A csodálatos pókember - Spidy
  • spike0007
    #74
    A Csodálatos Pókember!
    Nos tényleg Csodálatos! :) 9/10
    Nem akarok spoileres dolgokat írni, a film bár nem hibátlan de nagyon jó lett. Nem olyan kiemelkedő mint a Batman vagy mondjuk a Vasember, de szorosan követi őket. Egy már ismert sztorit kapunk frissebb köntösben másképp tálalva, jó a forgatókönyv. Garfield tökéletes Peter Parker és még tökéletesebb Pókember. Gwen, Ben Bácsi, Stacy kapitány, May néni és Curt Connors mind eltalált karakterek. A képregényből kivett karakterek. Az akciójelenetek tetszetősek olykor lett volna kedvem kiabálni és ujjongani a moziban, volt jópár felemelő képkocka. Flash új dimenziót kap és Gyík is jól néz ki a vásznon. A történetvezetés is jó, Peter nem lúzer hanem olyan aki kiáll magáért és másokért. A zene is nagyon jó szóval azt kell mondjam a film lazán kenterbe veri a korábbi Raimi filmeket. Még a második részt is. Persze ebben is akadtak hibák de erre nem térek ki. De azt mondom hogy kb. 10 éves koromban kaptam első Pókember képregényemet és a Stan Lee és Steve Ditko féle Pókember képregényt láttam megelevenedni a vásznon némi ultimate beütéssel. A hálóvető és a folyadék alkalmazás ötletes volt, a hintázás bámulatos s Pókember mozgása is. Humor, humor humor :D végig jelen volt a filmben. Komorabb mint az előző filmek de ez jól ellensúlyozva volt. Szinkron se volt rossz, bár Gwen hangja nagyon mély lett. Peter - Gwen kapcsolata az esetlen tini kapcsolat nagyon jól lett ábrázolva. A nagy erő nagy felelősséggel jár dolgot pedig nem sulykolják belé, hanem egyedül jön rá..nálam ez újabb pirospont. Dr. Ratha negatív pont. Olyan irritáló egy áááh...karakter... De örülök hogy megkaptam ennyi idő után a "Pókember" filmet! :D Spidey rány a Bosszúállók! :)