banner
A Wargaming új MMO játéka
  • Darun
    #21103
    Nem igy értettem. A tank BB életereje egy képesség. A hajó hatékonyságát ebből a szempontból az mutatja, hogy az életerejéhez képest mennyi pot dmg-t lehet vele összeszedni. A másodlagos hatékonyságát sztem max azzal lehetne mérni, hogy az adott hajóval hány secondary kill van. Itt most igazából arr lettem volna kiváncsi, hogy pl egy WoWs stats és numbers oldalon, ahol minden hajóra lehet nézni global statot, milyen értékeket kellene figyelembe venni a hatékonyság szempontjából. Átlag xp-t meg WR-t nyilván nem, mert pl a német BB-knek rettenet rossz statjuk van. Gondolom mert a kevésbé jó játékosok körében i az a legnépszerűbb. De mondjuk hogy csak egy közelitő példát mondjak, BB-nél fontos mérőszám a pot dmg és az okozott sebzés, DD-nél a spot dmg. CA-nál már nehezebb ilyesmit találni, mert ezek támogató hajók alapvetően és nagyon sokféle feladatot elláthatnak.
    Szóval amit te mondtál, az a hajó képessége, amivel papiron rendelkezik. De azok a számok amiket a WoWs statson látsz, azt mutatják hogy a gyakorlatban hogy működik az adott hajó. Azt meg hogy egy konkrét hajó mennyire használható más osztályok ellen, tényleg az egyéni paraméterei határozzák csak meg. T8-10-ben pl a BB-k olyan 8-10 km-re tudnak ASW-t használni, de a Massa pl csak 5-re, ami röhej.