocaData
    LocaData id="SAVEGAMETYPE_QUICK" Quicksave /LocaData
    LocaData id="SAVEGAMETYPE_AUTO" Autosave /LocaData
    8.:Griffes bug javítás ezután:
    StreamingAssets/Dialog/LevDialog.xml
    töröljétek ki ezeket a sorokat:
    condition xsi:type="PrivilegeUnlockedCondition" privilegeID="1001" failState="DISABLED"
    négyszer szerepel benne .)
    9.: Játék índítása ,magyarnyelv menüben beállítása, indítasaz 1 játékot mentesz 1 kimentett állást.Kilépsz a játékból.
    10.: Az elején elmentett biztonsági mentés könyvtárból CSAK! a folytatni kívánt saveXXX.sav 1db fielt másolod vissza (RÉGI INIT NEM! xxx mindenkinek más,nálam 037)
    11.: A régi ini fileból kiolvasod hogy mi volt annak a mentett állásnak a neve (az egyenlőség jel után van a fileban (nálam "Save037=proba") az új ini file-ba ezt beírod és újra felismeri a program a kimentett állást.

    Ennyi, start és folytatod ahol abbahagytad a játékot.

    Beornmaci írtad a játékállások kis képeit, amit a betöltő képernyőn mutat (hol van épp a csapat), teljesen máshova pakolja, ráadásul ezeket nem is törli le, amikor egy állást törölsz.
    Találkoztam ezzekkel a fielokkal ezekhez én nemnyúltam és nem is módosítottam.
    Azért írtam a 907 es hozzászólásban hogy lekell uninstallálni ,mert a mentett állások png kis képfáljai amit látsz a betöltés előtt azok bennemaradnak a programban. Reinstallnál ezek eltűnnek.

    Kicsit szájbarágós lett ,de ebben benne van minden.