38447
  • a.carkey
    #35404


    :)
  • Paladin
    #35403
    Tényszerűen rámutatott a hibáidra. Nulla indulat.
    Erre csak ennyit tudsz reagálni... nc.
  • bgabor
    #35402
    Csúsztatásokkal? Lol, ha te indulatból vitatkozol, csináld egyedül. Ennyire azért nem érdekel ez a vita. Dühöngjél egymagadban.
  • Rue East
    #35401
    Egyszerűbb.
  • Gottfried
    #35400
    Árulja el nekem valaki hogy egy győztes csata hogy tűnhet el ??
    Az amúgy különösen szerencsétlen amcsi gépekkel( hiába vagyok szinte mindig a top 3-ban,a kobrákkal,úgy 40% a winem velük) végre sikerült egy jó duplázó kört menni.El is mentettem a csatajelentést a 10 kill miatt,aztán ahogy visszatett a garázsba,nem volt jelentés,csak az előző vereségről és így a dupla sem lett meg. :( Járt már így valaki?



  • VaniliaThunder
    #35399
    Hm, kicsit off topic, de mi volt a radiál kompresszoros gázturbina előnye? Egyetemen tettek róla említést hogy ilyen is van, de légi alkalmazásban kicsit nyakatekertnek tűnik.
  • Rue East
    #35398
    Megint tele van csúsztatásokkal az írásod.
    Az "amerikaiak jóval erősebb és fejeltebb megoldásai" mind a brit példányok másolatai és annak egyenesági leszármazottai, csak éppen mögéjük rakták azt a hatalmas ipari és mérnöki kapacitást ami nekik volt. Tipikus példa, hogy a de Havilland Vampire első felszállását el kellett halasztani, mert az egyetlen működő hajtóműre az amerikaiaknak volt szükségük, mivel a saját példányuk megsemmisült az XP-80 prototípusában.
    Mondjuk az 24 kN az '48-ban volt a P-80C-nél. 1945-ben 1x kN-nál jártak, ahogy a németek és az angolok is. Érdemes azt is észben tartani, hogy míg az amerikai és angol hajtóművel radiál kompresszorosak voltak, addig a németekéi (Jumo, BMW és néhány Heinkel) axiál kompresszorosak. A merev szárnyú repülőgépekbe épített mai modern sugárhajtóművek szinte kivétel nélkül axiál kompresszoros konstrukciók.
    A szárnyprofilos megjegyzésed szintén egy nettó hülyeség. Az F-86 például a P-51-hez kifejlesztett lamináris áramlású szárnyprofilt használta. Amire te gondolsz az a nyilazott szárny, de a szárnyprofil az egy másik fogalom.
    A mi lett volna ha kérdésbe meg még belemenni is kár. Még olyan szinten is, hogy szerintem...
  • a.carkey
    #35397
    Meglepődtem, hogy pont ma nincs semmi plusz RP, szorzó, stb. ...
  • VaniliaThunder
    #35396
    Király. Kéne egy erős gép, egy trackIR meg egy jó joystick és fasza lenne :D Én kifejezetten szeretem a hardcore szimulátorokat. Régebben sokat tanultam az FS2004-ben addon 737-est faszán kezelni.
  • Seaweed
    #35395
    Monjuk ez mag mar hard core szim. kapcsolhato kabbinnal. nem csak egy gombnyomas a motor inditas...stb-stb
  • Seaweed
    #35394
    https://www.kickstarter.com/projects/508681281/dcs-wwii-europe-1944
  • Seaweed
    #35393
    Annak a csaladfaja igy nez ki:
    Flanker 1
    Flanker 1.5
    Flanker 2
    Flanker 2.5
    Lock On
    Lock On Flamming Cliffs 1
    DCS
    es innetol addonok, mint FC2-3, uj gepek, mint most 2VH-s P51,FW190D-9 Dora,Bf 109 K-4 Kurfürst...sot lesz egyszercsak egy DCS WWII: Europe 1944 is.
  • VaniliaThunder
    #35392
    Tartok tőle hogy a BoS már nem menne a laptopomon. Mindegy ahogy újranyitják a pokol (BME) kapuit úgyse lesz időm ilyesmikre :)
  • Pluskast
    #35391
    Ott van még a World of Warplanes az biztos, hogy realisztikus és kibalancolt!
  • VaniliaThunder
    #35390
    Hát igen. Még a Lock On és abból származtatott mindenféle szimulátor is orosz ha jól tudom. Pedig határozottan van piaca a dolognak és ez az MMO hozzáállás sem rossz.
  • Seaweed
    #35389
    IL2 szeria (1946 az utolso) is orosz. CloD is (jah hogy CloD szar ne mond Herr Laca-nak az il2 topicban :D), BoS alakul. es sokan jatszak. Tegnap este expert szerveren telt haz volt. Teny hogy legtobben expertet nyomjak, tehat hard core szimesek (igen nincs kulso nezet! sot meg mappon se latod magad!...ep tegnap azon agyaltunk hogy "telen, delutan kettkor merre is all a nap....ahha delnyugat akkor tudjuk merre is jarunk......"). Joval kevesebben vannak mint az aki csak repkedni meg lovoldozni akar, dehat erre itt a wt.
  • Seaweed
    #35388
    Ha 2VH-s geppel akarsz repulni (akar szimben is) mi marad? Nemet fejlesztes? 0. Amerikai? 0...jah bocs FSX. (De az szimnek is rossz...), ok ott az X-plane, de az is csak szim. Teny hogy nem kotelezo azzal jatszani ami van. De azert ismerjuk be, ma(es a multban is) csak az oroszok foglalkoznak ezekkel a temakkal. Vagy lenyeli az ember a dolgaikat vagy mehet warcraftozni stb-stb..
  • VaniliaThunder
    #35387
    Visszasírom az IL-2 1946 idejét. Azzal sokat játszottam, és reménykedtem benne hogy az utód Cliffs of Dover is legalább olyan jó lesz. Hiába indult nehezen, azért megvettem és hát ha valami akkor az igazán kidobott pénz volt...Ezért nem is nagyon fizetnék ilyen fejlesztés alatt álló játékokért mert ki tudja mi lesz belőle. Ezt rendesen kiadták, jöttek hozzá a javítások aztán nem lett belőle semmi. Azóta meg ez a világháborús szimulátor téma teljesen eltűnt a piacról. A WT ezen módja is nudli, a battle of stalingrad meg nem tudom milyen, de nem igazán tűnik népszerűnek.

