A csodálatos pókember - Spidy
  • Gábor3
    #73
    Beszúrom egy másik oldalon írt kritikám.

    A Csodálatos Pókember: - 3D
    The Amazing Spider-Man

    Nemrég jöttem haza a moziból. Nos, azzal kezdeném, hogy sokkal komolyabb ez az átdolgozás, mint az előző három. Sokkal realisztikusabb, nem olyan mesébe illő. Egyrészt ugye azzal kezdődik, hogy az előző három résszel ellentétben itt nem Mary Jane Pókember szerelme, hanem Gwen Stacy, aki az eredeti képregényekbe is volt, ez már piros pont. A film teljesen másképp dolgoz fel rengeteg dolgot, de ezeket nagyrészt sikerült remekül megoldania. Bár Gwen és Peter szerelme olykor kissé már fárasztó, ugyanis vannak olyan párbeszédek, ahol szinte csak dadognak, semmit nem vezetnek előrébb, de szerencsére ezek két percesek csupán. A fő gonosz Dr. Kurt Connors karakterét, pedig sikerül tényleg nagyon szépen megcsinálni, bár átalakult formájába szerintem nem lett jó a feje, nagyon emberi. A színészek mind nagyon jól szerepeltek, kivétel nélkül, egyedül Gwen magyar szinkronhangja nem jött be. Igaz, hogy komoly a sztori, de Pókfej olykor elkezd viccelődni, ami valóban nagyon jó, hisz az eredeti képregényekbe is már olykor fárasztó emiatt, ez most átjött, nagyszerű. Amikor az ereje elkezd előtörni, na ott rengeteget lehet nevetni, és ez eltart jó 10 percig, szóval ott tényleg minden nagyon pazar. Flash is jó karakter lett, sokkal jobb mint az előzőben. A történetben vannak akció jelenetek, de a film nagy részét inkább az érzelmek, a furcsaságok és rejtélyek teszik ki. Persze a főharc itt sem marad el, ott temérdek akció jelenet vár ránk. Ellentétben az előző trilóval, Peter itt nem lesz mindjárt hős pár nap alatt, sőt nappal meg se mutatkozik. Elszántan keresi Ben bácsi gyilkosát, majd végül ezzel felhagy és a Gyíkra összpontosít. A 3D látvány főleg a főharc és az Oscorp épületénél nyújtott remek élményt. Ami nagy hiba, hogy sajnos kihagytak két fontos idézetet. "Üdvözlettel a barátságos és közkedvelt Pókember" illetve a "A nagy erő, nagyobb felelősséggel jár". Aki szereti Pókember figuráját és kíváncsi egy teljesen új feldolgozásra, az mindenképp nézze meg, még ha nem is egy Bosszúállók, de szerintem jó filmre sikeredett.
    Érdemes megnézni a stáblistát, mert a végén még lesz egy jelenet.