• donceleger
    #41
    El sem tudod képzelni miket láttam én a műszaki boltokban értékesítő koromban. Öreg papa tyúkszaros csizmában kápéban kicsengette a 300k-t egy 42-es plazmára, adtam el olyannak is full hd-s lcd-t, aki tetőantennára kötötte, akkor még nem volt mindig tv. Az én környezetemben pedig szinte mindenkinek lcd, vagy plazma, esetleg led tv-je van már, van ahol kettő is, pedig nem vagyunk gazdagok, sőt! Az ország déli részén lakom, itt amúgy sincs nagy gazdagság. Értékesítésem csúcspontja pedig az volt, amikor eladtam egy 65"-os full hd-s 3D Panasonic plazmár, melyért a csávó kápéban kifizetett 1.500.000 hufot! A boltban pedig a többi vásárló csak nézett, mint borjú az új kapura. Az árak pedig már régóta 80k körül mozognak, annó dupla ennyiért lehetett venni hagyományos képcsöves tévét, még csak nem is a síkképernyős változatot.

    modern
    "a mintegy 6 millió magyar embernek akinek nincs kábel tvje, annak meg abszolúlt nem éri meg az LCD"
    Ez inkább úgy helyes, hogy azoknak nem éri meg, akiknek kábel tévéjük van. Míg ott most kezdődik a digitálisra való átállás, addig a műholdason most megy a HD átállás, mivel ott évek óta digitális az adás. A sima kábel a lehető legrosszabb minőség, nem is értem miért csak a kábelt és a mindig tv-t említetted meg. Ott vannak a műholdas szolgáltatók (Digi Tv kizárva, az egy rakás fos), de ott van az iptv is, szóval van bőven lehetősége az embereknek, hogy kihasználhassák a jobb tévéz adta lehetőségeket. Full hd persze egyelőre nincs értelme, de a 720p, vagyis a ready tévék is gyönyörű képet adnak és az említett áron már meg lehet őket vásárolni.