Hivatalos oldal I Hivatalos fórum I Steam I Magyar Steam csoport I Facebook oldal I Magyar FAQ I Setupok I
-
SityiSXT #13678 Konzolos verziót el lehet adni, PC-st nem. Miért? Mert Steam fiók kell az aktiválásához, és amit egyszer beregisztráltál ott egy fiókra, az ott marad. Elvi lehetőségként ott van a játékhoz tartozó Steam fiók eladása, de azt meg a Steam előfizetői szerződés tiltja. Ergo papíron nem adhatod el.
Ami pedig a sormintát meg az itteni hangulatot illeti:
Ez a topik be volt már zárva kétszer is, mert egyesek nem bírtak magukkal. Most is kiváló úton haladunk efelé. Ha valaki, aki csupán kíváncsi (nem kell, hogy szeresse/utálja a Project Carst) beles ide, csak azt látja, hogy megy az óvodai színvonalú veszekedést látja. Ezek után mi csodálkoznivaló van azon, hogy a kutya se szagol ide vissza (leszámítva pár hülyét, köztük engem)? Plusz ha valaki veszi a fáradtságot és szétnéz a többi szimes topikban mit lát? Van pár Igazzy Szimulátoros, akiknek pavlovi reflexévé vált a régi nagy klasszikus szimes fejlesztők termékeit dicsérni, míg ha valaki új próbálkozik, azt lesajnálni - a produktumtól függetlenül. Emellett persze beáll mindenki amögé a (szerintem) fals prekoncepció mögé, hogy egy játéknak, ami az autószimulátor műfajba tartozik, annál nem számít a grafika, a játékmenet, az AI, csak a fizika, az FFB meg a multi a fontos. Pedig nem. Ez egy szűk réteg igénye, és elmondom, miért fals az én meglátásom szerint:
- Grafika: Nem fölösleges csillivilli, ha a játékost vakítja a nap vagy ha valakinek eldurran a motorja, a füsttől nem lát semmit - mert a való életben is így van. Nem mindig lehet kristálytisztán látni mindent a valóságban, és ha már a valósághoz minél közelebbi élményt szeretnénk, abba pedig beletartozik az is, hogy ezeket rendesen meg kell csinálni. Ahogy például azt is, hogy nem csak szikrázó napsütésben rendeznek versenyeket - ugyebár a tegnapi temetés egyik oka a pocsék idő volt. Vagy ott a monacói alagút: ha süt a nap, kétszer félvakon megy egy ideig minden pilóta minden körben - egyszer az alagútba bemenet, egyszer meg kijövet.
- Játékmenet: Mivel játékról beszélünk, ezért kell ez is, egyébként nem játék lenne, hanem munkaeszköz Milton Keynesben. Szóval kell egy jól felépített egyjátékos mód karrierrel, bajnokságokkal, ilyesmikkel. Sőt, szerintem egy jó vezetéstechnikai oktatómód sem ártana (helló LFS), meg a tapasztalatlanabbaknak egy olyan versenymárnök, mint ami a Milestone MotoGP-jében van: elpanaszolod neki a bajodat (mondjuk alulkormányzott a verda), ő meg a megfelelő módon állít a kocsin. Nincs mindenkinek ideje ligázni, nem mindenki tudja magát elkötelezni csak a multi mellett. Ezt be kell látni, el kell fogadni.
- AI: Ez is tulajdonképp az előző ponthoz tartozik is tartozik, de külön kiemelném. Nem mindenki született pillangóváltós F1 kormánykerékkel a kezében, valahol-valahogy muszáj megtanulnia versenyezni. Az Igazzy Szimesekkel nem fog menni, mert 2 kör alatt hármat vernek szerencsétlenre. Plusz a bénázásával akaratlanul is tönkrevághatja bárki versenyét.
Egy jó szimulátor ezt mind kell, hogy tudja - mármint mind a 6 jellemzőt (grafika (és egyben a hangok is), játékmenet, AI, fizika, FFB, multi) - és attól lesz jó játék/szim/kutyafüle, ha ezeket sikerül a megfelelő mértékben kielégítenie. Hogy mi a megfelelő mérték, az sok esetben egyénfüggő is - de ha valaki képes józanul gondolkodni és nyitottan szemléli a világot (ergo tisztában van vele, hogy nemcsak az Igazzy Szimesek szűk kis mikrokozmosza létezik és a játékoknak nem csak az ő különleges igényeiknek kell megfelelnie), akkor láthatja, hogy létezik az a szint, amit ezen a 6 téren illik megugrania minden produkciónak.
És jó volna, ha inkább erről beszélgetnénk itt, de ez nem megy, nem is hónapok, hanem évek óta. Csak az megy itt, hogy "az úgy kezdődött, hogy ő visszaütött" mentalitás jegyében verbális homokozói verekedés tör ki. Aztán valaki megy a modikhoz, akiknek persze nincs kedvük/türelmük/idejük nyomozgatni, és jobbik esetben jönnek a büntipontok, rosszabbikban megint a topikzárás.
Pedig lenne megoldás: Nem kell, hogy tetsszen a Project Cars (vagy akármelyik más szim) - de ha már kifogásolsz valamit, akkor azt valami olyan érvvel támaszd alá, amivel lehet vitatkozni! A "me' szar" nem ilyen érv...