    De ha már a WT-ben többen játszanának szimulátor módban akkor sokat javulnának a német gépek esélyei. Ott legalább az ügyesség is számít. Ha viszont van fél-egy órám játszani akkor nem szeretnék 10-15 percet ülni a lobbiban.
  • bgabor
    #35386
    Sajnos ez egy orosz fejlesztésű játék, az oroszok pedig a mai napig képtelenek helyén kezelni a második világháborúban történt eseményeket. A németek számukra ugyanúgy gonosz nácik mint 60 évvel ezelőtt. Sőt, van náluk egy erős irányzat a második világháborús elődeik istenítésével kapcsolatban, ami miatt sok orosz a legalapvetőbb, ma már köztudott tényeket sem fogadja el a második világháborúval kapcsolatban. Remek példa volt a múlt nyáron megjelent Company of Heroes 2, aminek az orosz hadjáratában láthattunk néhányat a szovjet hadsereg mára köztudott tengernyi bűnéből. Oroszországban közfelháborodás fogadta a programot, minek hatására betiltották az árúsítását betiltották az országban, konkrétan nácinak (!!!) nevezve a játékot fejlesztő kanadai csapatot. Itt tartanak, ennyire tudatlanok, ennyire sötétek.
    És akkor még nem is beszéltünk arról hogy mennyien sírják vissza ott a szovjetúniót, és mekkora a támogatottsága láthatóan minden erejével a szovjetúnió újjáélesztésén dolgozó putyinnak.

    Na most mindez remekül megjelenik abban a játékban, hogy a német repülők és tankok jó egy-másfél battle tierrel magasabban vannak mint kellene, ezért a legtöbb játszhatatlan. Me-262, Komet, Panther D, Tiger I, FW-190 D sorozat, Ta-152. Mind túl magasra van rakva, ami olyan eredményekhez vezetett mint például hogy a bombázóvadásznak tervezett Komet soha nem lát szövetséges négymotoros bombázót, helyette koreai háborús jetek ellen repül. Az idiotizmus magasfoka.
    Amúgy saját bevallásuk szerint sem a gép teljesítményéhez vagy a megjelenés időpontjáház igazítják a gépek BR értékét, hanem csak ők tudják mi alapján lövik be. Ők azt állítják hogy az alapján hogy mennyire effektív a gép a harcban, de ez nyilvánvaló hazugság.

