1124
Might and Magic X Legacy


  • SaGa Jr
    #923
    Mivel fajhoz kötődik a bejutás, így a fene tudja hol lehetne megtalálni a csatlakozó hivatkozást, mivel nem .csv fájlokban van eldugva az ilyen információ hanem valahol egy tömörített, spéci állományban.

    starfun:
    Kaptál Xp-t nem is keveset míg kipucoltad a helyet és összegyűjtötted a darabokat. A végén kemény 50Xp jár meg a promotion azt annyi. Szóval amit buktál az a feladat végi 50Xp (megnézheted magad is a queststeps.csv-ben).

    Ez a promotion feladat amúgy a legkevesebb Xp-t adó promotion jutalom a játékban. Maga a harc csak bent a szellemekkel, a keresés során leölt ellenfelekkel messze túlszárnyalja azonban összességében a többi promotion feladat során begyűjthető Xp mennyiséget. A rövidebb, kevesebb futkosást igénylők messze több Xp-t adnak (például a pathfinder féle vidd le a hegyekből Seahaven-be a törpét feladat 1500 Xp-t hoz azt kb 5 perc és 3 összecsapás pár griffel a teljesítési ideje).
  • Beornmaci
    #922
    Igen, mondjuk ez nagy kár, hogy nem lehet megcsinálni promóció nélkül is az összes promós küldit.

    Amúgy a 3 őrről beszéltem, akik a törpe-ork-elf promós küldik bejáratát őrzik, és ha nincs adott fajú a csapatba, akkor nem enged be (pl. az elfeknél az erdő szíve kereső küldi).
  • starfun
    #921
    Köszi! Nagyszerű kis quest volt pedig "nem a hagyományos kikell nyírni mindenkit küldetés",legalább adna kis xp-t ha nincs a csapatban paladin. +1 bug:)
  • SaGa Jr
    #920
    Van crusader a csapatodban?
    Ha nincs akkor be sem kéne oda menned és a feladattal sem kéne törődnöd mert azt csak a crusader tudja befejezni ha felvette a paladin promotion küldetést. Ebben az esetben a szellem elveszi tőle a korongot, felteszi a szobor kezébe majd eltűnik és a crusader előlép paladin-ná.

    Mindenki más számára vakvágány a feladat, mert hiányzik az indító és befejező része amit csak crusader jelenlétében lehet felvenni Portmeyron-ban a governor-tól.
  • starfun
    #919
    A shantiri kőköröngot miutám összeszedtem és visszavittem az elátkozott romba az épületen belöl mit kell kezdeni mert a szellem aki "kérte" nemcsinál semmit!?
  • SaGa Jr
    #918
    Milyen 3 őrt? Milyen quest-ben?

    A sima szövegszerkesztővel módosítható fájlok között egy sincs ami az NPC-k darabszámával és helyzetével foglalkozna (a queststeps az a feladatok lépéseit írja le hogyan jönnek egymás után, a másik meg a feladatok teljesítésének feltételét ahhoz hogy tovább léphess bennük). Azok másutt vannak tárolva.
  • Beornmaci
    #917
    Nem tudja valaki, hogy melyik file-ben (gondolom az egyik questes file-ban) és hogy lehet kieditálni a 3 őrt? Mert megint indítottam egy új partit, 2 zsoldos (dupla tőr) + 1 pengetáncos (2 kard) + druida, és ebben már megint nincs se törpe, se ork. :)
  • Beornmaci
    #916
    @starfun: megkaptad a küldit, hogy be kell jutni Karthalba? mert csak akkor fog...

