• [NST]Cifu
    #60
    Valószínűleg először és utoljára nyilvánítok véleményt ezzel kapcsolatban, de ez egy kissé egyoldalú megközelítés, már elnézést kérek. Először is ha nem lennénk az EU-ban, akkor a vámúnión kívülről exportálni se nagyon tudnánk az EU felé semmit versenyképesen. Másodszor ezen okból kifolyólag egyetlen multi sem telepítette volna a gyárait, logisztikai, K+F központjait ide. Harmadszor amennyire én tudom, mi több pénzt kapunk még mindig az EU-tól, mint amennyit mi fizetünk be az EU-nak különféle jogcímeken. Negyedrészt el lehet gondolkodni, hogy hol lennénk, ha a politikusaink végig a saját fejük után mentek volna, nem szólnának be Brüsszelből, hogy ez-meg-ez-meg-ez a jogszabály / törvény ellentétes az EU normatívákkal. Mert a politikusaink esélyesen ugyanazok lennének, legfeljebb más módszerekkel sütögetnék a saját pecsenyéjüket.

    Nekünk így sem, úgy sem lenne jobb, kár is arról álmodozni, hej, ha nem léptünk volna be az EU-ba, akkor a kis Magyar Tigris olyat, de olyat mutatott volna, hogy aztán abba belezöldül az irigységtől Kínától kezdve az Egyesült Államokig mindenki.

    Persze lehet, hogy csak én vagyok nagyon negatív. :)