739

  • Tikal #579
    jó ködös infoid lehetnek :) Nem kevered USA-val?
  • Rockynhooo
    #578
    Egyébként erről mi a véleményed amit a haverom állít. Tehát hogy nem kell itthon munka közvetítővel szarozni meg ennyire biztosra menni. Miután kiment megbánta hogy általa szervezte a dolgokat. Egy másik barátom éjszakai takarítónak ment és aláírt valami fél évre előre most meg fogja a fejét hogy tudna szerezni más melót is.
  • IMYke2.0.0.0
    #577
    Nem tudom, ezért kérdeztem, tekintve, hogy ködös infóim vannak...
  • Bucser
    #576
    Miért is kellene angliából 3 havonta hazamenni?
  • Bucser
    #575
    Magyarországról indulva Akár a Londonimagyarok akár a magyaroklondonban ügynökségen keresztül találhatsz szállást. kezdésnek jó az + hetente kell lakbért fizetni nem havonta. Egy ágyért egy dupla szobában 80-90 fontot kérnek hetente. Ami nagy plusz hogy itthonról el tudod intézni és semmit nem kérnek igazából előre. Ha majd esetleg mégis maradsz kint hosszabb időre, akkor érdemes lehet másokkal bérelni egy lakást. Nyelvtanulást segíti nagyon.
  • IMYke2.0.0.0
    #574
    Nem úgy van, hogy 3 havonta haza kell jönni rövid időre?
  • Rockynhooo
    #573
    Igen így van igazad van. Mindig így mondják a barátaim is akik kint vannak hogy "legalább 1000font legyen a zsebben". Igazából én nem szeretnék kint ragadni, a tervem az hogy most kimegyek szeptember első felében és jövő nyáron jövök is haza aztán irány az egyetem. Röviden a sztorim annyi hogy érettségi után nem jelentkeztem sehova mert nem tudtam mit szeretnék és a szüleim pénzét nem akartam felélni. 3 évet dolgoztam egy helyen BP-n, jövőre beadom a jelentkezést de erre az évre beleőrültem volna hogy 4. évet is ugyanott töltöm. Így jött az ötlet hogy akkor 1év - 10 hónap külföldön. Változatosság , nyelvtudás, új emberek, kihívások. Nem is az anyagi haszonszerzés érdekel csak egyszerűen próbára szeretném tenni magam. Jövőre meg jönni haza. Belevágok ennyi pénzből mert nem tudok sajnos többet szerválni ezért is 1 évet kellet melóznom kb mire összegyűlt. Megpróbálom aztán ha nem sikerül hazajövök de ha mindent beleadok és megpróbálok kint és úgy sem jön össze akkor sem leszek szomorú. Illetve köszi a jó tanácsokat és tanács adást sok új infot meg hasznos dolgokat tudok meg tőletek. Most kezdem majd el a szállás keresést szerintem majd még fogok feltenni kérdéseket. És előre is köszi a segítséget.
  • Bucser
    #572
    1000 a minimum:) Ha több van az sem gond. Attól is függ mikor jössz.
  • Bucser
    #571
    28
  • Rockynhooo
    #570
    Szabad megkérdezni amúgy hogy te merre vagy? Sok tanácsot adtál már amiket köszönök csak nem tudom te merre tengeted életed és érdekelne :)
  • Rockynhooo
    #569
    Értem. Csak azt nem vágom hogy pár héttel ezelőtt még itt valaki azt írta hogy ha van 1000fontom merjek belevágni nem lesz gond egyedül sem. Most hogy indulásra kerülne a sor meg jön a rémisztés.
  • ressy14
    #568
    hány évesen mentél ki?
  • Bucser
    #567
    Én mindezt megértem, de ahhoz hogy valaki ilyesmibe belevágjon eléggé extrovertáltnak kell lenni, különben a sikertelenség és a depresszió megölheti idekint az akarást.
  • Bucser
    #566
    El kell különíteni 2 féle állást banknál is. Van egyszer a fiókban dolgozó retailes értékesítő amihez nem kell diploma és vannak a backoffice feladatokat végző analystek, underwriterek accountantok etc.

