16775
banner
  • Savaran
    #16535
    A játékban összesen öt iskola van nem? farkas, macska, medve griff, és vipera
  • Palinko
    #16534
    Nekem is tetszene de ilyesmi rétegjáték és nem valószínű hogy elkészülne. Igazából ami el is készült és nem witcher volt, pl a gwent, meg az a táblajátékos dolog azok sem kötöttek le :( Szóval nem bánom ha csak a Witcherre fókuszálnak de az hozza az első 3 rész színvonalát meg milyenségét.
  • lonvard
    #16533
    Ebben az univerzumban rengeteg potenciál van. Én imádnék például valami település-kolóniamenedzsmes játékot. Szóval hogy mondjuk ott vagyunk Velenben, tele a környék szörnyekkel, körülöttün láp, sötét erdők, lakhatatlan az egész, ráadásul nyakunkon a nilfgaardi urak, de valami menekültcsoporttal mégis csak létre kell hozni egy élhető települést. És akkor összerakni az épületeket, körülkeríteni, megszervezni a termelést, a kereskedelmet más településekkel, a katonaságot, áááá, imádnám!
  • PiszkosFred
    #16532
    Akkor kihagyod, mindig van valasztasod :)
  • Palinko
    #16531
    Jah annyi tényleg nem ártana, de én már ilyenkor már rögtön attól tartok valaki többet akar és de jó lenne (szerintük) ha ettől nagyobb összefonódás is lenne és abból már jó nem sülne ki. Láthattuk már hogy a játék-mozgókép átmenet nem működik amelyikből előbbi jó borítékolhatóan rossz az utóbbi, meg fordítva is. Talán még eskü a Harry Potter játékok sikerültek legjobban :D

    Én is arra voksolok hogy előre fognak ugrani az időben, mert Geralt után már nem lenne sok értelme a jövőbe menni. Szerintem több száz év is lesz itt köztük és remélem ismét egy jól felépített főhőst kapunk aki 3-4 részen át meg is tartanak.
  • Daermon
    #16530
    Csak azt ne :D Olyan kommersz buta, szart nem akarok, mint amit a Netflix leművelt.
  • PiszkosFred
    #16529
    Az NX sorozat megitelese teljesen szubjektiv, ebbe nem mennek bele. Szamomra egy teljesen konnyen fogyaszthato hetvegi matine volt mind a ket evad, de tudom, hogy masnak ugyanez az elmeny mekkora szentsegtoreskent hatott.

    Nem azt mondtam, hogy a netflix tolja a jatekot egy iranyba. Regen rossz, ezt bizzuk a CDPR-re, barmennyire is elcsesztek a CP-t, meg mindig jobban ertenek hozza, mint a teljes gaming iparag 90%-a. En azt tippeltem, hogy a sorozatban kvazi egy par mondattal felvezethetnek a sztorit, akar egy parbeszed, akar egy flashforward, akar barmi segitsegevel. Keresztpromo, volt mar ilyen, lesz is ilyen, ha mar van 2-3 sorozata a Witcher univerzumnak, miert ne legyen benne egy kis kikacsintas, egy kis utalas, hogy mi tortent a "Farkasok" teljes megszunese/kihalasa utan? Ennyi, se tobb, se kevesebb, kvazi a kellemest a hasznossal osszekotve.

    A kovetkezo 1-2 ev ugyis a Witcher univerzumrol fog szolni (ha csak nem kezdenek el repkedni a bombak, mert akkor a Falloutrol), jon uj jatek, uj sorozat, uj anime, megafenetudjamimeg.
  • Palinko
    #16528
    Én inkább annak vagyok ellene hogy a Netflix bármilyen irányba tolja a játékot, mert jobb minőséget hoztak eddig a játék készítői mint a sorozat készítői. A hiúz iskola kicsit faszság szerintem is annak tudatában hogy a meglévő 3ból is csak a farkasét ismerhettük meg és már nem emlékszem de akár annak is csak 1 várát, lehet voltak ők több helyen korábban csak mire a játékok játszottak már kezdtek kihalni. Szóval tényleg a medve és macska iskolákból csak felvillanások voltak 1-1 karakter erejéig meg irományok, teljesen feleslegesnek érzem az új iskola bevezetését még van 2 ahová mozoghatnának.

