The Witcher 3
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Vajon mi a szándék? Szúrogatnak hogy érdekel-e valakit az előzmény, folytatás, stb és ha igen akkor megmarad ha nem akkor kasza? Én még a trónok harcában sem vagyok biztos hogy elbírja majd az előzményt attól tartok közepes nézettséget max ha hoz, egy Witchernél ahol eleve kisebb a kialakított sorozatos rajongó bázis még furábbnak tűnik. Igazad van mindezt átolvasva és átgondolva én is max 4 évadosnak éreztem, pedig lássuk be lehetett volna ebből egy 8-10 évad is ami még nem érződik rétes tésztátanak. Jobban tartva a kronológiai sorrendet, minden főbb karakternek adni egy jellemfejlődési ívet, Yennel amúgy próbálkoztak de hát az is túl gyorsan lezajlott egy akkora változás ami nála is volt évadokat kellett volna magába öleljen, de igaz még nem fejeződött be.
Hiába jó univerzum a Witcher de látsz bármi esélyt arra hogy Geralton kívül érdekli akárki az embereket? Tudom hogy Ciri inkább főszereplő, de valahogy még engem sem érdekel lényegesen több mint amit tudok róla, egyszerűen túl OP, valamennyi rejtély jól is áll a karakternek. Leginkább az érdekel róla hogy mit kezdett a fehér faggyal mikor átment a toronyban. Ugye a játék mindenkinek másképp fejeződött be de gondolom itt a positiv ending fele fognak kormányozni ami számomra is legkielégítőbb a 3 közül.
Geralt meg nyilván mindenkit érdekel, fiatalkorából lehetne valami, tó úrnőjével is sok érdekesség, a vad hajsza, fehér fagy megoldása után is érdekel mi szakította meg a borgazdálkodást 😄 Ez a tünde vonal is érdekes mert jól bemutathatják hogy működött a tünde társadalom, meg biztos nem volt olyan ideális mint lefestik stb, könyvekben több képet kaptunk róluk mint a játékokban lehetne ezt a sorozattal bővíteni. Meg a más kontinens, más witcher iskolái is érdekesek, de valahogy tized annyira sem érdekelnek mint a Geralt szál.
Azt attól tartok ha itt 4 évad alatt elpuffogtatják a tűzijátékot, saját kútfőből meg nem nőnek fel a feladathoz akkor baj lesz, mert úgy lesz elkönyvelve hogy na ebből is mindent megpróbáltunk kicsavarni aztán a kutyát se érdekelte, ami nem úgy van én biztos vagyok benne hogy jó írókkal rengeteg jó Witcher sztorit el lehetne még mesélni.
Jön/jött "rengeteg", az előzményeket bemutató trailerét már az utsó rész stáblistájában láthattad, a többi ezután jön. A jelenlegi minőség és a történetvezetés alapján nincs ebben több 4 évadnál, már most kezd picit kifulladni az egész (az első évadhoz képest, ami letarolta a "világot" nagyon sok "területen" most nem nyitott a csúcson a sorozat), a Netflix meg nem szívbajos. A mostani széria megalapozza az univerzumot azoknak is, akik nem játszottak a játékkal vagy nem olvasták a könyveket (igen, milliók vannak ezzel így), aztán kiderül, mennyire lesz életképes a Witcher, mint unverzum.
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.12.20. 15:39:15
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
Amúgy Ciri fejre teljesen jó választás, tök jól eladta a kislányt 20 évesen, és ugye öregedni se fog innentől olyan tempóban, ahogy a Trónokban láttuk a lányokat. Probléma vele, hogy a testalkata nem elég sportos. De hát kit érdekel, na. Vesemir is elengedi magát valamelyik epizódban, úgy néz ki benne, mint valami elhízott, rossz tartású kocsmáros. 😄
Már az első hozzászólás tetszett
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A lázadás igazából hát nem tudom, most hogy igazából Geralt már hármójukról beszél simán lehet hogy elviteti Yen magát teleporttal a helyszínre aztán valahogy beindul, bár az igaz hogy minden ilyen fércmunka nagyon gyorsan felfeslik majd az a baj, mert még egy könyvet akár évekig is gondoltak át és szerkesztgettek a sorozattal haladni kell.
