• Madve
    #63
    Volt már egy pár nokiám, de akkucserére egyiknél sem volt szükség. Az akku élettartama, csakúgy a kopás is a telefon használatától is függ. Ha nem sokat használod, jórészt készenlétben (nem nyomkodod, nem sokat beszélsz rajta) van, nincs hosszú körmöd, és szűk zsebed sem, és nem árt ha az apró sincs mellette, esetleg vmilyen tokot is használsz, akkor kevésbé kopik a telefonod, az akku is tovább bírja. Az akku gyengülését észrevettem, de nem csak Nokiánál, mondjuk én elég sokat is beszélek rajta, meg nyomkodom is eleget, ennek ellenére eddig szinte minden telefonom pár év használat után (szinte)karcmentesen talált gazdára, nem egy esetben a gyári kijelzőfóliával rajta (ez touchscreenes telefonoknál már nem fog összejönni). Mondjuk az utóbbi pár évben már szokásom volt pótakkukat venni az aktuális telefonomhoz(occó kínai ebayről 2/pakk asztali töltővel, kevésbé bírta mint a gyári, de a célnak megfelelt), és arra tökéletesen jó volt, hogy meghosszabbítsam a gyári akku élettartamát. Ez N8-nál nem megy a beépített akku miatt, de az meg elég ideig bírja, hogy ne is legyen rá szükség, legrosszabb esetben szinte bárhol tudom tölteni.

    Egyébként meg nem kötekedni akarok, de az R320, K530, K700 egyike sem passzol bele a 20000ft-os árszabásodba, mivel a K530 közép, a másik kettő felső(közép?) kategóriás telefonja volt az ericssonnak, és soha nem ment az új áruk 20 alá, még kifutás környékén sem (talán k530? de a másik kettőben biztos vagyok). Max. használtan vehetted 20-ért, de akkor meg nincs olyan, hogy drága telefon, csak nem vártál eleget (Jó pl. Vertu soha nem lesz 20k).