• kvp
    #30
    "igy xubuntu ment rá"

    Szerintem rakj fel egy alap debian-t, ezt direkt mernokoknek keszitettek. En desktop gepeken hasznalom fejlesztesre es azon kivul hogy grafikus telepitoje van minden mukodik a grafikus feluletrol. Ideertve az android-os telefonok hasznalatat, a halozati megosztasok kezeleset, minden. Mondjuk ahhoz, hogy ne hianyozzon semmi, erdemes a teljes telepitest felrakni. En halozatrol raktam fel, tehat par megas iso az inditashoz aztan halozatrol a tobbi. Most ez a tobbi valojaban 6 dvd-nyi anyag volt, de innentol tenyleg benne van minden ami a mukodeshez kell. Meg hang es 3D-s gyorsitas is van kulon driver telepites nelkul. Az egesz ara az, hogy nagyobb a rendszer hardver igenye, mint egy uj win8-ase (ceges 800 ezres munkaallomasok vannak alatta). Viszont minden jol mukodik, tehat alapbol fent van az irodai csomagoktol a fejlesztoi kornyezetekig minden (igen az osszes, full install-t kertem). A grafikai trukkozeseket viszont kikapcsoltam (3D-s desktop forgatas, attunesek), mert lassitjak a rendszer reakcio idejet, ugyanis az is ido amig lejatsza ezeket az effekteket, mig egyebkent azonnal valt. Nem szoktam a parancssorral szorakozni, nem fogok tobbet gepelni mint amennyi a fejleszteshez kell, az is boven sok. Ezen kivul mennek az egyik gepen a win32-es jatekok, ez nem volt feltetel a cegnek de nekem fontos a munkamhoz... (team fortress 2, skyrim, borderlands)

    ps: A felhasznalo barat linux-ot android-nak hivjak. Van belole x86-os desktop valtozat es mennek raja az opengl-es 3D-os linux-os jatekok is. Megy az osszes desktop program, ugyanis az android csak egy keretrendszer (es api) a linux kernel folott. Egyedul egy x szervert (desktop gui) kell felrakni hozza, de az meg a marketben is van, szoval telefonon is megoldhato a dolog ha van az adott desktop programbol arm-os valtozat. (az open source-osok tobbsegebol van)