    Jelentkeztem retail fiókba de az esetek többségében azt mondták, hogy túlképzett vagyok. Jelentkeztem Underwriternek (kockázatkezelő, aláíró ez az amit igazán csináltam itthon is) de itt hiányolták belőlem az angliai szakmai tapasztalatot, aztán jelentkeztem operationsre szintén hiányzott az angol tapasztalat. Úgyhogy beíratkoztam egyetemre megint, amit most kezdek októberben + elkezdtem graduate programokra jelentkezni. Ezek tulajdonképpen friss diplomásoknak készült tréning programok ahol megismertetik veled a rendszert általában 2 év. De miután ide is nagyon nehéz kívülről bejutni, még lejjebb mentem a létrán és fizetett internshipre jelentkeztem több helyen is. Végül az egyiken 3 hónappal jelentkezés után behívtak intrejúra és 1 nappal később fel voltam véve. A fizetés nem a legjobb. 18.000 egy évre, de itt a lényeg az hogy bent van a lába rengeteget lehet kapcsolatot építeni és graduate programot főleg belülről etetik (kb a bekerülők 80%-a gyakornok volt).

    Diplomám van 2 is magyar. és retail alatt a bolti tömeg felé értékesítést értik mindenhol amikor nincs szombatod vasárnapod és általában 10-től este 7 ig melózól. Ha szendvicses retailben vagy ott meg lehet reggel 5-től este 8-9-ig műszak is.
  • ml85ml
    #565
    hi, engem érdekelne akár privátban hogy milyen állásokra jelentkeztél amire behívtak londoni bankokba?? magyar diplomád van? mit értesz retail alatt? értékesítői munkát?
  • Tikal #564
    Tudod ha valaki egyedül vág neki az is más, meg ha valaki egy pajtival, vagy barátnővel. Egyedül nehezebben dolgozod fel az esetleges kudarcot, mint mondjuk te ha hazamész otthon vár a csajod és megvigasztal, apróságnak tünik, de sokat számít. Nekem volt úgy hogy napokkal a kiköltözésem előtt még nem tudtam hol fogok lakni... és hogy oldódott meg? Segítettek, Egy kollégám. Utána már találtam magamnak, de nagyon jó volt hogy volt valaki aki tudott segíteni. Szerintem Yoda is ilyenekre gondol és nem arra hogy majd kézen fogva fognak vele interjurol interjura járni....
  • Bucser
    #563
    Ezert javasoltam mekit burger kinget subwayt van amelyik heti ketheti fizutis oszt?

    Emlékszem nekem az első fizumat 2. hónap végén adták. Szeptember közepén kezdtem Szeptember végén nem volt fizu. Október végén megkaptam a szeptemberi 2 hetet es novemberben kaptam az első teljes fizetésemet... Most hogy eljöttem persze jó, hogy most meg kapok egy extra hónapot, de anno azert igencsak szűkös volt a dolog. Hála az égnek asszony már kapott pénzt akkor.
  • Bucser
    #562
    "hogy ismerősök és/vagy kapcsolatok esetlegesen nem kellhetnek egy-egy kijövetelhez, xy dolog sikerüléséhez.."

    Egyetlen, volt kollégám élt idekint amikor kijöttem és egyetlen dologban segített. Megmutatta a magyaroklondonban ugynokseg oldalat hogy ott bereljunk szobat ha jovunk. Ennyi es semmi több. Se munka, se penz, semmiben nem kértem segítséget idekint, mert nem volt kitől.

    Azután idekint majd építed a kapcsolatokat, de önzetlenül senki nem fog segíteni.

    És nem élősködést írtam. Csak azt hogy aki egyből azzal kezdi, hogy ki tud segíteni neki az nem jut messzire idekint. HA van már terved pénzed ötleteid és pontosításra szorulsz az más kérdés. De a házifeladatát mindenkinek meg kell csinálnia egyedül. SZVSZ.

    Sajnálom, hogy nyersen jön át amit mondok, de itt nagyon sok kudarcra felkészülve lehet csak megmaradni. Ez a személyes tapasztalat.
  • G_ArchAngel #561
    En 2007-ben 2600 GBP-vel a zsebemben erkeztem es meg igy volt zabszem a fenekemben.

