3496
13460980771376987028.jpg
  • kantorgabor
    #3376
    Sziasztok nemrég vettem egy PS4-et és megvettem rá ezt a játékot amivel az a problémám hogy a játékban elhangzó párbeszédek magyar felirattal vannak viszont a teljes menü angol. Ez PC-n is ilyen vagy csak PS4-en.
  • Prince23
    #3375
    Végre meg van nekem is a Black Flag, és hát eléggé vegyes érzelmek ragadtak el, mert sajnos a játék nem nevezhető tökéletesnek. Sőt! Eddig ez a leggyengébb AC rész (és igen a sokat vitatott AC 3 sokkal történet orientáltabb volt és a küldetések is színvonalasak voltak), főleg ha a küldetések minőségét figyelembe vesszük. Viszont ami szenzációs, az a látványvilág és a tartalom. Ebben a kettő dologban jeleskedik a legjobban az AC 4 a többi AC-részekhez képest, de sztoriban, küldetések minőségében nálam BUKOTT a játék. Úfyhogy mondhatjuk félcsalódás ért. A kalózos hangulat nekem a Risen 2-nél jött át a legjobban, itt valahogy nem adja, pedig ugye hajócsata meg minden van.
    Ez a Edward karakter sem jön át, mi az hogy nem tartozik se a Templarhoz sem pedig az assassinokhoz, és mégis úgy mozog, mászik, öl, mintha valamely Rend tagja lenne. Az elején tetszett is az ötlet hogy senkihez sem tartozik Connor nagytatája, de ahogy haladtam előre, úgy derültek ki logikátlanságok, és sületlenségek is. Havanna kb. 4-5 főküldetés van az elején, ezt is keveslem, Nassauba meg 3 főküldi van? ez is mi már. Szóval sztorilag nálam bukott ez a játék. de mégis valahogy a technikai részek és a szavatosság megmenti a játékot a totális középszerűségtől. Nagyon mázlista.

    Grafika: 9.5
    Hangok: 9.0
    Játékmenet: 7.0 (a sztoris játékmenet nagyon rontja)
    Hangulat: 8.0
    Szavatosság: 8.0

    Összességében : 83%

    UI: legalább 90%-os teljesítményt vártam volna el a Black Flag kalózos témája kapcsán.

  • The Protector
    #3374
    HA hétfőig nem tudom eladni/cserélni akkor megy a kukába.
    Cserére is bármit meghallgatok.
    Ha sg-s viszi el akkor adok mellé még kb 20db játékos plakátot meg 5-6db nagyméretű filmest.
    HA vki gondolja,eljön,megnézi,csere is okés nekem.
  • TomStorm
    #3373
    Na,add nekem ingyen és nem perellek be!:D
  • Austin Bailey
    #3372
    ráadásul szerzői jogot sért az, hogy AC márkájú terméket állít elő házilag és árulja.
  • MerlinW
    #3371
    Elég elvakultnak kell lenni, hogy még "akciósan" is megvegyen valaki egy ilyet:) Mármint a kétrétegű fóliás óriásplakátok 2000Ft/nm áron készülnek, de a fotóvászon, vagy kasírozott hullámkarton is ennek az árnak töredéke. No mindegy, sok szerencsét a bizniszhez:)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2014.09.22. 16:11:50
  • The Protector
    #3370
    Hátha valakit érdekel.Üdv
  • Austin Bailey
    #3369
    nem "gyűlölték" a spanyol birodalmat, hanem fel voltak ellene bérelve az angol király által. (pontosabban ez volt a kalózok egyik típusa, akik kalózlevéllel rendelkeztek, a másik típusa meg a szakadár fosztogató volt) Egyébként meg kalózkodás nem csak a Karib-tengeren volt, hanem az Indiai -óceánon, és Óceániában is, ahol nem is voltak spanyolok. (kivéve a Fülöp-szigeteket) és ott a franciák az angolok, meg a hollandok cseszegették egymást.
  • Austin Bailey
    #3368
    nem volt potos a fogalmazás, mert tisztában vagyok vele, hogy
    1, nem csak vrit kalózok voltak
    2, ez nem egy tömeges karrierút volt.
    Ettől függetlenül a kalóznóták között lehetett brit skót eredetű.
  • MerlinW
    #3367
    Ezt a sületlenséget meg hol olvastad?:D
  • Savaran
    #3366
    "Végülis a kalózók is brit eredetúen voltak. " Nem igazán :) Az első kalózokat bukanéroknak (buccaneers) hívták, az 1650-es évek környékén ezek főként a spanyol gyarmati településeket zaklatták a szárazföldön, később váltak hajósokká első tagjaik holland, francia és végül britt emberek voltak, kiket a spanyol birodalom gyűlölete kovácsolt össze, igen nagy befojást szereztek az 1700-as évek első felében, itt már kizárólag hajósként, majd az egyre nagyobb sorhajók számára a kis kalózladikok (sloob, brigg) nem jelentettek fenyegetést, és a kalózok eme korszaka örökre lezárult, kalózok közepes és nagy hajóval ritkán támadtak, üsd és fuss elvet követték, Edward Kenway játékbeli hajója már az óriási kalózhajó kategória lett volna a valóságban :)
  • Austin Bailey
    #3365
    Miért ne lehetne, hogy ugyanaz a dal vagy dallam. Végülis a kalózók is brit eredetúen voltak. Vitték magukkal a dalaikat.
    Utoljára szerkesztette: Austin Bailey, 2014.09.18. 12:05:56
  • xido
    #3364
    Van az a sorozat,hogy Outlander..skótok vannak benne...mennek az úton..énekelnek..persze saját nyelvükön,nem angolul...
    és mégis fura,de esküdni mernék,hogy az egyik dalt hallom viszont,amit a hajón is énekel Edward csapata
    még az is stimmel,hogy szólóban pár taktus,aztán kórusban...no lehet ugyan,hogy azért sok csapatinduló dal egy vonalra épül,de akkor is.. :)
  • TomStorm
    #3363
    Mondom,ha leveszek mindent low-ra akkor is akad.Az árnyékot kikapcsolva biztos,hogy jó lenne erre fogadni mernék.De nem lehet.Alacsony Soft shadow-al 2-3 FPS-el több van mint normál alacsony árnyékkal de ez 15-20FPS mellett semmit nem számít.

