• halgatyó
    #89
    Sok hozzászóló ecsetelte színes szavakkal az észak-koreai vezetők jellemét és politikai irányvonalát (hú de finom voltam!)

    Vajon mit szólnának ezek a fórumtársak, ha egyszercsak Észak-Koreaában is lenne egy olyan rendszerváltás, mint nálunk?

    Megmondom én: Kim Jung El (vagy hogyhívják) lenne a miniszterelnök, valamelyik besúgó (akit mondjuk patkánynak becéznek a belső lágerekbe hurcolt emberek) az meg lenne a köztársaági elnökük, a most is jól élő és hatalmaskodó pártfunkcionáriusokból lennének a legnagyobb kapitalisták, off-shore cégek alakulnának, a dolgozó emberek életminősége semmit sem javulna, az országot elárastzaná a kábítószer és a tatárbűnözés, stb....

    Közben a még meglevő (kétségtelenül korszerűtlen de mégiscsak termelő!) üzemeiket és gyáraikat bezárnák és felrobbantanák, hpogy az ország még véletlenül se tudja ellátni önmagát...
    aztán jönne az eladósítás. Aztán a földet és még az ivóvizet is kihúznák az emberek lába alól...

    Az itteni urak, akik a kapitalizmust dicsőítik, mindezt kiváló és csodálatos dolognak tartanák! Legalábbis én ezt szűrtem le az itteni hozzászólásaikból.