13460980771376987028.jpg
  • Prince23
    #3375
    Végre meg van nekem is a Black Flag, és hát eléggé vegyes érzelmek ragadtak el, mert sajnos a játék nem nevezhető tökéletesnek. Sőt! Eddig ez a leggyengébb AC rész (és igen a sokat vitatott AC 3 sokkal történet orientáltabb volt és a küldetések is színvonalasak voltak), főleg ha a küldetések minőségét figyelembe vesszük. Viszont ami szenzációs, az a látványvilág és a tartalom. Ebben a kettő dologban jeleskedik a legjobban az AC 4 a többi AC-részekhez képest, de sztoriban, küldetések minőségében nálam BUKOTT a játék. Úfyhogy mondhatjuk félcsalódás ért. A kalózos hangulat nekem a Risen 2-nél jött át a legjobban, itt valahogy nem adja, pedig ugye hajócsata meg minden van.
    Ez a Edward karakter sem jön át, mi az hogy nem tartozik se a Templarhoz sem pedig az assassinokhoz, és mégis úgy mozog, mászik, öl, mintha valamely Rend tagja lenne. Az elején tetszett is az ötlet hogy senkihez sem tartozik Connor nagytatája, de ahogy haladtam előre, úgy derültek ki logikátlanságok, és sületlenségek is. Havanna kb. 4-5 főküldetés van az elején, ezt is keveslem, Nassauba meg 3 főküldi van? ez is mi már. Szóval sztorilag nálam bukott ez a játék. de mégis valahogy a technikai részek és a szavatosság megmenti a játékot a totális középszerűségtől. Nagyon mázlista.

    Grafika: 9.5
    Hangok: 9.0
    Játékmenet: 7.0 (a sztoris játékmenet nagyon rontja)
    Hangulat: 8.0
    Szavatosság: 8.0

    Összességében : 83%

    UI: legalább 90%-os teljesítményt vártam volna el a Black Flag kalózos témája kapcsán.