    Egyszóval ezek sötét oroszok, ne várjál tőlük semmit és akkor nem fogsz csalódni. Nem úgy működnek mint egy rendes nyugati fejlesztőcsapat. És pénzt pláne ne költs orosz MMO-ra!
  • rubber785
    #35385
    az tény hogy a németek nagyon értették a technológiát, jövőt.. jóformán minden tőlük indult el, el kell ismerni a mérnökeik eszét, brutálisan okosak, és talpraesettek voltak, mind építészetben, mind a fémekkel.. csak néhány példa: -zeppelin, -nsu krompesszoros rekordjavító motorkerékpár, -ta 152 (benne a ,,nitróval,, , amit a mai autókban használnak ugye), -me 262 (igaz hogy nem erre fordították a legtöbb figyelmet, csak a végén), -fegyverzetek tömkelege (szinte minden kaliberben) stb. stb..

    amúgy a második világháború legfejlettebb technológiájú repülőgépe egyértelműen a ta 152, kétségek nélkül.. -metanol-víz befecskendező, nitrogén-oxid befecskendező, -kabin, -szárnyak, -törzs, stb .. stb .. és hát az összes fóka olyan hogy nemkellett trimmelni őket, ugye, igénytelenek voltak.. a németek tudtak valamit, amit a többi ember nem..
  • a.carkey
    #35384
    Benne van a játékban.

    :)
  • Seaweed
    #35383
    Ertem amit mondasz. De nem hiszem hog zeen a teren valaha is lesz wt-ben valtozas. Megodottak azzal hogy a gepek kapnak egy besorolast hogy hol varhato a felbukkanasuk. (battle rating)
    Utoljára szerkesztette: Seaweed, 2014.09.01. 14:31:13
  • VaniliaThunder
    #35382
    Első bekezdésem utolsó mondata tartozott ide, hogy azért nem, mert a történelmi hűség az hogy a németek elvesztették a háborút. Senki nem szórakozna jól ha állandóan veszítene és esélye sem lenne. Legyen kiegyensúlyozott a küzdelem. Az FW-nek nem rossz a fegyvere, csak annyira elé kell lőni hogy egyszerűen nem lehet már ráhúzni az ellenre. Persze szimulátorban sikerül, mert ott nincs instructor ami beszarik és picit meg lehet tépni a gépet.

    Ez az 1 rácsapás nem tudom mennyire volt a németeknél jellemző, én szegény magyar pilótáknál olvastam ezt. Bár nekik aztán amilyen felszerelésük volt, csoda hogy nem repültek el inkább a világ végére...Megkapták a korszerűtlen, felesleges német gépeket, akkori bombázók ellen hatástalan fegyverzettel. Amúgy is 20 perc üzemanyaggal megyek hogy könnyű legyen a gép, annyi idő alatt úgyis leszednek.

    És nem ragaszkodom feltétlen a történelmi hűséghez hozzá, csak akkor legalább választani lehessen és legyen rendes balansz. Ha mozgó japán hadihajókat kéne elsüllyeszteni akkor inkább valami torpedós gépet vinnék és nem B-25-t...A bearcat meg ne daráljon le Berlin felett.

