banner
A Wargaming új MMO játéka
  • Caliph
    #20269
    hú iszonyat sokmindentől függ,mekkora a lőszered átütése(szerencsére változó mindennél),mekkora a páncélja és milyen szögben van akire lősz ,mekkora a tűzgyújtás esélye,a kaliber,illetve vannak pl az angol cirkák amik APra extra átütési faktort kapnak,mondjuk itt könnyű dönteni mert a minotaur ágon csak Ap van majdnem végig :D
    arany szabály ahogy plata is irja,hogy csatahajóval Ap,bár itt is van pl bourogogne aminek kicsi a kaliberje,szal ha be van szögelve az ellen sose ütöd be AP-val,ilyenkor érdemes ott is HEre váltani

    én kb úgy szoktam hogy ha full az oldalát mutatja mindenképpen AP,még akár rombolóval is ha papir cirkáló mutatja,ha be van szögelve akkor már sokszor jobb a HE
    csatahajóval aminek ugye lassú a töltése meggondolandó a HEre váltás,mert nagy kaliber szépen tarolja a modulokat és tüzet és szépen tud okozni,de APval adja ki általában a legtöbb damaget(kivéve persze a conquerror,ott nem nagyon kell APval lövöldözni,csak ha full az oldalát mutatja :D )

    szóval dd és cirkáló alapból HE,ha papir az ellen és az oldalát mutatja akkor érdemes apra váltani,csatahajóval többnyire AP
    meg persze He vel a felépítményt célozzuk,apval meg a vizvonalat,ha meg ve van szögelve sokszor érdemesebb apval is a tornyot vagy fölötte a felépítményre célozni,mert sok hajónál nem viszi át az orrpáncélt(főleg a ruszkikon a jégtörő miatt)

    amúgy ajánlom a hivatalos how it works channelt,szépen leir mindent mi hogy működik,értetően ábrákkal,több nyelvű felirattal,de nulla nyelvtudással is meg lehet szerintem érteni az ábrák és feliratok miatt

    how it works csatorna

    ebben a videóban elmagyarázza hogy működik a páncélzat

    hogy működik a HE lövedék

    ballisztika

    és még sok sok hasznos videó

    amit érdemes figyelembe venni hogy mindig van egy random faktor ami lehet akkor se ad citadellát amikor kéne,vagy akkor sem gyújt amikor kéne,vagy akkor ad be citadellát amikor nem is gondolnád...ehhez mondjuk hozzá tartozik az is ,hogy ez igy papiron szép,és az esetek mondjuk 80 százalékában működik is,de mindig van olyan,amikor egy WG dolgozó sem tudná megmondani hogy az ott pont most miért úgy történet ahogy...na meg persze a programozási tudásuk messze földön híres :D