    Igen, dobozos a verzióm. Az újratelepítés épp ezért felejtős, mert nem szeretném ismét a 8 GB-nál nagyobb patchet lehúzni hozzá... :)
  • starfun
    #915
    Karthalba hogy jutok be? Alatta a csatornában Falagar házánál a falikút "nemenged tovább"!? Fel a városba.
  • starfun
    #914
    Szerintem a tied már a patchelt verzió és dobozos....Ezekszerint az máshova menti az állást. Talán az init az ubi felhőbe????
    Heroes 6 gold dobozossal is az ubi felhőt szívtam be. Játszottam sokat vele,aztán egyszer ő kijelentette hogy a felhőben nincs semmilyen mentésem, oda is lett minden save sok hét játékidővel....
  • Beornmaci
    #913
    ööö... van egy kis gond...

    nálam az egész gépen nincs saves.ini file
    a játék mentését én a C - Program Files (x86) - Ubisoft - UbisoftGameLauncher - SaveGames - ***no itt egy rengeteg számból és karakterből álló alkönyvtár következik *** - 401 könyvtárban vannak

    a mentések nálam úgy néznek ki, hogy van egy 1.save file (ez nálam az automatikus mentés, és jó pár megás) és egy 1.save.metadata file (ami csupán pár byte-os)

    szépen jönnek a file-k

    a korábban letörölt mentéseim is ott vannak, csak éppen XX.save.deleted és XX.save.metadata.deleted formátumban

    de a saves.ini file az sehol nincs (végigfuttattam az összes főkönyvtáron a total commander keresőjét)
  • starfun
    #912
    A Levdialog.xml kezelés csak azért kell mert ha leszeded a crash után a programot,és újratelepíted akkor a griff nemlesz aktív ( A 2. fejezetre továbbjutáshoz (griffmadár,stb)

    Lépésről lépésre:

    1.: Program meghülyül, már játék közben ha mentenél azt írja ki hogy nemtalál mentett állást. Vagy másnap ha indítanád nemlátja a program a kimentett állást.
    2.: Bezárjuk a játékot anyázunk kicsit,hogy eziscsak velünk esik meg ,közben nemis:)
    3.: Total commander elíndít,beállításokban,általános beállításokban,képernyő fülön engedélyezzük hogy látszanak a rejtett system file-ok
    4.: c:document and settingsallusersorbit401RLD! könyvtárba belépünk, tele lesz savexxx.sav fileokkal és 1 db saves.ini file-al. Save xxx a mentések sorszáma tehát ergó hogy a legnagyobb szám a legutolsó ,de ha az init f4 el megnyitod láthatod hogy a számozások mellé milyen név van társítva.
    5.: az egyszerűség és biztonság kedvéért mentsük el az egész könyvtár tartalmát biztos helyre.
    6.:reinstall M&M X
    7.:Hogy magyar nyelven játszva mentés töltés működjön ezért Might and Magic X Legacy/Might and Magic X Legacy_Data/StreamingAssets/Localisation/hu/loca.xml
    írd át az alábbi 3 részt benne:
    LocaData id="SAVEGAMETYPE_NORMAL" Save /LocaData
    LocaData id="SAVEGAMETYPE_QUICK" Quicksave /LocaData
    LocaData id="SAVEGAMETYPE_AUTO" Autosave /LocaData
    8.:Griffes bug javítás ezután:
    StreamingAssets/Dialog/LevDialog.xml
    töröljétek ki ezeket a sorokat:
    condition xsi:type="PrivilegeUnlockedCondition" privilegeID="1001" failState="DISABLED"
    négyszer szerepel benne .)
    9.: Játék índítása ,magyarnyelv menüben beállítása, indítasaz 1 játékot mentesz 1 kimentett állást.Kilépsz a játékból.
    10.: Az elején elmentett biztonsági mentés könyvtárból CSAK! a folytatni kívánt saveXXX.sav 1db fielt másolod vissza (RÉGI INIT NEM! xxx mindenkinek más,nálam 037)
    11.: A régi ini fileból kiolvasod hogy mi volt annak a mentett állásnak a neve (az egyenlőség jel után van a fileban (nálam "Save037=proba") az új ini file-ba ezt beírod és újra felismeri a program a kimentett állást.

    Ennyi, start és folytatod ahol abbahagytad a játékot.

    Beornmaci írtad a játékállások kis képeit, amit a betöltő képernyőn mutat (hol van épp a csapat), teljesen máshova pakolja, ráadásul ezeket nem is törli le, amikor egy állást törölsz.
    Találkoztam ezzekkel a fielokkal ezekhez én nemnyúltam és nem is módosítottam.
    Azért írtam a 907 es hozzászólásban hogy lekell uninstallálni ,mert a mentett állások png kis képfáljai amit látsz a betöltés előtt azok bennemaradnak a programban. Reinstallnál ezek eltűnnek.

