• duke
    #144
    Bar meg veletlenul sem, a 200 eve elavult olom akkumlatorokban gondolkodom, hanem a legkorszerubb akkumlator technologiakbol indulok ki, de ahogy az elobbi hozzaszolasban irtam, sajnos azok ara is irrealisak. Nehez meghatarozni, mert a szukseges akkumlator kapacitas nagyban fugg a napelemek aratol.
    Ket lehetoseg van. Vagy a draga napelembol, csak a szukseges minimum mennyiseget telepitem, akkor viszont tenyleg tobb honapra elegendo akkumlator kapacitas kell, vagy az olcso napelemeket sokszorosan tul meretezem, es akkor nagysagrendileg kevesebb akkumlator kapacitas is elegendo. A ketto kozott kene meghatarozni egy optimumot.
    Az adatoknak meg, akar az aram fogyasztasnak, akar napenergia mennyisegenek, barki 1 perc alatt utanna tud nezni az interneten. Meglepodnek, ha valaki ezeket cafolni tudna.
    De azt hiszem a MAVIR-nal Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító- nal, meg jobban meglepodnenek, ha bebizonyitanak, hogy a Magyar villamos aram fogyasztas, nem annyi mint amennyit ok mericskelnek.
    Ezzel egyutt azert kivancsi volnek ra, ha megis kihagytam volna valamit szamitasbol.