    Azóta feltettem pár másik játékot és sokkalta jobban fut bármelyik mint AC4,persze egyik sincs olyan jó játék mint ez de legalább mennek normálisan a gépen,hát ez van ezt kell szeretni:)
    Végülis konzolon kijátszottam már de itt PC-n gyönyörű(lenne) a grafika..
  • Savaran
    #3362
    Egyetértek!
  • bajgunar
    #3361
    Igaz itt a soft high vs very high különbséget látod.
    Nekem normal-on bőven elég volt. Nem nagyon figyelgeted úgysem az árnyékot játk közben. Ellenben, ha benyomsz ilyen soft shadow árnyék élsimítást, meg ilyen HDAO "dinamikus" árnyékot, akkor az atomra visszafogja a sebességet. Főleg ha nem egy bivaly vga-d, cpu-d van.
    Szerintem a felbontás full HD legyen, aztán textúra minél nagyobb, aztán látótáv, AF, környezeti bizgentyűk sűrűsége, tükröződsé, víz, effektek (mint pl fénypászmák) amennyire lehet max-ra. Számomra az árnyék med-en minden game-ben elég, élsimítás OFF, (full HD-ra nem "bivaly" vga-mnak totál kicseszés és engem sem izgat, max 2xAA, ha még játszható fps marad, de még úgy is inkább kikapcsolom.
    Kinek hogy jó. Láttam olyat, h full hd-ba tolta gyerek a gamet, ment neki ~20fps-el. Mondom mi van veled? Atom gép és ennyi?? Nézem, hát nem felrakta űber ultra max-ra AA-t és AF-et. Levettem neki 2x AA-ra, meg 8xAF-re, egyből kiakadt game ~80fps-el. Gyerek meg nézett, hogy: -'Jah...' Minek? rondább lett? Észre sem veszed, h nem 86xAA van, hanem csak 2x. PFf. És a géped sem izzad.
  • Savaran
    #3360
    Ja az lehet, de akkor is parasztvakítás effektus, tök fölösleges, nekem be van kapcsolva a HDAO mivel amd kártyám van de nem lesz szebb a játék, az én alapelvem szerint inkább a felbontás a textúra és a tükröződés meg az árnyék legyen maxon mert alapvetőén ezek határozzák meg alapjaiban a grafikát, a többi csak másodlagos
  • TomStorm
    #3359
    Áhh nem jó ez.Városba ilyen 10-15Fps van minden low-on meg kikapcsolva.Inkább hagyom,keresek valami mást ami ehez hasonló játék csak régebbi
  • TomStorm
    #3358
    És az árnyékok?Van alacsonytól-magas és lágy árnyékok szintén.Azt hiszem ez a lágy árnyék a Soft shadow Angolul.Melyik ajánlott?Mert leginkább az árnyékok miatt alacsony az FPS és kikapcsolni nem lehet
  • bajgunar
    #3357
    Vágom, h melyik mi. És különben meg nem csak zárt térben működik.
    SSAO és HBAO+ közti különbség.
    Tükröződés meg normal-on annyival nem rondább, mint high-on, ellenben nyer vele pár (1-2) fps-t. Igaz olyan sokat nem, hogy kénytelen legyen normal-ra tenni, hagyhatja akkor High-on is nyugodta. /De még off-on vagy low-on sem annyira matt, mintha nem lenne./
    Igaz itt csak az OFF és High közti különbséget tudod megnézni.
    assassins-creed-iv-black-flag-graphics-and-performance-guide
    Egy Abstergo V1.1 sweetFx-el meg még szebbé tudod varázsolni.
    Vagy egy Verde Vision SweetFx-el
  • Savaran
    #3356
    Horizon-Based Ambient Occlusion (HBAO) Nvidia kártyák támogatják
    High Definition Ambient Occlusion (HDAO) AMD kártyák támogatják
    Screen Space Ambient Occlusion (SSAO) asszem ez az alap

