Europa Universalis IV
  • Lysandus
    #9528
    Én gályát nem szoktam csinálni, én is azok közé tartozom, akik szerint nem éri meg. Amíg nincs pénz big shipekre (gondolom ez lenne a hadihajó) inkább nem gyártok semmit. Vagy apránként legyártok belőlük egy flottát, ahogy pénzem, a tengerészeim száma engedi. De amíg nincsenek legalább 15-en, addig nem küldöm őket harcba, hanem egy biztonságos kikötőben tartom őket. Egy idő után persze lesznek gályáim, amiket foglalok. Ezeket külön flottába szervezem, és amint összegyűlik vagy 30-40 darab használom is őket beltengeren ellenségre vagy fosztogatókra vadászni.

    Ligth shipeket (gondolom ez lenne a kereskedelmi hajó, bár valójában ezek is hadihajók - karavel, illetve később a fregattok) is használok, sőt idővel nagyon sokat, velük töltöm ki a forcelimitet, ha már van egy vagy több erős bigshipből álló flottám és megfelelő számú szállítóm. Ezek mindig a tengeren vannak, protect trade missionnal, mert így termelnek pénzt. Nyilván beltengeren ezek nem ideálisak a gályák ellen, van amikor jobb őket háború idején a kikötőbe parancsolni.

    Magyarul: én is azok közé tartozom, akik egyáltalán nem gyártanak gályát.