Divinity: Original Sin
-
SaGa Jr #597 Próbáltad már közvetlenül a csata előtt nyomni a summoning-ot? Sokat segít ha nem kell ezzel kezdeni a csatát és elbukni miatta egyéb hasznos dolgokat (mozgás, több varázslat). Tudom nem mindig lehet, mert van amikor meglepnek, de az esetek többségében látható hol az ellenség és lehet rá így készülni.
Az olajos dolgokról már lemondtam, mert nem szeretnek az égő olajban meggyulladni a gaz ellenségek, de a mérgező terület létrehozása eddig bevált (boulder, szmötyi szórás), főleg ha utána meg is gyújtottam amikor átsétált rajta valaki. Érdekes hatást tud eredményezni, ha van egy alapból earth/poison sebzésű fegyvered amire pluszban rádobsz egy fire essence-et.
Ekkor megesik, hogy egyszerre mérgezed és gyújtod egy támadással az ellenfelet aki egyből be is durran (a durranás meglepően kicsi, a mellette állókat már nem károsítja). Elég szépen mutat a dolog és nagyon jól sebez is. Zombikat is szépen lehet vele darálni, igaz erre kb minden tüzes fegyver jó.
A területre ható elemi hatások ellen sajna az egyetlen védelem, ha nyomod az essence-eket és rubinokat a páncélokba és mindenbe amibe lehet, így növeled az ellenállásokat. Néha ki lehet fogni jóféle eszközöket amik mondjuk burning/pioson immunity-t adnak de ezek piszok ritkák. Én elég korán ráálltam a resistance adó cuccokra, mert életmentőek és hasznosabbak mint 1-2 plusz tulajdonság pont vagy skill pont. Mellette a sztár az initiative bónuszos eszköz. Harcosoknak (illetve bárkinek akinek a man at arms fel van tolva 5-re) majd lesz olyan választható képessége, ami által kapnak +50% ellenállást a 4 alap elemmel szemben. Ekkor ha megkapják a witch varázslatok közül az ellenállás növelőt akkor a négy alap elemmel szemben immunissá válnak. Félelmetes mikor a láván lazán áttrappolnak és nem sérülnek tőle (és a felszerelésük sem).