• Doktor Kotász
    #78
    "Azért a sok okos doktor közgazdász mégiscsak teljesen hülye ha nem látták előre a lehetséges következményeket vagy nem léptek közbe időben."

    Az alapvető tévedésed az, hogy nem a közgazdászok okozták ezt a válságot, hanem a politikusok. Lehet mutogatni a pénzemberekre is, csak ugye ők meg a pillanatnyi érdekeik szerint cselekednek. A közgazdászok azok nagyon is látták, hogy mi lesz.
    Egyébként a közgazdaságtan szerint törvényszerű a válságok és a konjunktúraidőszakok váltakozása. Külön fejezet ez egy közgáz tankönyvben.

    A közgazdászokra pont a recesszió alatt van a legnagyobb szükség. Ugyanis a kiutat ők tudják megmutatni. De amikor megint beindul a szekér, akkor megint figyelmen kívül fogják őket hagyni. A politikusok demagógiából, a pénzemberek meg a saját üzleti érdekeik miatt.

    Ez így érthető?
    Mármint túl tudod magagad tenni azon a tényen, hogy tévesen tudtad, hogy kik a közgazdászok? Nem a politikusok, és nem a pénzemberek.