• Rue East
    #35398
    Megint tele van csúsztatásokkal az írásod.
    Az "amerikaiak jóval erősebb és fejeltebb megoldásai" mind a brit példányok másolatai és annak egyenesági leszármazottai, csak éppen mögéjük rakták azt a hatalmas ipari és mérnöki kapacitást ami nekik volt. Tipikus példa, hogy a de Havilland Vampire első felszállását el kellett halasztani, mert az egyetlen működő hajtóműre az amerikaiaknak volt szükségük, mivel a saját példányuk megsemmisült az XP-80 prototípusában.
    Mondjuk az 24 kN az '48-ban volt a P-80C-nél. 1945-ben 1x kN-nál jártak, ahogy a németek és az angolok is. Érdemes azt is észben tartani, hogy míg az amerikai és angol hajtóművel radiál kompresszorosak voltak, addig a németekéi (Jumo, BMW és néhány Heinkel) axiál kompresszorosak. A merev szárnyú repülőgépekbe épített mai modern sugárhajtóművek szinte kivétel nélkül axiál kompresszoros konstrukciók.
    A szárnyprofilos megjegyzésed szintén egy nettó hülyeség. Az F-86 például a P-51-hez kifejlesztett lamináris áramlású szárnyprofilt használta. Amire te gondolsz az a nyilazott szárny, de a szárnyprofil az egy másik fogalom.
    A mi lett volna ha kérdésbe meg még belemenni is kár. Még olyan szinten is, hogy szerintem...