• end3
    #46
    Sajnos manapság a termékfejlesztést mindíg az általa elérhető haszon határozza meg, korán sem a felhasználók igényei. A modern "pénzpiaci" szabályozás sajnos sok értelmetlen és használhatatlan dolgot eredményez manapság. Mindenki tudja, aki számítástechnikával foglalkozik és találkozik naponta szoftverekkel, hardverekkel.

    Átfogó közgazdasági reformokra lenne szükség a világon, a termelés-fogyasztás újragondolására, mert amit a pénz jelenleg szabályozó szerepkörben csinál, az az emberiség temetője lesz. Másrészt legnagyobb mértékben az amerikai cégek a felelősek ebben a kérdésben, hiszen zömében a "Szilicium-völgyben" álmodták(-ják) meg mindazokat az eszközöket, vagy hálózati megoldásokat, amelyek csak pénzben kifejezhető hasznot jelentenek az eladóknak, míg a vásárlónak inkább gondokat.

    Nem tudom igazat adtok-e nekem, de az eladott számítástechnika, (a számítástechnikát csak felhasználni próbálóknak a világban) folyamatában és rendszerkialakítás szempontjából, gyakorlatilag alig használható.. Csak zűrzavart és folyamatos többletköltséget okoz a sokféleség, és a szinte félévenként történő újabb szabványok bevezetése, termékváltás. Amikor a versenyképes termelést kellene támogatni, funkcionális szempontból jól megcsinált, főként kompatibilis számítástechnikával, akkor a funkcionalitás ebben az utolsó szempont, holott az elsőnek kellene lennie. Sok 100 millió ember "malmoz" a világon manapság, a megvásárolt "kütyükkel vagy éppen ipari termelő berendezésekkel, a megígért funkciók helyett a diszfunkcionálitás és inkompatibilitás miatt áldozva az értékes (munka)időt.

    A termékfejlesztés célja alapvetően a jobb eszközök megalkotása, és a bővített újratermelés kellene, hogy legyen, nem csak tisztán a pénzkeresés. Nos, én ebből a szempontból nem látom rózsásnak a helyzetet. Viszont elgondolkodtató, nem szándékos-e az, hogy ha megszületik végre valami profin és tartósan használható dolog, eljárás, akkor az azt megalkotó cég biztosan rövidesen "romba" dől, és vele együtt megy az is a sülyesztőbe. Az elmúlt évtizedben a számítástechnikában erre számtalan példát láttunk.

    Az Intel helyett, talán bízhatunk abban hírben is, hogy Kína saját tervezésű processzort fejleszt, meg hát, - amióta ismerem a cég nevét, a pénzügyi "halódás" állapotában, - de az AMD is ott van valahol az Intel helyettesítésére. Az Intel kivonulása erről a területről akár az AMD piaci helyzetének megszilárdulását is hozhatja. A PC nem hallhat ki, akkor sem, ha kisebb méretű alaplapokról, dobozokról fog szólni. A mostanában szinte világhisztériát keltő mobileszközök nem fogják a vállalkozások, cégek által használt számítástecnikát kiváltani. Ott talán mindég is kelleni fog a rugalmasan alakítható, bővíthető hardver, szoftver. És ha ezt a jövőben teljesen a Kínaiak fogják fejleszteni és legyártani, akkor ez csak a világon mégjobban Kína felemelkedését hozhatja. Az USA-val szemben is. Tehát egy ilyen vállallati döntés, jelen esetben még egy világhatalom létét is (mégjobban!) alááshatja. (Vagy, ha a PC a mai rugalmas formájában mégis kihal, akkor a számítástechnikát használók vagy abból élő tömegek nagyobb kiszolgáltatottsága is bekövetkezik. - Csak egyre drágábban lesz elérhető minden ami "rugalmas" rendszerek építéséhez kell. A világnak szerintem biztosan nem tenne jót. Mindent elönt majd az olcsó okostelefonnak, tabletnak álcázott "kábelvég",magával sodorva a jelenleg lassan kialakuló, valamilyen szintű, fejlődő és akár tömegesnek is tekinthető, szakmai jellegű hozzáértést is.)

    Mégegy gondolat, túlságosan is átlátszó "szorgalmazások" folynak a számítástechnika felhőkbe költöztetésével. Főként, hogy a legtöbb helyen Európában az internetes sávszéleség ma még a töredéke az ideálisnak, akár a jelenleg igénybevett "felhőmentes" szolgáltatásokhoz is. Ez ezért számonra, csak a totálisan ellenőrizhető számítástechnikai felhasználást jelenti. Minden végpont csak login ki-be. De legfőképpen be, mert cél az állandó online "állapot" is. Még a szolgáltatást nyújtó hardver is tőled távol van, nem az asztalod alatt, (pl. a kábelt kihúzhatóan). Az Intel döntése ennek tükrében elég egyértelmű. (Ő is arra szavazna (?), hogy a jövőben ne legyen kint egyedi "ütőképes" hardver. - Még esetleg "hacker-tenoristák" veszik használatba..?)