
A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.
Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut
A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]
Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
-
SaGa #1552 Így 7 évvel az eredeti megjelenése után már nem biztos, hogy spoiler a wishgranter fogalma és szerepe, de aki csak most kezdi, annak talán mégis.
Az eredeti Stalker filmben (és a forrásában, a Sztrugackij testvérek Piknik az árokparton című könyvében) szerepel a kívánságteljesítő szoba. Ez egy legenda a sztalkerek között, valahol a Zóna mélyén rejtőzik, aki eléri annak teljesíti a leghőbb kívánságát. Nem azt, amire gondol, hanem azt, amit ténylegesen akar. Ez a legtöbbször olyan, amit nem mond ki még magának sem az ember, de az egész életét ez irányítja. A könyv főhőse is elérte (ha jól emlékszem, rég olvastam és a filmet is régen láttam, így a kettő néha keveredik), teljesült a kívánsága, azóta is bánja. Érdemes egyszer legalább elolvasni a könyvet vagy megnézni a filmet. Nyomasztó, de a ShoC alaptörténete ez és az csak aktualizálta kicsit, hogy a Zóna Csernobil környékén van.
SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
A monolit a legendás wishgranter ebben a játékban. Egy hatalmas kristály az összeolvadt reaktorblokkban. Itt is teljesíti a tényeleges óhajodat. A játékstílusodtól függően 5-6 befejezést kaphatsz tőle. Ha a pénzre hajtottál, "aranyesőt", ami agyonver. Ha mindkét nagy frakció vezetőjét kinyírtad, akkor "uralni akarod a világot", de annak se lesz jó vége. A monolittól csak halált kapsz, változatos formákban.
Ha elkerülöd, akkor lesz még egy pálya, annak a végén egy választási lehetőség. Itt is el lehet rontani, ha rosszat választasz, itt is csúnya és korai véget ér a játék. Ha jól választasz, még egy kemény csatád lesz, amit ha sikeresen megharcolsz, a Zóna eltűnik, és meglátod a valóságot, megtalálod a békét.