    Kicsit szájbarágós lett ,de ebben benne van minden.
  • methyliso
    #911
    Köszönöm szépen, sikerült helyrehozni az általad leírt módon :)
  • Beornmaci
    #910
    Amúgy olyan megoldás nincs, hogy minden nap valahova archiválom a mentés könyvtárat, és ha crash van, csak egy napi játék megy tönkre?

    Amúgy pontosan hova ment a gép? Mert a 401 és 40 könyvtárakban van egy vagon file, de pl. a játékállások kis képeit, amit a betöltő képernyőn mutat (hol van épp a csapat), teljesen máshova pakolja, ráadásul ezeket nem is törli le, amikor egy állást törölsz.

    Szóval miket kell naponta archiválni az adott hiba elkerüléséhez?
  • Beornmaci
    #909
    Starfun!
    Kicsit részletesebben, és hülyéknek (mint én) is érthetően leírhatnád még egyszer az egészet, pontosan, lépésenként, mert a "Levdialog.xml kezelése a fórumban leírt módom." azért nem mond olyan sokat. :)
    Köszi előre is!
  • starfun
    #908
    Methyliso nemletörölte cak valami programhiba folytán nemtudja felismerni, de az alább leírtak szerint én visszaállítottam és minden rendben volt.
  • starfun
    #907
    Na bekövetkezett nálam is a mindenki által szeretett hibajelenség a programot nemlehet menteni ,a kimentett állásokat pedig visszatölteni.Nemtalál mentett játékot. Egyszerűen megbolondult a program....

    Kis segítség ,elő a total commandert ,beállításokban,általános beállításokban,képernyő fülön engedélyezzük hogy látszanak a rejtett system file-ok :
    C:Documents and SettingsAll UsersApplication DataOrbit\%GameId%\%UserName%
    vagy itt:
    C:programdataorbit401RLD!
    ittvan az elmentett játékállások amiről csináljunk könyvtárastól total commanderrel 1 biztonsági mentést.(az ini kiterjesztésű file is kell meg a save kiterjesztésű is.)
    uninstall game (én ígycsináltam ,aztán a fórumban leírt módon megkeresni a loca.xml fájlt.
    Might and Magic X Legacy/Might and Magic X Legacy_Data/StreamingAssets/Localisation/hu/loca.xml
    írd át az alábbi 3 részt benne:
    LocaData id="SAVEGAMETYPE_NORMAL" Save /LocaData
    LocaData id="SAVEGAMETYPE_QUICK" Quicksave /LocaData
    LocaData id="SAVEGAMETYPE_AUTO" Autosave /LocaData

    Levdialog.xml kezelése a fórumban leírt módom.
    Ezután az újprogrammal kezdeni egy új játékot ,menteni egyet. Kilépni megkeresni a könytárat az új mentéssel.
    orbit/401/rld!
    belemásolod a legutolsó kimentett állásod csak azt az 1db savexxx.sav filet ahol utoljára mentettél.
    Az inint nemkell átmásolni!!! hanem a program által létrehozott inibe bekell írni az utolsó kimentett állás nevét.
    és folytathatod a játékot.

    Remélem segítettem!



  • SaGa Jr
    #906
    Azáltal, hogy megadták hogy hol a hiba, elég könnyen kideríthető.
    Csak keresd meg azt a sort amiben a Jassad quest-nél lesz jutalomként tárgy adva és ott a tárgy kategóriája után a pontot cseréld ki vesszőre (az a pont a hiba forrása). Az aktuális játékodnál megoldani nem fogja a helyzetet, mert a legelső visszajelzésnél adja a tőrt nem a teljes feladat végén. Tehát ha az első 10-est már leadtad akkor nem lesz jutalom tőr.
  • Beornmaci
    #905
    .. és már meg is találtam :)

    uplay unlocked relics:

