#7: Benzinmotoros autók esetében a kipufogó"gáz" túlnyomó része vízgőz. Igaz, hogy van benne egy kevés CO, CO2, meg HCO3, de amilyen elmebeteg környezetvédelmi előírásokat erőltetnek az autógyártókra manapság, szinte már semennyi. A HCO3-al kéne max valamit még kezdeni, az kb benzingőz (az elégetlen benzinből), mondjuk valahogy újrahasznosítani lokálisan, javítana a fogyasztáson. A CO az átalakul a levegőben amint elég oxigéndús környezetbe kerül, CO2 lesz belőle, ami meg elfér bőven, világosan megmondta az utóbbi időben mindenki, hogy köze nincs a globális felmelegedéshez mint ok, max mint okozat, majd a növények elszívják azt lesz belőle oxigén, nem kell aggódni miatta.
Probléma inkább a dieselmotorokkal van, kormolnak mint az állat(ami nem szívódik fel olyan egyszerűen, mint a benzinesek kb 1%-ban természetes széngázokkal "szennyezett" gőze), főleg a buszok és egyéb nagyméretű járművek, azokat kéne inkább betiltani, szerintem a tömegközlekedés fenntartására 1-3 év alatt fordított összegből simán jutna minden háztartásnak 1-1 jó féle 90-es évek beli autó, ráadásul azokkal alig van gond, nem kell rá évi százezreket költeni, mint az újabbakra. A legjobb lenne amúgy a benzin jövedéki adóját eltörölni, a gázolajét pedig az árufuvarozás kivételével (fuvarozási tevékenységet végző cégeknek visszaigényelhető lenne a büntetőadó) mondjuk 3x-osára emelni.
A Hybridek sem épp problémamentesek, egy haveromat majdnem elütötte egy egyszer, mert nem hallotta, igaz úgy tudom azóta terveznek előírni valami hanggenerátort. Sajnos amúgy már mai "korszerű" benzines autók között is előfordul jónéhány típus, aminek 2500-3000 RPM alatt alig van hangja, ezekkel is kéne valami kezdeni, nem minden tulaj fog önként sportkipufogót tenni rájuk, ugyancsak nem fognak a gyalogosbiztonság érdekében önként benzinégető módban végig 1-esben közlekedni a városban, hogy lehessen hallani őket.
Hogy a konkrét témához is hozzászóljak, a piroson áthajtásra nincs kifogás, ha időben váltott sárgára kényelmesen meg tudtam eddig mindig állni, ha későn, akkor meg bőven átértem mielőtt pirosat adott volna. Ha nekem ez ment a jogsim merszerzésétől kezdve, akkor senki ne mondja, hogy ő nem képes rá. Aki szándékosan megy át, és ez nem indokolható 0 keresztező forgalommal egy kihalt úton, amikor benzinspórolás miatt nem áll meg, csak lassít, körülnéz és átgurul finoman, attól vegyék el a jogsiját az legelső esetben, és probléma megoldva.