banner
  • lonvard
    #16505

    Horrorfilmeknél, meg főleg fantasy témánál néha elképzelem, hogy Geralt mit tudna művelni az adott helyzetben. Nincs az a horrorfilm, amiben ne tudna előszedni valamit a patikájából, és a szokásos zéró félelemérzettel az ezüstkardjával ne tudná felaprítani az ellent. Szépség és a Szörny mesefilmnél is előjött természetesen. Ennél a dalnál. Hogy miközben bánatosan énekel a Szörny a kislány után, elmélkedve azon, hogy vajon tud-e még szeretni a sokat szenvedett lelke - egyszer csak feltűnne a háttérben Geralt egy szörnyek elleni olajjal megkent ezüstkarddal, és a romantikus kornyikálás közepén váratlanul lecsapná a szörny fejét, feltűzné a kampójára, majd szó nélkül eltűnne a sötétben. :D Erre a témára szerintem lehetne építeni egy kurvavicces sorozatot. Hogy öli meg Geralt a popkultúránk ikonikus gonoszait. Ez csak azért jutott eszembe, mert a 2. évad 1. részében egyszer csak megláttam az én korábban elképzelt jelenetemet. Egyszer csak ott voltunk a Szépség és a Szörnyben. Más kérdés, hogy ezúttal a Szépség volt a kigyomlálnivalóan gonosz. :) De az tetszik, hogy az író is játszott ezzel.