841
  • Harbonah
    #721
    remélem ezek is beduplázódnak/triplázódnak :D
  • csocsirocsi
    #720
    így van ha egymásra használjuk, akkor bizony sokkal jobban megéri,mert 1,5 napig tart a hatása
  • Motoroj
    #719
    Kösz! Akkor a sunrise-t érdemes csere alapon egymásra pakolni, nekem például nagyot ütne ha másfél napig triplán termelne az aranybányám (gondolom úgy 36 óra lenne a hatása).
  • csocsirocsi
    #718
    Ja és az kimaradt,hogy csak 10 percig tart a käsebrot hatása
  • csocsirocsi
    #717
    Ajándék: ház, a sunrise 24 óráig tart és 3x-os termelést biztosít, a käsebrot meg 15 percről 1,5-re csökkenti a telepesek regenerálódását
    Viszont azt nem tudom miért kaptuk
  • Motoroj
    #716
    Mit kaptunk?
  • csocsirocsi
    #715
    Na akkor még többen vagyunk, az akkor már 11, ha jól számolom
  • Harbonah
    #714
    Nálam van még Karc itt a fórumon Sipocz, ő is elég aktív még
  • csocsirocsi
    #713
    Szerintem elég kevesebb is, mivel az én barátlistámon kb. 8 ember van meg ugye én, szal az 9

    A tagok: HM_nemtom
    Harbonah
    sirdond
    Horisz
    BoneDragon
    Nizenil
    Vezeto
    marisszomszed (na üt még nem kérdeztem a céhhel kapcsolatban)
    jómagam
    Janosch
    gregorys (bár ők ketten még nagyon kicsik, és nem tudom mennyire tudnának beletenni a
    közösbe)
  • Harbonah
    #712
    nah nekem is márcsak nagy király van hátra, még kell 40 acélkardos meg 65 hosszú íjász :)

    a céhbe én is betudok szállni egy 1000 arannyal kb, de ha elég kevesebb az jobb :D
  • csocsirocsi
    #711
    ja hogy neked azzal van bajod, hogy milyen könnyűek ^^ Nos ez esetben nem tudok megoldást kínálni. Amúgy, ha valakinek nincs, szerszám, keményfa, márvány, akkor vasércért nagyon jól lehet kereskedni vele
  • HM
    #710
    De még a közepes nehézségűt is lazán meg lehet csinálni. (Nehezeket is, de az már arról szól, hogy minél több ember legyen betárazva)

    De ha vlaaki céh akar csinálni szóljon és beszállok az összes arannyal, addig nem költöm el. (610 van most)
  • csocsirocsi
    #709
    Ezért kell a céh, hogy meg tudjuk beszélni, ki talál valami abenteuert, amit együtt is lehet csinálni. Így lesz értelme megint a játéknak!
  • HM
    #708
    De visszajön. (korábban ezen csodálkoztam én is)


    Egyébként lehet abba kéne hagyni...
    Most azért csináljak meg egy kalandot 100x, hogy utána legyen még egy amit 100x kell megcsinálni?
    Felfedező 1nap alatt hoz 10 gránitot. hurrá...
    Fejlesztések 1hétig tartanak.
  • Motoroj
    #707
    Ha veszek valamit, és az eladó nem nyom sem az annehmenre, sem az ablehnenre, akkor az az áru ami már vásárlás kezdeményezésekor le lett vonva, az soha nem érkezik vissza (nyilván a csereáru sem)?
  • csocsirocsi
    #706
    A coop kalandok lényege, hogy többen is játszhatunk. Utánaérdeklődtem és azt mondták nem feleződik a jutalom, mindenki megkapja a magáét, és csak a tapasztalati pontok oszlanak el a megölt seregek után
  • HM
    #705
    http://forum.diesiedleronline.de/threads/15345-SiedlerVision-Abenteuer?p=192373&viewfull=1#post192373

    Ez alapján nekem van:(vagy legalább is kardok megvannak hozzá)
    200C, 180S, 50LB, Néhány R (de az R gyakorlatilag ingyen van :D) ,(M -kell venni) +1,2K szabad ember elfekvőben :D
  • sirdond
    #704
    az egyik felfedezőm találta.

    nem tudom,hogy felezi e végén amit kapunk,de én bevállalom valakivel. csak azt nem tudom,hogy hogyan kell beinvitálni valakit, nem lehet,hogy csak céhen belül működik?

    egyelőre még én is sereget gyűjtök
  • HM
    #703
    Ilyen bugok előfordulnak. :D

    sirdond

    Honnan van az az abenteur? Mi alapján kapjuk meg a végén a nyersanyagot? Ha fele fele akkor meglehetne próbálni, lezúzom egyedül az egészet. (bár még az utolsó kaland óta nem csináltam sereget)
  • Motoroj
    #702
    Egyszer már megtörtént.

    Úgy emlékeztem hogy csak egyszer kaptunk ilyen cuccot, de miután beraktam, még mindig volt ilyenem.
  • sirdond
    #701
    találtam egy coop abenteur-t, beutelschneider, 4es difficulty és ahogy olvastam elég nehéz. szóval egyelőre még jegelem
  • HM
    #700
    Mi a probléma? Ráteszed a bányára és 250-nel lesz benne több anyag.
  • Motoroj
    #699
    Na még egyszer:
  • Motoroj
    #697
    Most látom hogy itt fórumban már a játékon belüli nicket is látni. :)
  • csocsirocsi
    #696
    Igen adamszky is támogatja a dolgot!

