• gforce9
    #196
    Mekkora tömeg és pályakülönbség ad, mennyire különböző keringési ciklust? Feltételezve, hogy az akkréciós korong teljesen homogén, ami nyilvánvalóan nem volt az. :) Nem kell kiszámolni, főleg, hogy a szuperszámítógépek is csak becsülni tudják ezt, nem számolni.

    Nagyon szépen mutat az akkréciós korong szimulációja egy számítógpes szimuláción és akár még elfogadható is. De valahogy nekem erős, hogy egyik helyen úgy mondják: a naprendszer viharos volt: kapott a föld egy jókora pofont kiszakadt a hold, kapott a vénusz egy jó nagy pofont, emiatt fordítva forog. Sőt a mars esetében is gyanítanak ilyet. Szóval annyira viharos volt, hogy minden bolygót iszonyatosan nagy ütközések értek(a naprendszer méreteihez képest ennek esélye kicsi, hacsak nem kereszbe kasba zuhantak egymásba az égitestek), miközben az akkréciós korongból történő bolygófejlődés az egy nyugodt, céltudatos, anyaggyűjtő, zavartalan fejlődési formát mutat. Ez a kettő nekem valahogy nem fér össze. Mert vagy homogén szép egyenletes bolygófejlődés volt, vagy nem. De ha egyenletes bolygófejlődés volt, ne magyarázzanak olyat be, hogy a marsot a földet és a vénuszt is olyan becsapódás érte, hogy jelentősen befolyásolta a kialakulásukat, fejlődésüket. "Egyenletes volt a fejlődés, de valahogy ezt a 3 égitestet mégis eltalálta egy ilyen mérvű hatás." Nekem ez a kettő nagyon nem vág egybe, nem hihető. Egyébként ezzel nem csak én vagyok így, tudtommal a bolygófejlődés jelenleg is vita tárgyát képezi.