• schramjanko
    #25
    Még néhány gondolat:
    A Király tiszteletén, pedofilián és a narkó forgalmazásán (amiért rossz esetben halálbüntetés jár a helyieknek, külföldieknek meg kb. 40-50 év) kívül, nem kell kordában érezd magad, sem a helyieknek. Sokkal szabadabban élnek mint mi itthon. Ha monnyuk elzsibbad a lábam a pick up-ban, hátrafekszem a platóra akár az autópályán is, azt alszom egy jót:-) Egyszer északon sisak nélkül indultam motorral az arany háromszögbe, a városból kivezető úton vagy 10 rendőr állítgatja a sisak nélküli motorosokat. Mondom most mi legyen.. Leállítottam a motort az útszélén kb. 50 méterrel elöttük, vártam 10 percet, hátha elmennek, ők néha felém néztek, várták mi lesz. Visszafordulni nem tudtam az úton, lezártam a motort, beültem egy tuktuk-ba, vissza a sisakért. Elindultam, persze röhögve megállítanak, megdicsértek, hogy milyen szép a sisakom, de nem büntettek meg:-) Kicsit beszélgettünk, azt viszlát. Nem a büntetés a cél.. Egyik városban pl. a sisak nélkül motorozóknak két választásuk volt egy pár napos rendőrségi akció keretében: vagy kifizettek 500 Baht büntetést, vagy 200-ért vettek ott helyben a rendőröktől egy akciós sisakot, ami boltban kb. 800 lenne. Vadásztam volna egy ilyen különleges festésű sisakra, de sajnos akkor az ország másik felében voltam:-)