• lordsithlord
    #29
    Webszerver és fájlszerver piacon, igen.

    Csakhogy a ma működő szerverek közel 80%-át ez a két felhasználás teszi ki...

    De tovább megyek, egyre több helyen uinkább Linuxot használnak egyéb szervereknek is (DHCP, proxy, tűzfal, levelező, stb.), mivel jelentősen stabilabb rendszer, mint a Windows.

    Amiben valóban nagyon le van maradva, az a felhasználói- illetve munkacsoportok (Windowsban az Active Directory feladatai közül pár) kezelése. Ebben valóban többéves elmaradásban van, de minden egyéb feladatot azonban akár jobban is el tud látni, mint egy Windows-os szerver. És valóban, nem mindenhez van Varázsló meg egyéb grafikus segédeszköz, így sokszor a kezelőnek bele kell nyúlnia könyékig a konzolba.

    Megjegyezném, én se vagyok egy nagy Linux guru, nem is igazán szeretem, de elismerem, hogy nagyon sok tekintetben a szerveres feladatokban sokkal jobb, mint a Windows. Asztali gépeknél valóban, a Windows még mindig felhasználóbarátabb sokszor, de ebben is szépen fejlődött az elmúlt években (pl. már a legtöbb drivert nem kell befordítgatni, hanem automatikus telepítőket adnak ki).