• teddybear
    #41
    Kezdem már unni az okoskodásod. Mondtam én valaha, hogy a vákuumban sugárzással nem terjed a hő?

    Ha értőn olvasnál, te is csak azt mondanád, hogy nem. Az egész úgy kezdődött, hogy rotyókának megjegyeztem, hogy az űrbeli vákuumban használt szigetelés itt a földön nem sokat ér, mivel itt számolni kell a hővezetéssel és a hőáramlással is, a vákuumban meg nem. Pont.

    Ere egy csomóan le akarták harapni a fejem, hogy az nem úgy van, a vákuumban van anyag, meg a hő igenis áramlik a vákuumban, stb.
    Erre jegyeztem meg, hogy ezt tudni kéne mindenkinek, aki az alapiskolán valahogy túljutott.

    Aztán nagyképűen ki akarsz oktatni az alapfogalmakból, de minek? Én ismerem már régen az ilyesmit.

    Sőt, már megterveztem, és felépítettem egy ház hőszigetelését és központi fűtését is. Sikerrel, mert a régi rendszerhez képest a fűtési díjnak kb. a felét fizetik így a szüleim, és nyáron sincs szükség légkondira, nem melegszik túl a ház.

    A saját lakásom(panel) központi fűtését is saját kezűleg szereltem át, pedig nem vagyok fűtésszerelő. Nekem is csak a régi számla felét-kétharmadát kell azóta fizetnem, pedig a távfűtés díja folyamatosan emelkedik.