• senki687
    #40
    Az élet egy fogalom. Mindenkinek van egy képe arról, hogy egy konkrét fogalom számára mit jelent. Semmi olyat nem írtam, amiből azt lehetne feltételezni, hogy esetleg nem is élünk. Csak elgondolkodtam, hogy vajon milyen tulajdonságok alapján tartunk valamit élőnek. Ilyenek jutottak eszembe, hogy öregedés, regenerálódás, szaporodás. Csakakban szerintem sokakba fordítva él ez a fogalom. Szerintem az emberek többsége élőnek tart bizonyos molekulacsoportok rendszerét, és hozzá gondolja a tulajdonságokat, de nem a tulajdonságok alapján hozza létre önmagában a definíciót.
    Tehát véleményem szerint sokak számára az élőlény definíciója a csoportok felsorolása, pl. hogy a delfinek, a madadarak, a kígyók stb. élők, és nem a tulajdonságai alapján dönti elvalamiről. Ha viszont megpróbálja az ember összeszedni azokat a tulajdonságokat, amelyek minden, az élő csoportba sorolt lényre érvényesek, akkor azok a tulajdonságok jellemeznek olyan rendszereket is, amelyeket nem szoktunk az élőlények közé sorolni.
    Szerintem ez nagyon fontos kérdés, amenyniben földön kívűli élet után kutat az emberiség.