• Pretorian
    #25
    Bláh....Mexikó...Kolumbia...a világ közepe.
    Ennek sosem lesz vége, tökmindegy ki mit mond.
    A "fejlődő" országokban olyan széles a szakadék az egyes társadalmi osztályok között, hogy a bűnözés, a csalás, az okoskodás mindaddig meghatározó lesz, amíg ez meg nem változik. Utána is lesz ilyesmi, de nem ilyen mértékben. A drogkereskedelmet lehet hogy visszaszorítaná az, ha legalizálnák a drogokat, de akkor megváltozna a játék, és más területen csinálnának pénzt a bűnözők. Mi magyarok kurvára értünk a különféle internetes csalásokhoz, nem véletlenül szarik a fejünkre mindenki, akinek esze van. Emlékszem még, amikor itthon nem lehetett Paypal-t vagy ePassporte-t használni a rengeteg netes visszaélés miatt. Nemzetközi zsarolásban is kurvajók vagyunk, erről tudnék mesélni. A nigériai scam is azért létezik, mert odaát rájöttek, hogy ha 100000-ből csak 1 madár bedől a csalásoknak, már kaszálnak vele annyit, hogy bőven megérje csinálni. És ugye nem kell mondanom, hogy ennél jóval többen szopják be az ilyesmit...
    Amikor ilyesmiről hallok, néha kicsit elszégyellem magam, amiért ember vagyok...mert tudom, hogy ha rá lennék kényszerülve, én is csinálnám.
    Persze az ilyen tevékenységet folytatók legnagyobb százaléka nincs feltétlenül rákényszerülve. Az erőszak viszont erőszakot szül, és az ember sajnos csak még nagyobb erőszakkal tud úrrá lenni az erőszakon...
    Az emberek csak annyira "jók", amennyire a világ. Higgyétek el, ha mi élnénk ott, sokan közülünk vagy valamelyik kartel kötelékében tevékenykednénk, vagy éppen az egyik tömegsírból kaparnának elő minket.