banner
  • lonvard
    #16623
    Tökjólkigondoltam. :PP

    Sokáig az volt bennem, hogy Redania jelenti a reményt. Ugye Nilfgaard támad, tehát nyilván az északi seregeknek szurkolunk. Radovid hülyeségei voltak a szükséges rossz, amit kénytelenek voltunk tolerálni. Csak hát közben lecsepegett, hogy Radoviddal nem lehet tárgyalni, kaotikus figura, teljesen megbízhatatslan és gyűlöli a boszikat. Míg a császárral lehet. Tehát nem kell elengednünk a politikai részét, hogy akárki győz, úgy is marad a káosz, mert ha Cirit berakjuk a császár helyére, Radovidot pedig kiütjük, akkor meg vannak az alapjai a rendezésnek.

    Egyébként Novigrád helyzete nem világos. Tele van momentán redániai katonával. Konkrétan a kapuknál most a redánok ellenőriznek és nem a boszorkányvadászok. Miközben nilfgaardi erők is vannak benn, legalábbis nemesi szinten. Most én értem, hogy semleges város, de a semlegesség nem azt jelenti, hogy redán őrség a kapuban. Eleve a fanatikus boszorkányvadászok is mi a tökömet csinálnak. Mért nincs Novigrádnak saját katonasága? És mért nincs hangsúlya annak, hogy ki vezeti ezt a kicseszett várost? Geralt mindenkivel lepacsizik, a teljes bűnözői körrel, az összes királlyal, de a novigrádi vezetés az sehol. Valami főpap elvileg a város ura (ha jól olvastam) , de nem lehet tudni róla semmit. Azt most nehezen fogadom el, hogy a felvilágosult Novigrád alap katonasága a boszorkányvadászok csoportja.