• Pretorian
    #82
    Ok, akkor másképp fogalmazok: Az, hogy az ájfónt csak az Apple gyártja, és nem licencelik az iOS-t, akkora öngól, hogy ennél nagyobb nem is lehetne. Az Android pedig lehet hogy ingyenes, de mivel a Google saját integrált fejlesztései köré épül, nem kell mondanom, hogy mekkora biznisz ez nekik. És mivel iOS nem lesz más készüléken, csak az áj-termékeken, Android viszont lassan már a szendvics toasterben is lesz, ezért még ha (jelenleg) több készüléket is ad el az Apple, mint bármelyik másik gyártó, az oprendszer miatt nem lehet a piacot a hardvereladási statisztikákra leegyszerűsíteni. És mivel a toasterrel nem lehet telefonálni: A Droidos okostelefonok ma már szinte az összes szegmensben jelen vannak, és sokkal több megy el belőlük, mint iPhone-ból, plusz az
    Androidnak köszönhetően az egyes gyártók eladásai folyamatosan emelkednek az "exkluzív" szegmensben, az Apple piaci részesedése pedig mind a többi gyártó saját droidos termékeit, mind pedig a platformokat nézve egyenesen arányosan csökken, még akkor is, ha soha annyi szifont nem rendeltek még elő, mint a 4S-t.
    Jah, és ha majd elkészül az első, tényleg igazán kiforrott Android rendszer az éppen aktuális csúcs hardverre, akkor aztán végképp nem lesz létjogosultsága a hardveresen a konkurenciához képest mindig alaposan elmaradott éppen aktuális iPhone-nak. Elsősorban a smooth scrollingróll beszélek, mint az Apple-fanok vesszőparipájáról, és az Android egyetlen igazi, érthetetlen anomáliájáról, ami a jelenlegi csúcskészülékekben is jelen van.