    1100 azert bator, ha nem talalsz 2-3 heten belul melot, mert azzal is szamolnod kell, hogy fizetest 2-4 hetes fordulokkal fogsz kapni.
  • Yoda001
    #560
    köszönöm a korrekt választ :)
    Bucser, neked is köszönöm, főleg hogy ilyen sokat írtál, csak megint ez a szájíz a mondandód utolsó részében.. egyszerűen nem illik a képbe sehogy... már a legelső hozzászólásnál is ilyen volt, mintha azt mondanád nekem, hogy én élősködök a másikon, és máson keresztül szeretnék kijutni... ez egyáltalán nem így van, sőt.. nem tudom miért így vagy vele, alap dolgok amiket leírtál, de nekem ne mondd, hogy ismerősök és/vagy kapcsolatok esetlegesen nem kellhetnek egy-egy kijövetelhez, xy dolog sikerüléséhez...
  • Tikal #559
    szvsz ez lesz a legkisebb gondod szerintem...35 vagy 50, nem mindegy? ki se gyere ha tizezer forinton múlik majd az itt léted...
  • Tikal #558
    Dániában rohadt nehéz lakást találni például, Londonban lehet minden sarkon bérelni valami lyukat, de Dániában lakáshiány van, még az itt élőknek is rohadt nehéz találni pecot, nem hogy egy külföldinek. Szerintem jól teszed ha felkészülsz, nem lehet csak ugy neki menni az egésznek, mire elindulsz legyél tisztában legalább az ottani szabályokkal, mi a munkakeresés menete, milyen papirok kellenek stb. A munkakeresést meg nyilván magának kell az embernek levezényelni...
  • Rockynhooo
    #557
    1100Fontom van az útiköltségen felül. Én ilyen vagyok hogy amin lehet csak spórolni próbálok.
  • Bucser
    #556
    Nézd én 7 hónap alatt jutottam el a gondolattól a megvalósításig. Hitelből jöttem ki és nem szégyellem, a mai napig fizetem a személyi kölcsönt, de végülis bejött a kockáztatás.

    2 diplomával 27 évesen 3 nyelven beszélve folyamatosan Magyarországon sikerült 2 év alatt 3 interjút összekapnom. ebből 1 takszöv 2 bank. Idekint eddig 5 interjúm volt úgy hogy az mind személyes és számtalan telefonos is. És nem kis helyi pénzintézetekkel, hanem Bank Of america, Societé general, RBS, LLoyds, Barclays, volt ami retail volt ami meg szakmába ütköző munka. Szóval a turnaround sokkal magasabb. és ha több helyre behívnak több esély van munkát kapni.

    Volt ismerősöm aki úgy indult neki, hogy mindenhez segítséget várt mindenkitől. Ezt sem az angolok sem az ismerősök nem szeretik. Ha magadon nem tudsz segíteni, akkor ne várd mástól a megoldást. Ez ilyen egyszerű... És miután magától képtelen volt segíteni, ezért 4 hónap múlva otthon találta magát.
  • Bucser
    #555
    Ha londonhoz nincs 1000 fontod per koponya kezdésre akkor nagyon bele se vágj. csak jótanács... A repülőjegy a legkisebb tétel itt meg a transzfer.
  • nagy hős
    #554
    Nekem egy baratom busszal ment ki, nezd meg azt is hatha van valami akciojuk
  • heady
    #553
    Ryanairt nezd meg meg esetleg, en veluk jottem.
  • Rockynhooo
    #552
    Elhiszem de most néztem wizzairt és 19 a legolcsóbb (szeptember 11..) Plusz 15 euro poggyász plusz a transzfer a városba. 35t alatt nem úszom meg.
  • ressy14
    #551
    akkor úgy írom, hogy biztosabb és jobban fizető, nem éttermi kisegítő állás.
  • Acusio
    #550
    ami akár végleges is lehet

    Ennek a gondolat már úgy 20 éve nincs létjogosultsága.
  • ressy14
    #549
    Szerintetek mennyi idősen van még reális esély Britanniába kivándorolva a kezdeti melók után, komolyabb állás elfoglalása, ami mellett a családalapítás és a letelepedés még megvalósítható.

    Erre eddig úgy gondoltam, hogy 25 éves korom előtt befejezem a sulit + 1-2 évet melózok itthon a kivándorláshoz szükséges anyagiakat megkeresni, és ha utána 1 éven belül nem találok itthon megfelelő munkahelyet, akkor belevágnék. Addig a középfokú angolomat is tudnám fejleszteni + sok infot összegyűjteni.