    Crag Hack's Helmet (lvl 4) - headgear, 5 armor, 6% chance to provoke target, +20 melee attack value, 100% knockout protection

    Unbreakable (lvl 4) - medium armor (expert), 20 armor, -30 attack, +5 medium armor skill, +5 endurance skill, +20 armor value

    Thunderstaff (lvl4) - 2h magical focus (expert), 24-26 dam, 39% crit magic dam, +20 dam (air), 17 air damage to group on successful attack

    The Hacker (lvl 4) - 2h (novice) axe (expert), 37-59 dam, 30% crit dam, +9 might, +5 axe skill, 6% chance to cause bleeding (50% of health lost to the attack is causing the bleed is repeated at end of the turn) on successful attack


    in-game relics:

    Will and Resolve (lvl 4) - gloves, 5 armor, +22 evade value, 100% magical sleep protection, deals 24 dam (prime) to attacker for each successful melee attack, found in mysterious crypt in Shadow Woods

    Titan Leggings (lvl 4) - boots, 5 armor, +22 armor value, +10 might, 100% paralysis protection, found in mysterious cave in The Eye

    Dragon Flame Tongue (lvl 4) - 1h sword (expert), 29-33 dam, 50% crit dam, +24 dam (fire), +16 fire resis, 19 dam (fire) to group on successful attack, reward for The Secret of the Obelisks quest

    White Wolf Shield (lvl4) - big shield (expert), 18 armor, +22 armor value, 7% chance to inflict "stunned" on successful block (skip turn, evade/block set to 0), +1 general block, reward for Peninsula Incognita quest

    Black Fang Gauntlets (lvl4) - gloves, 5 armor, +14 melee attack value, +6 perception, 5% chance to poison on successful attack (-8 evade value, deals 12 dam (earth) at end of each turn), bought at Blackfang Hideout in slums district Karthal

    Starsilver Blade (lvl 4) - 1h sword (expert), 29-33 dam, 50% crit dam, +9 dam (fire), +9 dam (water), +9 dam (earth), +9 dam (air), +9 dam (dark), +9 dam (light), reward for Fallen Star quest

    Ancestor Mask (lvl 4) - headgear, 5 armor, +6 endurance skill, +10 vitality, deals 24 dam (fire) to attacker for each successful melee attack, found in mysterious cave in Desolate Wilds

    Vampire Armour (lvl 4) - medium armor (expert), 21 armor, -30 attack, +16 light resis, converts 14% of dam dealt into health, deals 24 dam (dark) to attacker for each successful melee attack, found in cave in Wyslin Jungle

    Mage Slayer (lvl 4) - bow (expert), 21-31 dam, 10% crit dam, +14 crit hit dam, 7% chance to cause mana surge on successful attack (target dealt 35 dam (prime) when casting spells), converts 10% of dam dealt into mana, kill Tuco in mysterious cave near The Crag

    Jade Coif (lvl 4) - headgear, 5 armor, +6 arcane discipline skill, +10 spirit, deals 24 dam (water) to attacker for each successful melee attack, found in Mysterious Crypt in Vantyr Range

    Holy Sandals (lvl 4) - boots, 5 armor, +22 evade, +10 magic, 100% magical weakness protection, found in mysterious cave near Castle Portmeyron

    Smuggler's Jacket (lvl 4) - garment, 10 armor, +6 dual wield skill, +6 dodge skill, +22 evade, found in Wrecked Ship in Dubra Scrubland

    Shield of the Sun (lvl 4) - small shield (expert), 12 amor, +16 dark resis, +22 evade, 100% curse protection, found in Wrecked Ship in Irisus Sea

    Staff of the Lyre (lvl 4) - 2h magical focus (expert), 26-28 dam, 46% crit magic dam, +6 magical focus skill, 7% chance to inflict "sleeping" on successful attack (skip turn, evade/block set to 0, ends when target is attacked), +1 melee block

    Suncross (lvl 4) - wand (expert), 18-20 dam, 30% magic crit dam, +5 magic, +3 mysticism skill, deals 7 dam (light) to attacker for each successful melee attack, quest reward for The Forbidden Saga quest

