Europa Universalis IV
  • pretorius07
    #9807
    még sosem játszottam a magyarokkal,de most megnéztem. Nem nehéz őket rendbetenni. Hunyadival szépen sorban végigjárod a birtokolt provinciákat 1445 novembere után. Mindenhol védőként legyél,vedd vissza szép sorban az ÖSSZESET. Csatánként 500-1000 ember a veszteség 21K embered a 6-7K ellen. A fortokon (kettő is van) lehet úgy is visszavenni,hogy nem állsz a provincián,ráér odaérni. Namármost így nulla lesz a loyality,de 40% az inflience. Hunyadi János eventnél kapsz 10 vagy 15% nobility loyalityt,úgyis azt választod. Nekem még jött pluszban egy 10% loyality,cserébe a burghersnek esett 10-el. Call diet,és máris 45% a loyality... Eventeket addig ne fogadd el,míg minden területet vissza nem vonsz. Persze így ha kérsz military point-ot,akkor megint 40% alá megy a loyality,de az hamar visszamegy normál tickkel. Plusz vesztesz vagy 3500 manpowert...
    Vagy hagyod 85%-on,és így kérsz pontot,esetleg call diettel,akkor is csak 95% lesz az influence. Ilyenkor mindig jön event,amivel lejjebb viheted,persze felcseszve másik estate-et. a 95% még nem disaster.
    Javallom Likában visszavonni először,mert az a legnagyobb,az egyből 50% alá viszi a birtokolt területeket.
    A taktikámmal 1446 júli-aug környékére fixáltad is véglegesen a szitut. Ha két 15K sereggel csinálod,úgy még gyorsabban végezhetsz. Rajtad áll:)
    Utoljára szerkesztette: pretorius07, 2020.02.09. 18:31:02