    Tök felesleges parasztvakítás mindhárom effektus, lényegesen semmivel sem lesz szebb a grafika csak jobban néznek ki zárt térben az árnyékok, nos amennyit ac4-ben zárt térben megy az ember....... sokkal fontosabb hogy high-on legyen a tükröződés mert nélküle minden felület matt lesz
  • bajgunar
    #3355
    Árnyék med-en elég. Nem sokkal szebb high-on, de hatványozottan lassabb.
    Tükröződés is elég med-en.
    Blur-t kapcsold ki. (én beszédülök tőle, és ocsmány is szerintem)
    Ambiens SSAO-n is szép, és gyorsabb is.
    vSynch off.
    Ezzel nyersz jó pár fps-t, és simán fog menni 1080-ban.
  • TomStorm
    #3354
    Hát igen,városokban éppen hogy súrolom a játszhatóság határát:)
  • TomStorm
    #3353
    Persze leveszek belőle.30 alá ne menjen úgy állítom be engedi akkor 1080p-be akár Low-on
  • Savaran
    #3352
    Ami ott 30 fps az kb 22-lesz nagyvárosokban
  • TomStorm
    #3351
    Zsíír köszi az infokat:)
    Most PC-n 2X játszom végig:D
  • Savaran
    #3350
    ezek kevésbé fontos effektek
  • Savaran
    #3349
    ambiens fényhatások valamint a fénypászmák offolásával sacc/kb. 4-5 fps-t még nyerhetsz
  • MerlinW
    #3348
    HBAO-t kikapcsolod még nyersz vagy 10 fps-t.
  • TomStorm
    #3347
    Nagyon szépen megy a játék.Alapon felrakta magas beállításokra és stabil 30FPS.Hozzá se nyúltam semmihez.Majd felrakom 1080P-be és leveszek a beállításokon.Ha így jól fut akkor úgy is jónak kell lennie.De ezzel a PC-vel,én csak csodálkozom ez,hogy lehet:


  • Savaran
    #3346
    szerintem is, alacsony felbontás + nagy élsimítás rosszabb mint nagy felbontás élsimítás nélkül
  • TomStorm
    #3345
    Full HD-ba nem is kell
  • TomStorm
    #3344
    Meglátom majd mivel lesz jobb frame,1080p AA nélkül vagy 720p AA-val.Nekem az első szimpatikus persze,mondjuk van bazi nagy hűtés a procin lehet kicsit húzok videokártyán ha az kell a full HD-nak:)
    De még haver nem küldte az account-ot,törni meg nem szeretném a játékot
  • MerlinW
    #3343
    Én mondjuk soha nem használok AA-t sehol. Felesleges erőforrás pocsékolásnak tartom.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2014.09.14. 15:24:02
  • Savaran
    #3342
    saját tapasztalat szerint többet ér azért a semminél, de tény hogy legmagasabbon sokkal szebb, bár én full hd-tvn nem tűnik fel ha nincs élsimítás
  • MerlinW
    #3341
    FXAA minősége olyan, hogy inkább AA nélkül, mint vele. Azzal a VGA-val mondjuk én egyébként sem erőltetném az AA-t, de majd meglátod.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2014.09.14. 15:12:17
  • TomStorm
    #3340
    Semmi ilyesmi nem érdekel jelenleg engem sem.Élsimítás igen ahogy írtad az kell.
    Csak véletlen húztam be ezt a PC-t 25ezerért,konzol mellé:)
  • TomStorm
    #3339
    Na jó hírek,köszi!!
    Meg amúgy is nekem elég lesz 900p akár 720p is mert TV-n van
  • bajgunar
    #3338
    Azért az én alanti gépemen is elfutott simán, elég játszható sebességel ~közepes graf-al, élsimítás fxaa, blur off, shadow med, reflec. med, ilyen hülyeségek persze kikapcsolva, minimumra véve, vsync off. A Te vga-d azért egy fokkal jobb.
  • grebber
    #3337
    Be lehet lőni hogy játszható legyen szépen.
    Az én fos gépemen is elfutott butítva.