• breckinridge
    #53
    A fogyasztói társadalom - az én akaratomtól függetlenül - össze fog omlani, mint minden társadalmi felépítmény előbb-utóbb (a történelem utolsó két évszázadában inkább előbb, az ilyen tablet-féle termékek csak gyorsítják ezt). A mostani válság is erről szól. A hitelalapú beruházás, amit csak az eladások magas szintjéből lehet finanszírozni, valamint a pénzügyi világ elválása a reálgazdaságtól 2009-ben megrogyasztotta a világgazdaságot, ami azóta sem akar kiegyenesedni. Ebből a rendkívül okos pénzügyi vezetők előre menekülve ugyanilyen folyamatokat gerjesztve akarnak kiutat találni. Nem kell hozzá nagy tudomány, hogy belássuk: ez nem lesz kiút, csak egyre mélyebb válságot idéz elő, amit a felszínen a Kondratyev-ciklus elfedhet, de a valóságban óriási bukta lehet. Normális az, hogy egy spanyol cég a Távol Keleten ruház be, mert ott olcsóbb, közben Spo-ban 25% a munkanélküliség? Az EU és USA megteremti/megteremtette saját sírásóit a Távol-Keleten, mert a pusztán fiskális, monetáris szemlélet (aminek része a pocsék termékek gyártása és marketingje is) érvényesült a társadalmi szemlélet helyett. (Én sokat járok Bécsben, ahol sok az építkezés, de osztráknak tűnő embert lapáttal a kezében nem láttam.) Az amerikai és az európai társadalom degenerálódik (a korfa romlik, fogyasztói igények és a végzett munka nincs egyensúlyban, stb.), aminek rossz vége lesz.

    Bocs, de honnan ismered ilyen jól a gyerekkoromat? Az ilyen kiszólásokat mellőzd, kérlek!