A másik ami eszembe jutott hogy vajon ha ennyire gyorsítanak csak 3-4 évadra terveznek vajon? Aztán jön valami spin off vagy én nem tudom. Az biztos hogy aki csak a sorozatot nézi az örülhet ha lovon van mert az első évad össze vissza ugrált, most megkapták ezt aztán 1-2 év múlva meg jön valami nem vagyok benne hogy olyan követhető lesz, lehet majd visszautalnak hogy volt ilyen hogy Rats is és haladjunk... A dimenzió ugrándosdiból meg lesz mondjuk több.
A lenti linkben egész jól leírták:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
At this point, I'm not certain where the story will go. For example, how will the Coup play out on Thanedd if Ciri won't be able to attend it? And if Ciri isn't at Aretuza for the Coup, then how will she be warped to the desert? And if she isn't separated from Geralt and Yennefer, then how will she meet up with the Rats?
A füvek próbája miatt értettem én is azt hogy Vesemir nem cselekedne ilyen meggondolatlanul soha. Ez az egész teljesen karakteridegen volt de úgy egyébként is Geralt terelgette a jó útra Vesemirt ami a játékban nagyon kivételes alkalom volt csak az itt állandó.
Utoljára szerkesztette: Palinko, 2021.12.20. 13:03:57
Azt se értem, hogy ilyen változtatások mellett, hogy fogják folytatni és befejezni Ciri karakterét. Nem spoilerkedek, de szerintem itt-ott zsákutcába írták magukat. Legalább a nilfgaardi herevért már nincs vagy legalábbis én nem láttam az új évadban.
Az se segít sokat, hogy a Cirit játszó színésznő 20 éves ... Fiatalabbnak látszik, de nem annyira vagy annyival.
Két dolog zavaró számomra: 4. epizódig alig volt akció, illetve hogy a diagólusok néhol olyan érvénytelenek, mintha valami szappanopera szereplői beszélgetnének egymásról olyan stílusban, ahogy átlagemberek nem szoktak. Pl. a túlzott ömlengés egymás felé, hogy állandóan kifejezik az érzéseiket, állandóan kinyilatkoztatnak, megvallanak valami fontosat, és ilyesmik. Minél több szereplő van, annál bénább az interakció köztük. Geralttal semmi gond nincs ilyen szempontból, inkább Cirinek van sok hülye szövege, meg akikkel beszélget még. Kellene a dialógusok megírásához egy Tarantino azért. 😄
Ja még csak 4 epizódot láttam, szóval nem tudom mi lesz, lehet beindul a történet. De én azt mondom, hogy egy antiszociális büdös fojtólidérc az a gamer, akinek nem remeg meg a belseje Kaer Morhen filmes megvalósítása láttán. 😊
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.12.19. 15:08:21
Igen ezt én sem értettem, pláne hogy a farkas iskolájában nem voltak ilyen witcherek, sokkal inkább hasonlított egy macska iskolásra Eskel viselkedése vagy akkor már Lambertről előbb el tudtam volna képzelni ilyesmit, de hát biztos megkédezték a netflixnél hogy valakit be kell eldázni ki legyen az, azt mondták hogy ezt kell? Jó akkor legyen Eskel.
Szerintem egyértelmű hogy ez a 2. szezon már a játékok meg a könyvek keveréke félig az ő történetükkel lett a következőbe még több lesz a beleszólásuk mert elvileg a 2. könyv az alapja és Ciri pátyolgatása mellett kell majd valami izgalom is. Pedig én már azt hittem innen teljesen elszakadnak és valami egyedit alkotnak már, de most olvasom hogy a 2. könyvnél folytatják.