    Egyáltalán nem akarok vitatkozni (remélem nem úgy jött le :) ) , sajnos sok probléma egy darabig nem igen fog változni még a fejlesztők a tankokkal foglalkoznak inkább. Plusz ott van még a verseny a world of warships-szel szemben is.
  • Seaweed
    #35381
    Biztos hogy tortenelmi huseget szeretnel? Mert akkor nemetekkel szemben sokszor 10-20x tulero lenne, meg 45-ben felig feltoltott uzatank, mert nem volt uza...max 1 racsapas oszt usgyi haza mert leesunk.
  • gstup
    #35380
    B&Z. És szerintem azért az FW-nek jó a fegyverzete.
  • VaniliaThunder
    #35379
    Hát arról nem tudtam hogy bevethető gépeik lettek volna. Szerintem bevetették volna őket ha kell. Mondjuk tény hogy a 262-esek nem voltak sebezhetetlenek, ügyes pilóták ugyan úgy lekapkodták őket az égről. Illetve az is igaz hogy a németeket addigra már eléggé szorongatták szóval mindenféle képzetlen/gyakorlatlan fakezű pilótát is betettek a gépekbe. (asszem sok gyakorlatozás közben is meghalt) És igen, azért vesztettek mert Hitler haszontalan stratéga volt. De ezt a játékot nem úgy játsszuk hogy felszáll 10 német gép, majd jön a vörös hadsereg és letarol 100 géppel (mondjuk a végeredmény ugyan az...)

    Ennek ellenére ebben játékban (már ami a realistic/simulator módot jelenti) kb valós helyszíneken és időben küzdenek kb valós ellenfelek. Akkor igen is rakja össze úgy a játékot hogy az legyen ehhez hű. És ha a németek repültek sugárhajtású gépekkel mikor még mások nem (harctéren) akkor az legyen így, és ne pakoljon be orosz jetet az amúgy is hátrányos helyzetű német gépek ellen.

    Szerencsétlen németeknek legalább 1 olyan tulajdonságot adjanak amit ki lehet használni. Jelenleg nincs se sebesség, se manőverező képesség, se emelkedés, se ütőképes fegyverzet. Elvileg energiaharcos Z&B gépek voltak, akkor legalább ebben legyenek jobbak. Oké, hogy 3000 alatt kikapnak, de én még 4500 körül járok mikor a szovjetek már 6000-on vannak. Szimulátorban viszont már nem akkora májerek mikor 3+1 tengelyen kéne játszani.

    Ugyanígy dühít mikor mennék egy kanyart az F4U-val és európai hadszíntéren találom magam. A fejlesztők elvileg a lehető legpontosabb modell szeretnék alkotni. Akkor abba nem fér bele hogy tengerészeti géppel repülsz olyan helyen ahol az sose ment. Persze a németeket így is lefordulom, meg mindenben jobb vagyok de ez így nem igazságos..
  • Seaweed
    #35378
    Csak a tortenelmi helysesseg kedveert:

    A Mig-15 hajtomuvet /azaz a Rolls-Royce Nene/ megvettek az angoloktol. Stalin eloszor nem is akarta elhinni hogy az angolok eladnak. De vegul eladtak. Az elso szallitmanyok utan a "blueprint"-eket, es a (gyartasi)technologiat is eladtak az oroszoknak! Igy kerult vegul a nagy tomegben gyartott peldanyokba Klimov VK-1 hajtomu

    A Mig-9 es Yakokba meg visszafejtett ugynevezett reverse-engineered hajotmuvek kerultek. Hozza kell tenni hogy eleg sokat zsakmanyoltak az oroszok a haboru vegere ezekbolt (Jumo 004 es BMW 003) igy volt mit beepiteni az adott gepekbe. De idovel ok is rajottek hogy a hajtomu kiforratlan, sot nem biztonsagos (pl a hires hirtelen gazadasra fakylakent gyulladt ki es eloltani se lehetett....mar a 262-ben is), igy az adott tipusok nem is szolgaltak sokaig! (Mindossze 5--7 evig)
    Utoljára szerkesztette: Seaweed, 2014.09.01. 11:10:21
  • gazsoksg
    #35377
    Ez lesz a játékban?
  • bgabor
    #35376
    Bocsi hogy ki kell ábrándítsalak, de 1944 közepére az angoloknak már volt egy század bevethető Meteor F1-esük, 1944 végére már F3-as változatot repülték. Ez a gép hasonló képességekkel bírt mint a Me-262es. Az amerikaiak részéről pedig a két első YP-80as a háború vége előtt két héttel érkezett európába. Ismerve az amerikai hadiipar akkori képességeit, ennek a gépnek a szériaváltozátából szükség esetén 1946 elejére már több századot ki tudtak volna állítani. És ennek a gépnek az egy szem sugárhajtóműve jóval erősebb és fejlettebb volt mint a német/angol gépek megoldásai. (YP-80ban ugye egy darab 24Kn teljesítményű hajtómű, szemben a Meteor F3 és a Me-262 két darab 9Kn teljesítményű hajtóművével)

    A németek a sugárhajtással kapcsolatos előnyüket szerintem már egy évig sem tudták volna tartani, ha folytatódik a háború. A szovjetek meg szóra sem érdemesek, ők először lopott német, majd pedig lopott(másolt) angol hajtóművekkel építették meg a saját gépeiket. A Yakok, MiG-9, MiG-15, LA-15, mind külföldi eredetű hajtóművel rendelkezett.