    Az Unreal 5 szerintem jó választás volt nem tudjuk mennyit küzdöttek a red enginevel amíg az működött, meg úgy ahogy szerették volna, most a parntereskedés miatt ezt kiadhatják az epicnek és tényleg csak a játékra koncentrálhatnak. Azt is remélem 2-3 éve már elkezdődtek az előkészületek és ezért már bizonyos része készen is van és nem egy újabb Cyberpunk szenvedés lesz a megjelenés.
  • PiszkosFred
    #16527
    Miert? Siman el tudom kepzelni, hogy valamelyik witcher sorozatban elkezdenek a fo- vagy mellekszereplok beszelni fel percig a "Hiuz iskolarol", csak azert, hogy meglegyen a connection, hogy a jatek elott is beemelhessek az witcher univerzumba a tervezett helyszint, korszakot, barmit. Uj regenyt vagy novellat a lengyel nem fog mar irni a jatek elott, legalabbis nem hiszem (nyilvan csak tippelek).
  • caps lock
    #16526
    A hiúz macskaféle, ezért gondoltam hogy nem sok értelme lenne kitalálni egy új iskolát. Ennyi erővel lehetne kutya iskola is, mivel az meg farkasféle. Vagy panda, mert az meg medvefajta. Szóval szerintem nem bonyolítják ezt túl és megmaradunk a már ismert iskolák között.
  • Palinko
    #16525
    Na azt azért mindenképpen el kéne kerülni.
  • PiszkosFred
    #16524
    Meg az is lehetseges, hogy osszekotik a Netflix prequel/spin-off sorozataival es azok vezetik majd fel/mutatjak be erintolegesen az uj sztorit, szereplojet/szereploit, a korszakat, barmit.
  • lwb
    #16523
    Én erősen bízok abban, hogy egy új karaktert tudunk csinálni, akár még időben Geralt előtt is játszódhat az egész. Úgy érzem, hogy Geralt-Ciri és tsai története le lett zárva, ne nyúljunk hozzájuk. A világ ad elég alapot egy teljesen új karakterhez.
  • Daermon
    #16522
    Tegnap màr az egyik fejlesztő megerősítette, hogy hiúz. Úgyhogy egy új witcher iskola lesz.
  • caps lock
    #16521
    A medál alapján amit mutattak a macska iskola lehet a középpontban. Ez tetszene, hiszen ha jól tudom ők egyre jobban eltávolodtak a hagyományos witcher felfogástól és bérgyilkosokká váltak. Ebben nagy dramaturgiai erő van, erre fel lehet húzni egy jó történetet. Geralt is találkozik egyszer egy macskával és szemére veti mivé lettek.
  • JonasSandor
    #16520
    Most néztem ezt amit tolok az age of wonders planettfallba 80 fokig felmegy a proci az sok?
  • lonvard
    #16519
    Majd 3 év múlva ráérsz ezen lamentálni. Nem mindegy milyen gépigénye lesz? Addigra fejlesztesz a gépeden annyit.