Most járok a negyedik résznél a sorozatban, de már a második végén meghal Eskel, akivel a játékban meg él és virul. Próbáltam rágooglizni hogy mi van, mert hát a többi részben még történtek érdekes dolgok a Lesivel, erre azt olvastam hogy a 8. részben hal meg, WTF? 😄 meg hogy ki vannak akadva a rajongók, hogy miért ölték meg a karaktert, pedig élnie kéne.
̊ ̊̊ ̊̊̊ ̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊̊ ̊̊
De azt már nem lehet a Netflixre fogni, hogy ugyan Yen karakterét jól megírták, de az eljátszásban már sokszor inkább egy ijedt kislánynak tűnik aki azt sem tudja mi van vele (mondjuk lehet a varázslat elvesztésére fogni), a játékban meg egy nagyon magabiztos volt akkor is ha vert helyzetben volt, az mellett max a gyengédebb énjét láttuk ha privátban volt.
Triss tulajdonságai továbbra sem jöttek át, nem látszik Geralt iránti rajongása, gondoskodó kedves énje, hogy alapjában véve betartja az utasításokat de morálisan nem szeg meg bizonyos dolgokat.
A többi varázslónő is most súlytalan volt, elrepülgettek bagoly formában és jól van, pedig a játék 2. részétől meg az első évadban is nagyobb szerepük volt a varázslónőknek ki lehetett érezni az intrikákat, ki milyen, itt meg mindenki egysíkúra sikerült.
Asus ROG Strix B350-F I AMD Ryzen 7 1700 I Asus ROG Strix GTX 1060 6Gb I Kingston 4x4GB DDR4 2666MHz HyperX Fury I HyperX Savage (SSD)
és még egy csomó minden amugy kimaradt nekem a 3-ba, nagyon remélem az elmentést át lehet majd vinni a felujitott változatba, és azt ng+-ba tudnám elkezdeni.
̊ ̊̊ ̊̊̊ ̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊ ̊̊̊̊̊̊ ̊̊
Kalkstein adja a Titokzatos Torony küldetés alatt, miután begyűjtötted a Szefírát Vaskától. Van a játéknak egy rossz szokása, nem tudsz betenni új tárgyakat ha tele az inventory, emiatt ha kapsz egy új tárgyat valakitől, az lepottyan a földre. Így simán lehet hogy Kalkstein odaadta, csak éppen nem fért el nálad.
84 óra játék után közepes nehézségi fokozaton befejeztem az első részt.
Roppantul kellemesen csalódtam! A harcot hamar megszoktam és nagyon tetszet a főzetek készítése is.
Küdi csak néhány maradt befejezetlen, mert egész egyszerűen nagyon rohantam az 5. fejezetben.
Így kimaradt a hollópáncél összerakása és a királyt sem győztem le kockán. A fogászhoz nem vittem el minden fogat. <#eplus2>#eplus2>
A sztori nagyon bejött és az a véleményem, hogy a mai napig megállja a helyét.
Tényleg a gólemszív főzet receptjét hol kellett volna összeszednem???
Ez valahogy kimaradt.
W11 x64, AMD Ryzen 7 5800X3D, 64 GB DDR4 RAM, GF RTX3060 12GB
Pont ez a baja a legtöbb filmes adaptációnak, azt hiszik ha nagyon szép formában bemutatják a hű de kidolgozott világot az elég lesz, aztán 2 órán keresztül hadarják a neveket a történet meg 0, lásd WOW film.
"Ebben a franchise-ban sajnos csak ennyi van. A játékok tetté naggyá és elismerté mert azok interaktív élményt képesek nyújtani és mindenki kiélheti a beteges kaszabolós/baszós vágyait de könyvek az ócska ponyvaregények szintjén mozognak és minden mozgóképes adaptáció is hasonló lesz. Sajnos a világ nem túl mély vagy rendesen kidolgozott ahhoz, hogy bármi újat tudjon mutatni ezen a téren."
