• Yoda001
    #540
    emberkék, akik még ébren vannak - vagy bárhogy... :)

    lesz olyan, aki 1-2 év múlva is kint fog tartózkodni, és esetleg 1 év eltelte után (iskola miatt) tudna segíteni bármilyen információhalmazban? :)
    akár munkaszerzés, akár lakás ügyben, igazából bárhogy, ami egy jelenleg itthoni srácnak elég lehet...
    ismerősök nélkül szerintem alapból halott a dolog, tekintve hogy ez a legelső, hogy tető legyen a fejem fölött...
    megmondom őszintén, hogy nem tudom a gyakorlatban hogy is mehetne egy ilyen igazi kiköltözős - kint dolgozós dolog... sok-sok külföldivel beszéltem, személy szerint imádom is őket, tekintve a honfitársakat... és egész egyszerűen ennyi idősen nem igazán vannak itt rendjén a dolgok se számomra, se a korombeliek számára... tehát valahogy nem oké ez így :)

    Rocky írta ezt a bepróbálkozást mindenhová, hát kíváncsian várom hogy ő mire megy vele :)
    egyébként kint esetlegesen milyen jelenleg megvalósítható előnyökkel indulhat egy ember? mert oké, kinti iskola elvégzése... de ez már késő / vagy megintcsak a kezdeteknél kell kezdeni, kiutazás, lakás /
    esetleg egy nemzetközi jogosítvány, vagy ilyesmire gondolok...
    bár "sajnos" tudom, egy helyi lakos mindig nagyobb előnyben van :)

    bocs a kisebb hosszabb 'hangvételért', de tényleg nagyon érdekelne már ez az egész, lassan aktuális :)