    Megint játszom a W3-al. Csak úgy a hangulat kedvéért "velenezek" . Poroszkálok a mocsár környékén a naplementében, csinálom a mellékküldiket, ölöm a fojtókat, leértem a nilfgardi katonai táborhoz, és arra gondolok, hogy a világban mindig van egy ilyen Velen, és hogy most Ukrajna a mi Velenünk. Örökzöld a háttere ennek a játéknak. Nagyhatalmak szorításában próbálnak bekkelni a hétköznapi emberek. Van ahonnan menekülnek, van ahol csak meghúzzák magukat. Mikor menekültek között megyek át a hídon, micsoda feeling...:)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.03.23. 16:13:10
  • JonasSandor
    #16518
    Nekünk is fejleszteni kell a win 11-re, még jó hogy vga-t nem kell. Majd meglátjuk mikor kezd elavulni a 10 játékok terén addig marad a 10.
  • PiszkosFred
    #16517
    Nyilvan a keszlethiany, a chiphiany, a nyersanyaghiany, a covid, a mostani haboru - meg a fene tudja mi jon meg a kovetkezo 2-3 evben - nem tesz jot az egyszeri jatekos gepfejleszteseinek, se pc, se konzol fronton, de azert 2025-re szerintem mindenki megoldja valahogy. Vagy vesz egy konzolt a kov. 2-3 evben, vagy fejleszt annyit, hogy az asztali gepen ne okozzon gondot. A celhardver mar most is adott, tul nagy csoda nem erhet senkit sem a kotott PS5/XBSX architechtura miatt. Mindenkinek van/lesz ideje megtervezni, beosztani es osszeszedni a szukseges anyagiakat es/vagy alkatreszeket a kovetkezo evekben - felteve, hogy a sors is ugy akarja :)
  • JonasSandor
    #16516
    Igen és ez magával hordozza a brutál igényt elég megnézni a stalker 2-ét csak fps-ben van az unreal 5, itt meg rpg-be. Amit tudjuk nagyobb igényt tesz ki mint az fps.
  • lwb
    #16515
    Én a mai chiphiányos időkben nem tartom valószínűnek, hogy lenne generáció közepi konzol, mint legutóbb volt. Alap ps5-öt meg xsx-et is elég nehéz venni, olyan alacsony a kínálat, erre rátolni egy új terméket, amiből még annyi sem lenne, mint az előzőből, az nem bölcs dolog. A játékok grafikai fejlődése is szépen lelassult. A high end gpu-k pont olyan ritkák és túlárazottak, mint a konzolok, ezért a fejlesztők inkább igyekeznek úgy belőni a játékot, hogy minél több embernek adhassák el, ne csak 5%-nak.
  • PiszkosFred
    #16514
    Jelenlegi generaciorol beszelt, nem prevgenrol :)
  • JonasSandor
    #16513
    Az ilyen címeket már nem adják ki ps4 esre meg xbox onra.
  • caps lock
    #16512
    Nagy lesz a gépigény persze, de ezt valamennyire visszafogja hogy a jelenlegi konzoloknak is el kell majd bírniuk. Bár biztosan lesz PS5 Pro, és fejlesztett Xbox, de az alap változatokon is jól kell futnia. Még egy Cyberpunk fiaskót nem mernének kockáztatni, szóval valószínű hogy a gépigény sem fog nagyon elszállni.
    Utoljára szerkesztette: caps lock, 2022.03.22. 23:59:40
  • JonasSandor
    #16511
    Ezekhez már gép is fog kelleni, de ideje volt az unreal 5. Kíváncsi leszek milyen brutál vas kell hozzá.
  • Palinko
    #16510
    Szerintem 25-26 ban jönni fog.
  • lwb
    #16509
    Nyilván nem lesz belőle semmi 2024-5-6-ig legalább. Abban azért bízom, hogy nem Ciri lesz a főszereplő, az ő története pont annyira le van zárva, mint Geralté, hanem mondjuk ezúttal csinálhatnánk egy saját witchert, nem kész karaktert.
  • NiGhTM4R3
    #16508
    2030-ra jön az első előzetes is..

    Amúgy sokan örömködnek a motorcserén, hogy majd milyen jó lesz nekünk... csak azt felejtik el, hogy ez a kétbalkezes banda a saját maguk által írt motort sem tudta használni, minden egyes Witcher-rész egy bughalmaz volt. A szájberpánkos szutyokról ne is beszéljünk, majd 2 év alatt nem tudták helyrekalapálni azt a kupac szart amit x éven át fejlesztettek.
    A Bioware is arra fogta az Andromeda bukását, hogy rájuk erőltették a Frostbite motort és képtelenek voltak használni, ezért lett vállalhatatlan az arc-animáció, stb.

    Na mindegy, remélem tévedek és rám cáfolnak de viccen kívül szerintem jó pár évig nem fogunk kapni új Witcher játékot
  • JonasSandor
    #16507
    Bejelentették az unreal 5-el készülő negyedik részt.
  • Palinko
    #16506
    Szerintem valami paródiában megjelenhet, de nem tudom hogy most igazán van-e erre igény igazából a remakek és szuperhősfilmek korát éljük a paródiával is arra fókuszálnak. Sorozatnak azért nem lenne jó mert 2-3 rész után már baromi kiszámítható lenne hogy mi fog történni és ezért elérdektelenedne, de pár ilyen jelenet jó lenne valahol kicsit "utolsó állomás" stílusban hogy mikor nem számítanál rá na akkor.
  • lonvard
    #16505