    A németeknek valóban voltak előremutató technológiáik dögivel, de mondjuk repülőgép témában pont nem a sugárhajtóművek területén, inkább a szárnyprofilokén. Ezek valóban a németektől kerültek a Koreai háborús amerkai Sabre-re és orosz MiG-15re.

    Amúgy pedig a németek a többfrontos anyagháborút a félidióta vezetőjük ócska döntéseinek sorozata miatt vívták meg és vesztették el. Értelmes ember tudta volna hogy nem lehet egyszerre hadat viselni az USA és a szovjetúnió, két irdatlan ipari kapacitású ország ellen, onnantól hogy ez megkezdődött, a vereségük borítékolható volt. Csak a Me-262 program több mint két évet csúszott Hitler ostobaságai miatt.
  • Eagle16
    #35375
    Egy olyat sikerült lelőnöm a stock F8-F1B-vel :D Persze a csata első 5-10 percében meg bujkáltam hogy ne találjanak meg, meg vagy 2 ezer méter magasságfölényből kellett rázuhannom.

    Nekem az első a legelső Meteor lesz szerintem, már elkezdtem fejleszteni, aztán meg a P-80A.
  • Eagle16
    #35374
    A stock F8-F1B meg olyan mint egy bálna, de a fegyverzet az üt :) Szuper kis gép lesz majd egyszer, sajnos itt már 17k RP egy modul rá.
  • a.carkey
    #35373
    Sok a hülye.

    Részemről megvan az első elit jetem. A Ki200. Remek kis gép. Majd 4 percig. :D
  • Eagle16
    #35372
    Ja hogy már Tier 5-ös jet csatában is ez megy...beírja hogy dont kill steal, belelövök a még láthatóan tökéletesen repülő Lancasterbe erre ledarál a fenébe az az idióta.

    Amúgy ez a Lancaster még nagyobb fekete lyuk mint a B-17-es, ugyanúgy nyeli a 20mm-est, ha nem jobban.
  • rubber785
    #35371
    0130183 Authorization error

    rendszeres kifagyás, mit lehet tenni ellene?
  • a.carkey
    #35370
    Ma elvittem a srácokat a Várbazár második átadására, megnéztük mi van ott, na plusz játszótér, és amikor hazaértem, fektetés után 14! perc alatt kivégeztem a japó és brit duplát, full európaiak ellen úgy, hogy a Ki200al volt 7 killem, a Meteorokkal meg 9.

    A gond csak az, hogy késő délután, meg este főleg család van, de most bealudtak az autóban, így volt időm. Katasztrófa ami DE megy ...

    Tartom, hogy arcadeban BR7.0 felett tilos legyen a squad, vagy nem prime timeban ne engedjék a cross szerverezést, mert ez így nem fair.
  • a.carkey
    #35369
    "ki tudja milyen világ lenne most"

    Philadelphia Experiment 2
    Fatherland
    It Happened Here
    Jackboots on Whitehall
    Resistance

    :)
  • Sherman0070
    #35368
    Mondjuk az hogy a jak-ok 8 fős falkában 2km-el fölöttem vannak ha meg teszek egy kerülőt hogy én legyek magasabban akkor addigra meg már a csapat elhullik mert nem számít arra hogy 6-7kmen lesznek a jakok.
  • rubber785
    #35367
    én mindig fölöttük vagyok, nemértem mi a bajod az fw-kel meg a bf-ekkel..
  • Sherman0070
    #35366
    Gondolom erre az lett volna a parancs hogy menny fel 15km-re és ha szerencséd van nem találkozol egy mig-15el.
  • Sherman0070
    #35365
    És az ellen tudok valamit tenni hogy a jak-ok 6km-en vannak 5 perc alatt én meg jó ha 4km-re felérek?