• narumon
    #5
    Na most ezt te sem gondolod komolyan... Mármint hogy nem akarták vizsgálni, hogy legális-e vagy sem. Erre egyszerűen nincs kapacitás, a világ összes munkása sem lenne elég rá. Gondolkozzunk már józanul. Még az appoknál csak-csak megy a dolog, de ki az aki folyamatosan elolvas mondjuk napi 15.000 könyvet, hogy megállapítsa, hogy jogsértés történt-e?
    Ugye emlékszünk még az Amazon problémájára, hogy magánemberek más könyveit rakták fel sajátjukként feltüntetve. Ezeket egyszerűen nem lehet kiszűrni, vagy legalábbis nagyon nehéz.
    Amúgy meg pofon egyszerű ez az ügy; meg kell nézni, hogy ki a feltöltője ezeknek a könyveknek, mert ő vállalta, hogy csak olyan tartalmat tölt fel aminek a jogaivel ő rendelkezik. Egyébként meg darabra pontosan meg lehet mondani, hogy mennyiszer töltötték le az adott könyvet, és mennyi veszteség érte az írót. Azt ki kell fizetni nincs mese.