    Horrorfilmeknél, meg főleg fantasy témánál néha elképzelem, hogy Geralt mit tudna művelni az adott helyzetben. Nincs az a horrorfilm, amiben ne tudna előszedni valamit a patikájából, és a szokásos zéró félelemérzettel az ezüstkardjával ne tudná felaprítani az ellent. Szépség és a Szörny mesefilmnél is előjött természetesen. Ennél a dalnál. Hogy miközben bánatosan énekel a Szörny a kislány után, elmélkedve azon, hogy vajon tud-e még szeretni a sokat szenvedett lelke - egyszer csak feltűnne a háttérben Geralt egy szörnyek elleni olajjal megkent ezüstkarddal, és a romantikus kornyikálás közepén váratlanul lecsapná a szörny fejét, feltűzné a kampójára, majd szó nélkül eltűnne a sötétben. :D Erre a témára szerintem lehetne építeni egy kurvavicces sorozatot. Hogy öli meg Geralt a popkultúránk ikonikus gonoszait. Ez csak azért jutott eszembe, mert a 2. évad 1. részében egyszer csak megláttam az én korábban elképzelt jelenetemet. Egyszer csak ott voltunk a Szépség és a Szörnyben. Más kérdés, hogy ezúttal a Szépség volt a kigyomlálnivalóan gonosz. :) De az tetszik, hogy az író is játszott ezzel.
  • foldi6
    #16504
    Sziasztok, Steam-en van meg a játék, egy ideje nem játszottam vele, de a könyvtárban a mentéseim meg vannak. de amikor el szeretném indítani akkor nem indul, csak annyit ír ki, hogy a játék indításának az előkészítése....Letöröltem, újra raktam, legfrissebb a videokártya driver, de sajnos semmi...van esetleg ötletetek?
    nem szeretném a mentéseimet leveszíteni...


    köszi előre is
  • Malakai
    #16503
    Sorozatban itt még meglepinek szánták (lévén végére tartogatták a "face reveal-t"), valszeg köv évadban kívánták magyarázni.
  • Palinko
    #16502
    Köszi a leírást igen ez még a sorozatból egyelőre nem jött át én meg hiába olvastam a könyveket is, már teljesen kiesett ez.
  • lonvard
    #16501
    Na ettől most fogsz dobni egy hátast:

    Ciri apja azért a nilfgaardi császár, mert az a sünpofa a sorozatban, na az a megátkozott Emhyr var Emreis, vagyis a későbbi nilfgaardi császár. Az történt vele, hogy az apját megpuccsolták, és a trónbitorló egy varázslóval megátkozta a gyereket is. Később az átkot leszedeti magáról, visszatér a királyságba, legyőzi a puccsistákat, meg mindenki mást is, az ellenségei sírja pedig a trónterme padlózata lesz. Azért van az a szöveg, hogy ő a Fehér Láng, ami ellenségei sírján táncikál. :) Azért támadja meg később Calantét, hogy visszarabolja a gyerekét, mert egy varázslótól megtudta, hogy a lánya a messiás. Sorozatban nem magyarázzák el ezt szépen, pedig elvileg volna rá idő. Ki hitte volna, hogy a Sün győzi le Calantét abban a csatában, mi?

  • PiszkosFred
    #16500
    Az idei legnagyobb sorozatos poen szamomra az volt,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    amikor a 4-5 resz kornyeken az or a kikotoben meseli a Jaskiernek, hogy szep es jo a dal, az unokahuga imadja, de baszki bonyolult, a 4-5 "versszakig" nem ertette az idorendet :D

    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.12.21. 11:54:24
  • lwb
    #16499
    Ja, hát itt ahol eltértek a könyvtől (pl. Rience sérülése), azt sem jól csinálták.
  • Palinko
    #16498
    Igen de az alkotói szabadsággal is mit kezdtek? Épp tegnap gondolkodtam, de mondom megvárok még egy választ ne velem legyen tele a topic, de ott van a varázslat dolga, egyre zavarosabb. Behozták ezt a fel kell áldoznod valamit a varázsláshoz dolgot, de ugyanúgy varázsolgatnak öregedés vagy bármi nélkül amikor kell mintha épp semmi szabály nem lenne. A méh dolog csak egy másik szál, a terméketlenség magyarázata de nem úgy emlékszem mintha egy végtelenig jó ingyen varázslás zseton lenne.