    Demon Kiss (lvl 4) - crossbow (expert), 23-27 dam, 30% crit dam, +24 dam (light), +22 ranged attack value, 7% chance to inflict "Agony" on successful attack (target is dealt 6 damage (dark) each time it is dealt dam (physical)), found in mysterious cave in Ashen Hills

    Armour of the Legendary Hero (lvl 4) - heavy armor (expert), 29 armor, -60 attack value, +10 destiny, +22 armor value, +6 heavy armour skill, found by praying to all the dragon shrines

    Heart Piercer (lvl 4) - spear (expert), 32-64 dam, 50% crit dam, +10 perception, +6 spear skill, 7% chance to cause bleeding (50% of health lost to the attack is causing the bleed is repeated at end of the turn) on successful attack, found in Dangerous Cave in Menthil Coast

    The Evangelist (lvl 1) - axe (expert), 24-40 dam, 30% crit dam, +24 dam (light), +16 dark resis, 19 dam (light) to group on succssful attack, found in Tomb of a Thousand Terrors lvl 4

    Irnaran (lvl 4) - 2h (novice) axe (expert), 38-64 dam, 30% crit dam, +24 dam (earth), 6% chance to spread acid on successful attack (target's armor value decreased by 50% and general/melee block attempts decreased by 50% (minimum 1)), found in mysterious cave in Yon-Chall Forest

    Rocklin (lvl 4) - mace (expert), 32-35 dam, 20% crit dam, +10 vitality, +6 mace skill, extra attack, found in Wrecked Ship in Tirya Bay

    San Tanga Mugen (lvl 4) - 2h (novice) sword (expert), 36-44 dam, 50% crit dam, +24 dam (water), 7% chance to inflict "chilled" condition (target's melee/ranged attack deceased by 1 (to minimum of 1) lasts until end of turn, +1 melee block, reward for Sword of the Bounty Hunter quest

    Vayaleth (lvl 4) - 2h (novice) mace (expert), 50-56 dam, 20% crit dam, +14 crit hit dam, +5 crit chance, 7% chance to sunder armour of target (armor value decreased by 8) effect is cumulative.

    Janbiyah - dagger from Jassad's Bestiary quest (bugged), can be fixed in QuestSteps.csv


    Ha valaki tudja, hogy a relic kés bug-ját az uccsó küldiben hogy kell javítani, az írjon pls!
  • Beornmaci
    #904
    1. amúgy fura az a naga boss, warrior fokozaton volt, hogy elsőre levertem úgy, hogy nem lökött le; legutóbb meg 12-dik nekifutásra sikerült. :)

    2.) nincs valakinek egy olyan összeszedett táblázata, amiben az összes relicet a 4. szinten megkapott képességeivel együtt mutatja? (ha nincs ilyen, összedobhatnánk egyet)
  • SaGa Jr
    #903
    New game. Ha eltűntek a mentéseid akkor azoknak annyi.

    Egyszer megesett velem is, azóta figyeltem a memória használatot (abból futottam ki, emiatt jött a crash) és ha már nagyon betelt akkor mentés, kilépés, majd kis pihentetés után indítottam el megint a játékot és így megúsztam a problémát.
  • methyliso
    #902
    Crash-elt egyet a játék és letörölte az összes mentésemet. Erre van valami megoldás?
  • SaGa Jr
    #901
    Nofene, téged csak egyszer lökött? Engem többször is. :)
    Így én taktikám az volt, hogy egy lépés oldalra, majd egy előre, aztán sakkozgatni mert többször is megcsinálta a lökést a genyó míg be nem álltam egy sarokba ahonnan nem tudott lelökni és úgy vertem le.
  • Beornmaci
    #900
    @gogo68
    Én az alábbi módon tudtam legyőzni általában könnyedén:
    - mikor felmégy, a teleport előtt tegyél fel minden védő varázslatot, pihenj, és utána teleportálj
    - a csata kezdetén lépj előre egy mezőt: a boss vissza fog lökni egyet
    - ez után minden körben legyen fenn a fénypáncél, az árnyékköpeny és ha tudod, jéglövedékkel lődd őkelmét
    - a páncélját törd le, ha tudod (harcismeret páncéltörése, vagy az armor romboló varázslat)
    - ha melléd lép, már kezdhetsz reménykedni, bár van, amikor ilyenkor is lelök oldalra :)
    - nem kell elkeseredni, hogy ha megöl, random módon dönti el, hogy sikerült-e neki a lelökés skill, vagy nem

