• Shid
    #14
    Szerintem felesleges az oprendszerek összehasonlítgatása. Mint azt már előttem írták páran a Linux és a Windows más-más célközönségnek készült, különböző igények kielégítésére. Bár én személyesen a Linux -ot sokkal biztonságosabbnak tartom, mert ott gyakorlatilag minden funkció, szolgáltatás gyárilag tiltva van és csak azokat "engedélyezed", indítod el amikre tényleg szükséged van. A Windows -ban ez pont fordítva van. Ott minden engedélyezve van és használhatsz is. Ezzel az a baj hogy sok erőforrást indokolatlanul lefoglal és sokkal több biztonsági kockázatot is rejt magában. Úgyhogy ha valaki csak netezni szeretne és néhány alapvető programot használni vagy ha szervert (pl.: webszervert)akar üzemeltetni, annak a Linux -ot szoktam javasolni. Aki pedig játékra és kényelemre, felhasználóbarát környezetre, valamint óriási programválasztékra vágyik annak ott a Windows.
    (Mellesleg, úgy tudom, hogy a Microsoft is Linux alapú rendszerekkel üzemelteti a szervereit. De javítsatok ki ha netán tévedek!)