• Flora2
    #15
    Én két okból eleve nem regisztrálok ilyen oldalakra (mert tudom, hogy utána úgyis otthagynám, nem használnám):
    - nem vagyok kíváncsi az emberekre - eleve. Se Facebookon, se azon kívül. Egy kezemen meg tudom számolni, hány ember érdekel engem az életben, azokkal élőben tartom a kapcsolatot, a többi életének apró részletére abszolút nem vagyok kíváncsi, arra meg aztán végképp nem, hogy engem bárki megtaláljon a nevem alapján, se régi osztálytárs, se régi munkatárs, senki. Volt, aki ismerős ismerősén keresztül kinyomozott, és elért e-mailen - engem ez bosszantott. Lepattintottam.
    - A másik ok, hogy nekem az ijesztő lenne, ha a cikkben szereplő példa szerint valaki a liftben mellettem állva minden részletet tudna a magánéletemről, hogy nekem mi tetszik, mit szeretek, mit nem, mivel töltöm a szabadidőmet stb. Nekem ez nagyon ijesztő, olyan érzés, mintha a Big Brother folyamatosan figyelne, mintha egy sci-fiben, valami Gattacában élnék, ahol chip van a bőröm alá ültetve és folyton csipogna valami képernyőn, amerre megyek. Tudom, hogy sima netezéssel is egy csomó minden lekövethető rólam (a google mindent megjegyez), de erre nem szeretnék pluszban ráerősíteni azzal, hogy önként még meg is adom magamról az adatokat.