    Volt már, hogy elsőre lement, volt, hogy csak hatodszorra. :)
  • methyliso
    #899
    StreamingAssets/Dialog/LevDialog.xml

    töröljétek ki ezeket a sorokat:

    condition xsi:type="PrivilegeUnlockedCondition" privilegeID="1001" failState="DISABLED"

    négyszer szerepel benne
  • Kaguja
    #898
    huh köszi máris keresem akkor
  • methyliso
    #897
    Ha visszakeresel itt a fórumon, le van írva hogy egy fájlt kell módosítani hogy tovább léphess
  • Kaguja
    #896
    Sziasztok segítséget szeretnék kérni olyan problémám van hogy mikor kitakarítom portymeiront meg előtte a világító tornyot és tábort utánna lev el tudna repíteni elemental forgba de nekem az a szöveg rész csak szürkén van és így nem tudom használni sem
    mi lehet a gond kihagytam valamit? légyszi segítsetek!! köszi előre is
  • gogo68
    #895
    Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni, csak most kezdtem el a játékot de a világító toronyba az utolsó ellenfél folyamatosan legyőz, és nem tudom hogyan kaphatok áldást.
  • r4pt0r
    #894
    Eredetiben is volt ilyen bug, de aztán ki lett javítva.
  • Beornmaci
    #893
    Tessék kérem eredetiben megvenni a játékot!
    Ez a tört verzióban elrejtett bug.
  • sárkánylovag
    #892
    Sokan azt mondják hogy az hiba hogy ott marad a szekér.
    Pedig nem az mert eleve úgy írták meg hogy nincs ott összeköttetés a térképen.
    Ergó ha el is tünne a szekér még nem tudnál átmenni.
  • methyliso
    #891
    Sikerült pacival eljutni Seahaven-be, a híd továbbra is zárva maradt valamiért.
  • methyliso
    #890
    Hova lehet továbbmenni Portmeyron kastély után? Az Elemental Forge-ben voltam, de sehova máshova nem tudok menni (csak a Ruins-ba, de az még túl magas szint). Seahaven-ba hogy lehet eljutni?
  • Beornmaci
    #889
    ... még hogy semmi érdemleges... ott volt a 9. könyv. :)
  • SaGa Jr
    #888
    Egyszerre veled volt mindkettő? Vagy egyszerre mindig csak az egyikük? Nem egy eget verő a különbség de 1-2 plusz szintet tud hozni (azért nem többet mert nem a játék elejétől kezdve elérhetőek).

    Mindkét hely egy-egy class promotion küldetéséhez kapcsolódik. A törpés a runepriest-hez, az ork meg a barbárhoz (azt hiszem). A harmadik ilyen hely a blade dancer-ek promotion küldetéséhez kapcsolódik de ha akad elf a csapatban akkor oda is be lehet jutni ahogy adott faj képviselőjével a másik két hely is megnyílik. Kimondottan ezért viszek most 4 fajú csapatot (ork shaman, törpe rune priest, elf ranger és egy crusader).

    A keresett kulcs ott van azon a szinten csak egy ágy alá lett bedugva és így csak bizonyos irányból lehet észrevenni és felvenni. Menj be olyan szobákba ahol ágyak vannak és mindegyik ágy mellett elhaladva forogj körbe. Meglesz a kulcs és így bejutsz a lezárt részbe (nagyjából 3000 Xp-t össze lehet onnan kukázni az ellenfelekből). Kis extra terület némi cuccal és pár ellenféllel. Semmi érdemleges nincs ott sajnos.

