• Lucy in the Sky
    #92
    Ne haragudj, reméltem hogy nem veszed magadra, mert egyáltalán nem rád értettem. Bár azt nem értem, hogy a kommunistázás akkoriban miért lett volna probléma, hiszen ők vállaltan és büszkén komancsok voltak, és hiszem, hogy többnyire a szó mára elfeledett, pozitív értelmében. A nagyszüleim, tanáremberek, ennek a rendszernek a felépítésére szentelték az életüket, és hittek benne, az önös érdek, anyagi gyarapodás csak sokadlagos szempont volt a számukra. Jó emberek voltak, a legjobbak akiket valaha ismertem. Ezért akár vakhitű kommunista is lehetnék, de nem vagyok, talán mert sikerült épp ebbe a nyomorult korba születnem, így egyszerre láthatom annak a világnak az alapvető hibáit is a kapitalista rendszer végnapjaival együtt, ami, miközben szörnyen elkeserítő, egyúttal mosolyra fakaszt, hiszen bármelyik a kettő közül, bármelyik! Kommunizmus vagy kapitalizmus, alapjául szolgálhatott volna egy ideális, élhető társadalomnak, de az emberi gyarlóság közbeszólt. A hatalom birtokosainál törvényszerűen "elmennek otthonról", az esetleges jószándék helyébe gátlástalanság, aljas intrikák kifinomult művészete és a paranoia lépnek, legyen az illető nagytőkés vagy pártfőtitkár, végső soron csak emberek. Ragadozók elől sikerrel menekülő főemlősökből kifejlődött faj, az egyedre leselkedő veszélyforrások elhárításának ősi reflexével, a milliók fölötti hatalom pedig nem illik ebbe a képbe, akár USD, akár szorgos proletárok millióiról beszélünk. Erre szolgáltatna megoldást a demokrácia nevű képződmény, de ez is bukásra van ítélve, ha a felkínált opciók mind eleve velőig rothadt, korrupt csoportokat jelentenek, bizonyára az imént ecsetelt vezérfőemlős-fixációk miatt. Ezért aztán a demokrácia másik buktatójára, a választópolgár szellemi kvalitásaira már kár is vesztegetni a szót... Szar az egész, majmok bolygója -live-.
    Öröm az ürömben, hogy itt lehetünk és "élvezhetjük" a műsort, ez nem adatott meg sokaknak, ezt kell értékelni :)
    Meg lehet fogadni arra, hogy mi jön ezután, az energiaválság korában. Mindenünk az optimizmus.