Méhészet, méhek, méz, és minden nyalánkság
  • ManoNegra
    #115
    Isten ajándéka, a propolisz

    "[i]A legtöbb ismerősöm amikor megemlítem neki a propoliszt nem is érti miről beszélek. Sokatmondóan bólogatnak, és biztosan gondolják - Na ez most mit akar eladni nekem?

    Pedig semmit nem akarok eladni, mert én is veszem a miskolci vásárcsarnokban egy méhésztől. Csak betegeskedő, orr fújogató, lázas tekintetű ember társaimat mindig megszoktam sajnálni és akkor ajánlom nekik.

    Az első üvegcse propolisz tinktúrát volt kedvesemtől kaptam jó tíz évvel ezelőtt. Azóta rendszeresen fogyasztom, és el lehet mondani, hogy az influenzát azóta csak hírből ismerem, és arra, hogy milyen a torokfájás pedig már nem is emlékszem.

    Bámulatos hatással van a szervezet öngyógyító képességére is. A hámsérülések, rendkívüli sebességgel gyógyulnak tőle. Stresszel járó gyomorsav túltengésemet is helyre hozta és kitudja milyen betegségektől óvott meg az évek során.

    Sokan szent őrültnek kijáró tekintettel szoktak nézni, mikor kijelentem, hogy nem szoktam gyógyszert szedni. Minek? Hisz nem szoktam beteg lenni.

    Igazi Isten ajándéka ez a természet csodálatos terméke.

    ...