• Harbonah
    #682
    Jó összetett a játék gazdasági része ha az ember elkezd utána számolni, bár igazából csak az építési limit ami határt szab...

    2 órája azt számolgatom mit, hogy lehetne lerombolni és átszervezni, de amikor már találnék valamit akkor valami más miatt mégsem lehet :)

    először néztem a puha vs kemény fa kérdést, így a 29. szintet ostromolva szinte alig van szüksége puhafára az embernek ha esetleg a nagyobb kutat és búzamezőt építi. Átalakítással viszont egész jól lehet csinálni belőle kemény fát.

    14 épülethelyre fel lehet húzni egy 6 fűrésztelepes infrastruktúrát 3 favágóval és 5 erdésszel, minden épület 3 as szintű az egyik erdész elég ha csak 2-es. Ez naponta 8640 puhafa általakítással 1700 keményfa

    viszont 13 épülethelyre felhúzható ugyan így egy 6 fűrésztelepes keményfa infrastruktúra 3 favágóval 4 erdésszel, ha ezeket is 3 as szintre húzom, az egyik favágot csak 2 esre kell, akkor az napi 2880 keményfa, viszont kell hozzá 4300 arany, ha csak 2 es szintre húzzuk a házakat, akor 1920+240 kemény fát termel naponta, de kell még egy erdész, így csak 1300 az arany igény, helyigényben ugyan ott vagyunk, és ha lesz arany akor nő a termelés

    Ha azt az aranymennyiséget amivel a kemény fát fejlesztem a puhafa üzemekre költöm akkor 11520 puhafa termelhető naponta átalakítva 2300 keménydeszka

    tehát jobb lenne a keményfára átállni teljesen viszont ekkor jön, hogy kellene faszént is csinálni amihez viszont puhafa kell.

    Na akkor átnéztem a szén termelést, 6 szénbánya lehet ugye, ha nem fejleszted akkor az napi 4300 szén, ami nem fedezi a napi szénszükségletemet, pedig csak 3 lvl 3-as kalapács gyár van a hozza szükséges anyaggal és egy lvl 1-es aranyverde, (+1 db lvl 3 bronzkardos de nem mindig mukodik), Ha fejlesztem esetleg a bányákat emberi 3 as szintre, szénbányának ugye nagy a érckéztele akkor naponta 13k szén bányászható viszont másfél naponta újra kell építeni a bányákat ami 2 naponta 5700 kalapács igény, aminek a legyártásához 4 darab lvl 3 as kalapács gyár kell

    Ha faszénnel csinálom akkor a jelenlegi szénszükségletemhez 3 lvl 3as faszenes kellene amihez további 8 épület kell fakitermelés miatt

    szal egyelőre marad a 3 szénbánya +2 faszenes amihez csak 10 épület kell összesen... és még van benne egy kis széntartalék napi 1k szén személyében

    és vasat vagy acélt még nem is gyártok...