Engem nem zavar hogy a maga útját járja a Netflix, ha szolgaian követné akár a könyv akár a játékok eseményeit, annak mi értelme lenne? Ismerem már mindkettőt. Inkább legyen újító, innovatív, akár felforgató is. Elég az hogy felismerem a karaktereket, többnyire úgy is viselkednek ahogy megszoktuk, de hogy cselekményben hová lyukadunk ki, az legyen meglepetés.
Egyébként ha azt gondolod, hogy az HBO jobbat hozott volna ki a Witcherből, akkor ajánlom a figyelmedbe, hogy mit csináltak pl. a Watchmen sorozatból, de megnézheted a Lovecradt country-t is. Ez már nem a Sopranos meg a Band of Brothers HBO-ja sajnos.
A GoT es a Witcher is nagy siker lett, sorozatkent is, egy igazi szorakoztato ponyva, egy kis matine, se tobb, se kevesebb. De annak tokeletes, a nep, az ezerfeju cezar imadta (ti, mint jelen levok termeszetesen a szabaly erosito kivetelek), valamint gennyesre kereste magat mindenki, aki reszt vett benne, vagyis mindenki jol dontott, aki belevagott a projektbe.
Olyan ez, mint Hellernek a 22-es csapdaja, vagy Rejto barmelyik random konyve, egyszeruen nem lehet visszaadni filmvasznon azt, amit olvasas kozben erzel es tapasztalsz, de attol meg lehet belole csinalni egy aranylag nezheto sikeres sorozatot, lasd a legutobbi 22-es feldolgozast (Rejtot hagyjuk, az meg senkinek sem sikerult, meg kepregenyben sem nagyon).
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.12.07. 20:36:44
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”
24 óra az nem rossz eddig, nagyon jó a Witcher 1, nem csoda, hogy megy bele az óra 😊
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ha vizima részeit érted az bejárható lesz a végjátékig, akkor majd más valami lesz már, én úgy értettem a tanyai helyekre nem igazán mehetsz már vissza. A könyvekkel kapcsolatban az rémlik hogy egyik a könyvesboltban megvehető, de drága szóval talán már nem is érdemes annyira velük foglalkozni, meg ingyenesen akkor kapod meg ha ezek a feltételek teljesülnek, amit lehet már átugrottál: link.. Inkább a kövek gyűjtögetésére menj rá abból is van sok 😄
Mivel nem aktívak a topicok már szerintem senkit nem zavarsz ha ide írod ha lesz még kérdésed.
Hol lesz a vége nem tudom.
Lenne néhány kérdésem, ha nem baj:
A külvárosba vissza lehet, majd menni? A virágos lánynak nem vittem virágot és nem szeretném parlagon hagyni a csajt. <#buck>#buck>
A mocsárból kellene hoznom 3 db szúróbozót darabot Kalkensteinek, de egyenlőre a szörnyek listájában nincs benne és könyvet se találtam róla. Merre felé keresgéljek a könyvért?
Nem szeretnék offolni ezen a topicon, ha lesz még kérdésem akkor tegyem fel az első rész topicjában?
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
\"Ha a cápa a kezedből eszik a lábadból is fog\"
Utoljára szerkesztette: Aborg, 2021.11.28. 09:17:21
Megveszem mindhármat plusz a dlc-ket is.
Azt hiszem maradok a sorrendben való végigjátszásnál is.
Szerintem megvan a karácsonyi szabimra az időtöltés. 😊
Azért az sem árt ha ismered a könyveket, nem kell elolvasni őket, Gamestar csinált a youtube oldalán egy nagyon jó összefoglalót. A játéknak szinte semmi köze sincs a könyvekhez, úgyhogy nincs komoly spoiler veszély, de cserébe képbe lehet kerülni a világot és karaktereket illetően. Szóval előbb szerintem nézd meg a videót, aztán rögtön jöhet a harmadik rész!
Szerintem megveszem mindhármat és nekiállok.
Nem egy jelentős tétel az első rész ára kb. 1,5 euró. A másodiké pedig 3 euró.
A dlc-t is akkor megveszem.
Tényleg kösz a hozzászolásokat segített a döntésben.