    szumma szummarum: 26-27 évesen kivándorolni és 30 éves korig egy jó állást találni - ami akár végleges is lehet - reális elképzelés?
  • heady
    #548
    En 50 fontert repcsivel jottem ki Londonba...
  • Rockynhooo
    #547
    Keresek lakást itthonról ahogy írtad. Bár a facebookos magyarok londonban topikban szoktak hirdetni meg segítőkésznek tűnnek az emberek de tartok picit a magyaroktól. Ha meg van a lakás akkor meg már csak ki kell menni. Fuvart is szoktak hirdetni 50-60 fontból megúsznám autóval ha valaki mellé társulok.
  • Yoda001
    #546
    nézd, ez nem hozzáállás kérdése, eléggé talpraesett és életrevaló vagyok, nekem nem ezzel van gondom, hanem azzal hogyha esetleges gond lesz, akkor mit csinálok?
    tehát én inkább bebiztosítom magam előre minden tekintetben (pénz, szállás), minthogy kint szembesüljek vele utazgatások és minden egyéb után, hogy hát.. valahogy nem sikerül munkát találni
    szerintem a helyemben te sem gondolnád úgy, ahogy te mondtad... bár emberfüggő, hogy ki hogy látja... más kérdés, hogy a végére kinek mi sikerülne belőle?
    nem vagyok egy szarozós típus, de a külföldre költözködés nem pikk-pakk dolog, tehát nem, ez nemmegy azzal, hogy holnap elindulunk Angliába, aztán lesz ami lesz... legalábbis részemről...
    ezért szerettem volna találni valaki korrekt embert-embereket, akik tudtak volna válaszolni, nem azzal hogy az internet tele van információval, de azért köszönöm neked is ;)
    kösz Rocky az infót!
  • Bucser
    #545
    Igen mcdonalds mindig felvesz vagy burger king vagy subway.
  • Rockynhooo
    #544
    Persze. Már második nap csináltatni kell bankkártyát meg menni az önéletrajzokkal helyről-helyre.Azt mondod alja melót gyors talál az ember ha akar?
  • Bucser
    #543
    Itthonról tudsz szállást szerezni magyar ügynökségeken keresztül és alja munkát el tudod kezdeni azonnal. Így nem éled fel a pénzed. A lényeg, hogy ne vesztegesd az időd és ne finnyáskodj a munkákkal.
  • Rockynhooo
    #542
    Attól függ hova akarsz menni?
    Én most lehet nagyon balfasznak fogok tűnni de az egész Dánia dolgot offoltam. A fő problémám az hogy kb 10500koronám lenne elindulni a haveromék meg most váltanak lakást és október elsejével / szeptember végén kb ki kellene csengetnem 8000-9000dkk-t. Így teljesen a padlóra kerülnék ha nincs melóm addigra és kb jöhetnék haza. Az elindulásra egy évig gyűjtöttem a pénzt így egy év munkáját nem akarom egy hónapért kockára tenni.
    Így oda jutottam hogy legyen London. Talán ott a legkönnyebb elkezdeni. Nekem a tervem hogy még itthonról szerzek szállást de ezen felül szerintem minden kivitelezhető magadtól is kint. Egy barátom közvetítő által ment ki és Ő tanácsolta hogy felejtsem el menjek egyedül és minden sikerülni fog ha nem vagyok balfasz.
  • Bucser
    #541
    Ha ugy állsz hozzá, hogy csak segítséggel mehet, nos bele se vágj. Mert akkor mindenhez segítséget vársz majd.

    Az internet tele van információval. 1 év bőven elég a felkészüléshez. Tájékozódj és készülj fel arra, hogy egyedül kell belevágnod.
  • Yoda001
    #540
    emberkék, akik még ébren vannak - vagy bárhogy... :)

    lesz olyan, aki 1-2 év múlva is kint fog tartózkodni, és esetleg 1 év eltelte után (iskola miatt) tudna segíteni bármilyen információhalmazban? :)
    akár munkaszerzés, akár lakás ügyben, igazából bárhogy, ami egy jelenleg itthoni srácnak elég lehet...
    ismerősök nélkül szerintem alapból halott a dolog, tekintve hogy ez a legelső, hogy tető legyen a fejem fölött...
    megmondom őszintén, hogy nem tudom a gyakorlatban hogy is mehetne egy ilyen igazi kiköltözős - kint dolgozós dolog... sok-sok külföldivel beszéltem, személy szerint imádom is őket, tekintve a honfitársakat... és egész egyszerűen ennyi idősen nem igazán vannak itt rendjén a dolgok se számomra, se a korombeliek számára... tehát valahogy nem oké ez így :)

    Rocky írta ezt a bepróbálkozást mindenhová, hát kíváncsian várom hogy ő mire megy vele :)
    egyébként kint esetlegesen milyen jelenleg megvalósítható előnyökkel indulhat egy ember? mert oké, kinti iskola elvégzése... de ez már késő / vagy megintcsak a kezdeteknél kell kezdeni, kiutazás, lakás /
    esetleg egy nemzetközi jogosítvány, vagy ilyesmire gondolok...
    bár "sajnos" tudom, egy helyi lakos mindig nagyobb előnyben van :)

    bocs a kisebb hosszabb 'hangvételért', de tényleg nagyon érdekelne már ez az egész, lassan aktuális :)