banner
  • lonvard
    #16539
    Közben azért rögzítsük, hogy a filmsorozat második évada egy kalap szar. Feléig bírtam. Sorozatban kell hallgatnom a gyerekes, érvénytelen párbeszédeket, kb. ez a 12 éves korosztály szintje. Olyan feelingje van, mint egy 90-es évekbeli fantasy sorozatnak. Mínusz humor. Gyerekként a Xéna meg a Herkules nézhető volt, mert tele volt humorral. Ezt már akkor se bírtam volna. Ezek azt hiszik, hogy a Witcher az egy 12 éves korú gyerek játéka. Vagy én nem tudom. A koncepció is szar, mert túl sokat markol, és ahhoz képest meg nincs meg a büdzsé. Hagyni kellett volna a fenébe a könyveket. Túl grandiózus a sztori. Szerintem mi működött volna ennyi pénzből? Egy nyomozós Supernatural, túlélőhorror elemekkel tűzdelve. Witcher 3-ban Velenben kalandozom éppen, és az jutott eszembe, hogy ezt kellett volna megfilmesíteni. Hogy megérkezem egy hevenyészett cölöpkerítéssel körbevett faluba, az emberek rettegnek, rémültek, pestis dúl, éheznek, a határban lidércek süvítenek, a folyónál fojtók kapják el az óvatlan népet, a temetőben ghoulok vannak, sőt ha meghal valaki akkor bemerészkednek érte a faluba is... és amikor eljön az éjszaka, akkor meg jön a lesi. Menekülni sem lehet, mert az utakon nyüzsögnek a rablók, szkojatel, és egyebek. Na és akkor a witcher kezébe veszi a dolgokat. Ez 1 évadnyi epizód. És nem kell mindenféle császári palotákat, meg varázslótanácsot, meg ősi vért, meg mittudomén micsodát belerakni, elég a sáros falu, meg a tengernyi probléma. A 13. harcosban van meg ez a feeling. Mikor megérkeznek a rettegő viking faluba, és az első éjszaka várják a támadást.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.03.30. 18:18:36