• Papichulo
    #69
    Felmerult, hogy miert nem NFC-t hasznalnak...

    Nos, a paypass az NFC kompatibilis: "NFC allows you to download MasterCard PayPass onto your cell phone in minutes and use it wherever MasterCard PayPass is accepted." - http://www.mastercard.com/us/paypass/phonetrial/whatispaypass.html

    Amugy nem ertem ezt az egesz rinyalast a biztonsag tekinteteben. Tegyuk fel, hogy el is tudsz lopni adatokat egy tomegkozlekedesi eszkozon, mit csinalsz utana vele, hogyan akarod monatelizalni azt? Ezekkel az adatokkal keszpenzt nem lehet felvenni es amugy is csak egyszer hasznalhatod fel, mivel minden fizetesnel egy egyedi biztonsagi kodot general. Azt meg senki se mondja, hogy 5k alatti tetelekkel fogja levasarolni a bekamerazott uzletekben!

    Egyebirant a banknal meg lehet reklamalni vitatott teteleket. Amikor nekem egyszer vasaroltak az elvesztett kartyammal, akkor a banki ugyintezo tolem kert elnezest, hogy ilyen kellemetlenseg tortent, azonnal(!) jovairtak a - nem kis - osszeget es meg aznap kuldtek egy cserekartyat. Nekem ennyi a szemelyes tapasztalatom, mely alatt 100% elegedett voltam a folyamattal.