    Ez a céh arra jó, hogy lesz saját chat, ahol a buffokat tudjuk megbeszélni és kereskedni egymással. Továbbá támogatni is tudjuk egymást, annak érdekében,hogy minél hamarabb fejlődjünk. Mondjuk a buffokkal az a baj, hogy nem lehet megnézni. Akkor kereskedelemmel kapcsolatban is lehet tanácsokat adni, mondjuk mit miért érdemes cserélgetni
  • BoneDragon
    #695
    Én is támogatom a dolgot.
  • Láma!
    #694
    vagyunk heten is, akkor már nem kell 500 arany:)
  • sirdond
    #693
    egy kicsit sokallom. megéri nekünk azt az 500 aranyt? csak azért,hogy legyen?
  • Harbonah
    #692
    ha vagyunk rá 6 an akkor csak fejenként 500 arany

    Motoroj
    sirdond
    HM
    csocsirocsi
    van a friendlistemen még egy srác aki ide nem szokott irogatni de aktív volt eddig
    meg én az pont 6 :)
  • Motoroj
    #691
    Az biztos.

    Azt sehol nem lehet megnézni, hogy mikor jár le a buff?
  • sirdond
    #690
    mi is csinálhatnánk,csak azt a 3000 aranyat lenne nehéz összeszedni
  • Harbonah
    #689
    kapsz klán csetet gondolom meg könnyebb kereskedni
  • Motoroj
    #688
    Amúgy mire lenne jó a céh?
  • csocsirocsi
    #687
    Na emberek, beléptem egy céhbe, addig amíg nekünk nincs saját. De azt kell, hogy mondjam,. hogy ez a céh valami nyom*rékok gyülekezete. Kaptam 8 kenyeret 1db puhafarönkért :)
  • csocsirocsi
    #686
    De jó neked! Szeretnék én is ott tartani, hogy csordultig van a raktáram. Sajnos én is attól félek, hogy a lvl 30 után nagyon egysíkú lesz a játék :S
  • HM
    #685
    Nem kell buffolni, mindenből rengeteg van. Eladogatom , de amit veszek az is olcsó. A drágát megtermelem (pl acélkard)
    Kezd értelmetlen lenni a játék. Már a lvl36os kalandot is meg tudnám csinálni, de még messze vagyok attól. Addig csak 1db van és azt kell állandóan újracsinálni.

    A fontos épületeket felfejlesztettem maximumig, amit aranyból lehet. Ezután csak a luxuscikkekkel lehet fejleszteni, ami 1hétig tart. A felfedezők kiküldve, min 1 nap.
  • Harbonah
    #684
    Köszi a buffokat HM kár hogy mindig ilyenkor merülnek ki szinte egyből a bányák... :D
  • csocsirocsi
    #683
    Helló!

    Na és ekkor jön a képbe a buffolás, ami növeli a termelést. Azt mondanom se kell, hogyha egymást buffoljuk akkor sokkal tovább tart. Fischteller 45 perc, Stulle 3 óra, Korb pedig 9 óra.
  • Harbonah
    #682
    Jó összetett a játék gazdasági része ha az ember elkezd utána számolni, bár igazából csak az építési limit ami határt szab...

    2 órája azt számolgatom mit, hogy lehetne lerombolni és átszervezni, de amikor már találnék valamit akkor valami más miatt mégsem lehet :)

    először néztem a puha vs kemény fa kérdést, így a 29. szintet ostromolva szinte alig van szüksége puhafára az embernek ha esetleg a nagyobb kutat és búzamezőt építi. Átalakítással viszont egész jól lehet csinálni belőle kemény fát.

    14 épülethelyre fel lehet húzni egy 6 fűrésztelepes infrastruktúrát 3 favágóval és 5 erdésszel, minden épület 3 as szintű az egyik erdész elég ha csak 2-es. Ez naponta 8640 puhafa általakítással 1700 keményfa

    viszont 13 épülethelyre felhúzható ugyan így egy 6 fűrésztelepes keményfa infrastruktúra 3 favágóval 4 erdésszel, ha ezeket is 3 as szintre húzom, az egyik favágot csak 2 esre kell, akkor az napi 2880 keményfa, viszont kell hozzá 4300 arany, ha csak 2 es szintre húzzuk a házakat, akor 1920+240 kemény fát termel naponta, de kell még egy erdész, így csak 1300 az arany igény, helyigényben ugyan ott vagyunk, és ha lesz arany akor nő a termelés

    Ha azt az aranymennyiséget amivel a kemény fát fejlesztem a puhafa üzemekre költöm akkor 11520 puhafa termelhető naponta átalakítva 2300 keménydeszka

    tehát jobb lenne a keményfára átállni teljesen viszont ekkor jön, hogy kellene faszént is csinálni amihez viszont puhafa kell.

    Na akkor átnéztem a szén termelést, 6 szénbánya lehet ugye, ha nem fejleszted akkor az napi 4300 szén, ami nem fedezi a napi szénszükségletemet, pedig csak 3 lvl 3-as kalapács gyár van a hozza szükséges anyaggal és egy lvl 1-es aranyverde, (+1 db lvl 3 bronzkardos de nem mindig mukodik), Ha fejlesztem esetleg a bányákat emberi 3 as szintre, szénbányának ugye nagy a érckéztele akkor naponta 13k szén bányászható viszont másfél naponta újra kell építeni a bányákat ami 2 naponta 5700 kalapács igény, aminek a legyártásához 4 darab lvl 3 as kalapács gyár kell

    Ha faszénnel csinálom akkor a jelenlegi szénszükségletemhez 3 lvl 3as faszenes kellene amihez további 8 épület kell fakitermelés miatt

    szal egyelőre marad a 3 szénbánya +2 faszenes amihez csak 10 épület kell összesen... és még van benne egy kis széntartalék napi 1k szén személyében

    és vasat vagy acélt még nem is gyártok...
  • HM
    #681
    Elkészültem a nyersanyaggal a Rauberbande kalandhoz, erre nem tudom felvenni, mert min lvl36 ....