• Macropus Rufus
    #53
    a legjobb hőszigetelő a vákuum. A világűrben gy.k. csak az melegszik fel ami direkt sugárzást kap. Ezért forgatják az űrhajókat is (hőkiegyenlítő forgás.)
    Egy pl. (nembiztos, hogy jó lesz): a szobában a fűtés a levegőt melegíti. Ha vákuum lenne a szobában akkor gy.k. semmit nem éreznénk a fűtés hatásából, csak akkor ha megfogjuk a radiátort. Namármost ha ebbe a szobába besüt a nap és mi beállunk a nap sugárba akkor a napból jövő infrasugarak a felületünkön törtnek meg és ez melegít fel minket függetlenűl attól, hogy vákuum van-e a szobába vagy sem. (gy.k. a Napból jövő infrasugarak azt melegítik amin megtörnek, legyen ez levegő, talaj bármi. Nem kell közvetítő közeg: infrasugár eltalálja és az melegszik.) Na valami ilyesmi lehet a világűrben az atombomba is: ő közvetlenűl hőt termel és nem infrasugarakat. Tehát az ott nem fog semmit melegíteni ui. a vákuum eléggé komolyan szigetelni fogja. Amennyiben még is termelődik infrasugár (én úgy tudom nem), akkor is csak és kizárólag ott lesz meleg ahhol éri a sugár: a felszínén. Ezek - sztem - nem elegek egy kavics letérítéséhez/megsemmisítéséhez.

    Hő terjedése