• end3
    #14
    Mindenben egyetértek "zord01"-el. Azt fenntartva, hogy ha széles tömegeknek akar valaki szolgáltatni, nem a cég stílusa a legelső legfontosabb szempont termékek pozícionálásánál. A stílus e körben mindíg drága luxus volt és az is marad.

    A "desktopos" Windows 8-at felfogom egy erős Win7 SP2-nek. Mert kétségtelen, aki el tudja fogadni a "sarkokba az egérkurzort" megoldást, annak egy olajozottan működő, használható rendszer lesz, (Win 7 használata után is). Az erőforrásokkal sokkal jobban gazdálkodik mint hetes elődje. A METRO-nak hála, szép, kreatív a megjelenés, a fejlesztői nagyon ötletesen oldották meg a felhasználói felületet, - mindenki más véleményével szemben, aki ezt fikázza. - Élvezet vele "egerészni", bár a METRO jelenleg egy szimpla "videojáték a desktop felett". (Majd ha az appok fejlesztői dolgoznak pár évet az x86-os programok átírásán, akkor talán a legjobb rendszer is lehet belőle.)

    De persze az MS (is) a legújabb kori elveknek megfelelően, ki akarja már előre fizettetni a fejlesztéseit. Magyarán, akinek elsőre tetszik az újdonság, a megvásárlásával, - azaz az első részlet megfizetésével, - meghitelezi az MS-nek a véglegesen pár év múlva jövő, a tervezett legújabb disztribuciós modell szerinti, működő, jól használható "Win valahányadik" operációs rendszerét...!

    Jelenleg meg, a pénzedért kapod a "rácsodálkozás" lehetőségét, ami azért több a semminél, főként ha az unalmas XP felhasználói felületét nézegeted immáron 1 évtizede. Garantáltan olajozottan működni fog egy olyan gépen amin az XP is jól futott, és persze van alatta egy kb. jelenleg 8 ezer forintért megvehető, Radeon 5450-es vagy legalább ennek a teljesítménynek megfelelő más VGA.

    Egyébként egy idő óta megjelent, és lassan hódít ez a "hitelezős" pénzügyi modell..., értelmes, sokaknak tetsző projekteket finanszíroznak így manapság a világon. (Lehet, ez lesz a megoldás a válságból kifelé, a világgazdaság "Facebook"-ok, azaz konkrétan a fogyasztó tömegek által "szabályozott", újfajta működéséhez, és egyúttal a piacgazdaságokban időről-időre kialakuló túltermelési válságok leküzdéséhez.)

    Többek között az MS további sikeréhez (azaz pénzügyi fennmaradásához is) szerintem két dolog kell:
    (És bár nem vagyok fejlesztő, de az nem igaz, hogy egy kis programozással ezt ne lehessen megoldani.)

    1./ Az első indulásnál fixálni lehessen a választást a METRO ill. desktop mód között. (Mert nem kéne sok millió felhasználó, sok fórumon megfogalmazott igényére "szemlesütni"..., addig is, amíg "ínycsiklandó" programtömegek már csak METRO-ra lesznek elérhetők a store-ban.) Mert kicsit fárasztó, hogy használat közben naponta szükséges az oda-vissza ugrálás. Na meg az is, hogy a valódi választás lehetőségének felkínálása helyett, ránk erőszakolnak sokak által vitatott megoldásokat.

    2./ A "start" menű visszahelyezése a desktopos rendszerbe. (Sőt bizonyos fentartásokkal és módosításokkal a desktop-os rendszereken én még METRO-s csempét is adnék neki, bár a METRÓN tallózni fastruktúrában a desktop-os appokat, dokumentumokat, nyilván nehezebb lesz megoldani. De sok felhasználónak ez sokat segítene egy ilyen "átmeneti" korszakban,) - Bevallom, a "start" menűt tudatosan én sem használtam semmire az elmúlt évtizedben, amíg a Win 8 rá nem ébresztett, hogy az oprendszeren belül ez milyen jól használható navigációs eszköz. :-)