    A leégett ház egyenlőre csak díszítő elem. Talán majd lesz oda is valami feladat. Ahogy a Karthal előtti kis fogadóban dekkoló jósnőnek is lenne egyéb szerepe mint, hogy elmondja pár tanító helyét, de hiányzik az a file ami elindítaná a feladatot és megnyitná az erődöt ami fizikailag a játékban van csak nem reagál semmire és így csak mint díszelem érvényesül (a Seahaven-ből Karthal-ba vezető úton van egy szikla mögött miután feljött az ember az úton a kis hídon át, mellette meg dekkol egy elf).
  • Beornmaci
    #887
    A karthali leégett ház és az ott ácsorgó őr is izgatja a fantáziám... Olyan, mintha egy csatorna kijárat lenne a közelben, ami még inaktív. Valaki tud róla valamit? :)
  • Beornmaci
    #886
    Az összes elérhető +TP-t adó nálam lakozott, amíg csak lehetett. :)

    Kérdés: Karthalban a Blackguardok főhadiszállásán, ahogy bemegyünk a nagyteremben, a bejárattal szemben van egy bezárt ajtó. Az van ráírva, hogy a Blackguardok főhadiszállására vezet. Ha rábökök azt írja, hogy nincs nálam a kulcsa (a küldetéshez nem kell, kiszabadítani, shardot összeszedni e nélkül is lehet). Namármost ez hol lehet?

    Mi van a törpe és az ork által őrzött hegyi bejáratok mögött, ahova csak törpe/ork karival lehet bejutni?
  • SaGa Jr
    #885
    zsotesz:
    Például az extra küldetésekkel amik külön aktiválhatóak (meg még lesznek majd mert egyenlőre hiányos a játék, ugyanis több helyszín van benne mint amire megvannak a kész utalások) és ha felvettél két tanítót is (az +20% Exp). Az egyik Karthal-ban van a könyvtárban, a másik ad feladatot (vid el a csillagvizsgálóba) aztán miután ott le lett rakva megint felvehető lesz a saját otthonában Seahaven-ben.

    Állítólag Sorpigal környékére fél év után megtörténik a respawn, a többi helyre 1 év ingame idő után lesz ugyanez, így lehet több Xp-t begyűjteni. Állítólag. Vissza még senki nem igazolta a dolgot. Persze az is nyilván segít, ér +1 szintet ha 4 különböző karakter van a csapatban és így 4 promotion feladat vállalható be.

    Beornmaci:
    A keresett leányzó Sorpigal templomában van. Beszélni kell vele a múltjáról és máris teljesül a feladat.

    A 4 harcimarci felállással többen is próbálkoztak már, működőképes (túlélőképesebbek mint a 4 mage). Mondjuk ha beteszel a tiszta warrior-ok közé legalább 1 kevert csókát (mondjuk crusader-t) az tovább tuningolja a lehetőségeiket.

    Ha meg feeblemind elleni védelmi cuccot szeretnél akkor egyszerűen kimész a városból, vársz egy napot és visszamész megnézni az új készletet az "ékszerésznél"/páncélkovácsnál az adott településen. Sorpigal-ban nem lesz ilyen, Seahaven-ben nagyon ritka, inkább Crag-ben Mojo-nál kell keresni meg Karthal-ban mind a slums-ban az alvilági figuráknál mind pedig a városi boltokban.

    Varázstárgyakból én speciel most találtam eddig az első slaying-es cuccot (ez változó mértékű bónusz sebzést ad adott lény kategória ellen) pedig már a negyedik csapattal játszom. Visszasebzős cuccokat is most az aktuális csapatomnál kaptam először (amik találat esetén visszacsapnak a támadóra/támadókra), holott ez egy viszonylag gyakori enchantment típus kéne legyen (nagyobb az előfordulási esélye mint a feeblemind/poison/knock-out/sleep/paralyze elleni védelmet adó cuccoknak azt azokból mégis mindig jutott elég).
  • Beornmaci
    #884
    Arra én is.
    A master skilles küldi nem sok TP-t ad.
    Ha nem 2-2 egyforma karival megyek, akkor van még 2 karakter promóciós küldetés. Ezek mind nem valószínű, hogy kitesznek +8 lvl-t, főleg úgy, hogy 25-ös szint felett már nagyon belassul a fejlődés. :)