Europa Universalis IV
  • Condás
    #483
    Srácok egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,amit már feltettek lentebb,de nem láttam választ. 50 évet lenyomtam a törökökkel,s 1st vagyok összesítve,s egyenként is mindenben,tehát sikerült nagyjából elsajátítanom a játékot ( ez az első része a sorozatnak,amelyikkel komolyabban játszok ). A kérdésem pedig az lenne,h hogyan lehetne megölnöm a teljes mértékben inkompetens uralkodómat ? Vagy leváltanom,vagy vmi. Van örököse,aki sokkal jobb lenne,de a jelenlegi uralkodómat nem tudom hova rakni. Próbáltam azt,h 10-15-ször elküldtem 1000-1000 emberrel a 5-20 ezres ellenség ellen,de nem volt siker. Érdemes megpróbálni azt,h kiküldöm az óceán kellős közepére egy hajóval ? Mert valahol ezt olvastam alternatívaként. Sajnos a jelenlegi uralkodóm mindössze 1 pontot ad,azt is csak military-ra,tehát katasztrofális. Mondjuk 57 éves,de valahogy sürgősen el kellene tüntetnem. Bakker ezt nagyon nagy hibának gondolom,h nem csináltak valami hasonló dolgot,mint h bérgyilkosság az uralkodó ellen,vagy hasonló,mert ez nagyon nagy szívás az a helyzet,ami most van. Olvastam,h vannak elvileg event-ek,de én nem találkoztam még addig olyan event-el,ami az uralkodó személyét érintené. Egyébként óriási a játék. Jah és mellesleg 1.1.1-es verzióval játszom. Illetve lenne még egy olyan mellékkérdésem is,hogy ti is le szoktátok venni az army maintenance-t békeidőkben,hogy több pénzt szedjetek ? Tudom,h lentebb megy a morál,de ha háborúra készülök,akkor felveszem pár hónappal előtte a max-ra. Vagy ez nem jó ?

    Szerk.: 1 napja játszok a magyarokkal,de nagyon nehéz. 20-30 évig nem volt semmi,csak pörgetgettem az időt,s vártam a fejlődést,s barátkozgattam,építettem a kapcsolatokat. Most viszont 1500 körül az elmúlt 30 évben kb 10-15 háborúban vettem aktívan részt. Elég durva. Sajnos nagyon keveset lehet keresni,s már 20-25 ezres sereg is az ember feje tetejére tud nőni. 3 területet foglaltam el,de 2-vel meg is szívtam,mert vmiért nem tudja a papom megtéríteni a lakosokat,csak végtelen idő alatt. Hiába a +3-as stabilitás. Stabilitásról jut eszembe a magyaroknak az egyik legnagyobb hátulütője: STABILITÁS. Szinte minden 1-2 évben von le a gép 1-2 címen 1,de inkább 2 stabilitást,ami nagyon,de nagyon megtudja nehezíteni az ember dolgát. Én a 4 területen,amire terjeszkedtem majdnem mindegyiken vannak lázongások,sőt már 1-2 katolikus területem is áttért a protestáns hitre,s ezzel revoltot kreálva. Pedig nagyjából már belejöttem a játékba,de a magyarok azt gondolom,h nem tartoznak a könnyű országok közé lévén,h nincsen kereskedelmi pontjuk. Én Krakkóból hozok lóvét a kereskedővel,s szintén arrafelé steerelem az azt megelőző pontból ugye. 1444-ben kezdtem mellesleg. Jah és Spanyolokkal szinte végig szövetségben voltam,tehát ezért nem kebeleztek még be a lengyelek. Magyaroknál nagyon meg kell választani a szövetségeseket,mert 1-1 rossz háború elég kemény hitelekbe terelheti az embert,bár nekem még mázlim volt,csak 1x vettem fel kölcsönt. Valamint még annyit mondanék a magyarokról,s a rengeteg negatív eventről,h Mo. Tier 3-as ország,tehát azért rossz a légkör általában. http://eu4wiki.com/Europa_Universalis_4_Wiki:Tiers Persze gondolom az is oka a lázongásoknak,h -20-as a Legitimációm,mert Mátyás végre felült 1495 körül a trónra. Próbálom boostolni a prestige-el,de sajnos az elmúlt években 5-8 területemen vannak nagyon rossz állapotok,s egy háborút végképp nem tudok megengedni magamnak,mert nincs szabad seregem,mert mindegyik a lázongóterületen van. Talán rendeződik mindez 5-10 év múlva pozitív legitimáció esetében. Mindenesere sztema következő náció,amivel játszani fogok az Velence lesz. Hozzáteszem,h tényleg nem vagyok már annyira kezdő a játékban,mert eléggé beleszoktam. Talán bizonyítja ezt is,h a 90. helyről behoztma Mo-t a 20. helyre,ami azért nem rossz. Most lenyomtam megint pár évet,s megválasztottam egy olyan tanácsadót,amelyik lentebb viszi a lázadásra való hajlamot,s így most elég békés az ország. 1 játékórával később a lengyelekkel,osztrákokkal állok szemben úgy,h a spanyolok,bavaria,s wurtemberg van velem.