    A tűzvarázslás is oké felemészt, tiltott stb, sikerült a sodeni csatába, el is vitte a varázserejét mert olyan nagy varázslónő hogy nem emésztette fel rendben. Viszont ott van az öngyújtó fiú, uralja a tüzet stb, erre megégetik az arcát? Ettől még azt is logikusabbnak éreztem volna ha egy kancsó hideg vízzel sebzi meg vagy valami (na jó azt is fikáztuk volna valami lúgot találhatott volna szappany készítőknél :D ), de mindig úgy szokott lenni hogy aki ha valamit ural arra kb immunis is és az egy teljesen jó logika.
  • lwb
    #16497
    Én elengedtem volna az egész könyves témát és inkább azt csináltam volna, amit a CDPR is tett: a könyv szereplőinek egy másik történetét meséltem volna el. Lehetett volna Geralt még Ciri előtt vagy akár Geralt a játék után. Nem lettek volna kötve már megírt történethez, nagyobb lett volna az alkotói szabadság is és akár még valami jó is kisülhetett volna belőle.

    De nekem ez az évad iszonyat unalmas lett. 3-4 epizód lemegy úgy, hogy csak duma-duma megy a nagy semmiről, lelkiznek olyan drámákon, amik a könyvben benne sem voltak. Amikor akció van, abban sincs nagy köszönet: a harcjelenetek felénél pl. hol a fenében van Geralt kardja? Székkel meg késsel meg pusztakézzel harcol. Igazán jó akciójelent van kb kettő az egész évadban.
  • Palinko
    #16496
    Hahaha igen pont a Blood origin miatt gondoltam hogy a 3. évad elmegy egy teljesen új irányba aztán utánaolvastam és hát rájöttem mi is az.

    Vajon mi a szándék? Szúrogatnak hogy érdekel-e valakit az előzmény, folytatás, stb és ha igen akkor megmarad ha nem akkor kasza? Én még a trónok harcában sem vagyok biztos hogy elbírja majd az előzményt attól tartok közepes nézettséget max ha hoz, egy Witchernél ahol eleve kisebb a kialakított sorozatos rajongó bázis még furábbnak tűnik. Igazad van mindezt átolvasva és átgondolva én is max 4 évadosnak éreztem, pedig lássuk be lehetett volna ebből egy 8-10 évad is ami még nem érződik rétes tésztátanak. Jobban tartva a kronológiai sorrendet, minden főbb karakternek adni egy jellemfejlődési ívet, Yennel amúgy próbálkoztak de hát az is túl gyorsan lezajlott egy akkora változás ami nála is volt évadokat kellett volna magába öleljen, de igaz még nem fejeződött be.

    Hiába jó univerzum a Witcher de látsz bármi esélyt arra hogy Geralton kívül érdekli akárki az embereket? Tudom hogy Ciri inkább főszereplő, de valahogy még engem sem érdekel lényegesen több mint amit tudok róla, egyszerűen túl OP, valamennyi rejtély jól is áll a karakternek. Leginkább az érdekel róla hogy mit kezdett a fehér faggyal mikor átment a toronyban. Ugye a játék mindenkinek másképp fejeződött be de gondolom itt a positiv ending fele fognak kormányozni ami számomra is legkielégítőbb a 3 közül.

    Geralt meg nyilván mindenkit érdekel, fiatalkorából lehetne valami, tó úrnőjével is sok érdekesség, a vad hajsza, fehér fagy megoldása után is érdekel mi szakította meg a borgazdálkodást :D Ez a tünde vonal is érdekes mert jól bemutathatják hogy működött a tünde társadalom, meg biztos nem volt olyan ideális mint lefestik stb, könyvekben több képet kaptunk róluk mint a játékokban lehetne ezt a sorozattal bővíteni. Meg a más kontinens, más witcher iskolái is érdekesek, de valahogy tized annyira sem érdekelnek mint a Geralt szál.

    Azt attól tartok ha itt 4 évad alatt elpuffogtatják a tűzijátékot, saját kútfőből meg nem nőnek fel a feladathoz akkor baj lesz, mert úgy lesz elkönyvelve hogy na ebből is mindent megpróbáltunk kicsavarni aztán a kutyát se érdekelte, ami nem úgy van én biztos vagyok benne hogy jó írókkal rengeteg jó Witcher sztorit el lehetne még mesélni.