Europa Universalis IV
  • militavia
    #9929
    A játék békekötési rendszer az, amit még ennyi játék után sem értek.
    Hogy egy háborúban ki és mikor köthet különbékét a legfelső szinten felsorolthoz képest.
    Amikor pl. engem hív valaki háborúba igen irritáló, hogy pénzen és pár apróságon kívül semmit nem kapok, ha csak hagyom, hogy menjen. A megindító / szenvedő szövetséges meg kiléphez és befejezheti, amikor akarja. Nekem meg területi nyereség semmi akkor is, ha én war score arányom az egekben van.

    Az tiszta sor, hogy amikor több szereplő van egy nagy háborúban az összesített war score mellett mindenkinek van egy adott nemzet ellen is.
    Pl. Ottománt szétcsaphatom és vele tárgyalhatok, de Yemen, akinek semmi seregét nem csaptam szét, ellene semmiféle alkudozási képességem nincs. De az összessített war score az a teljes háborúban az összes résztvevő által összehozott dolgok összessége.
    Tehát 60% WS lehet Ott ellen, aminek nagy részét én értem el, de ettől Yemen ellen kb. semmi, ha az mondjuk a Mamelukok ütötték szét.

    De az, hogy egy háborúból pl. Ottománok szövijei ugranak ki éppen de én nem pöckölhetem ki őket, nem egészen világos, hogy mitől van.